NOVINKA
Ortovox
ortovox

150 Cool Beanie

Velmi lehká slabá čepice pro aktivní pohyb. Vyrobena z kombinací merino vlny a celuózového vlákna TENCELTM.

Zobrazit celý popis
Barva: Aquatic Ice
1 050 
Sleva 7 %
Cena:
977 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 4251877771098

Popis produktu

ORTOVOX 150 COOL BEANIE je lehká čepice vyrobena z kombinací merino vlny a chladivého vlákna TENCELTM. Je elastická a rychleschnoucí, díky čemu je vhodná i na nošení pod přilbou. Obsahuje ideální poměr merino vlny a vlákna TENCELTM , díky čemu výborně reguluje teplotu, odvádí vlhkost a má antibakteriální účinky.

 • Vlna - regulace teploty a vlhkosti.
 • TENCELTM - lehká a rychleschnoucí.
 • Vyrobena z udržitelných přírodních vláken.

Pro lezení v chladných skalních stěnách. Čepice 150 COOL BEANIE ti zaručí příjemné teplo, když jde ve vysokohorském terénu do tuhého.

150 COOL Technologie Beta-spun

Materiál 150 COOL je ušitý z nové technické příze beta-spun, která je odolnější a pevnější, ale přitom si ponechává přirozené vlastnosti přírodních vláken TENCELTM a merino vlny. Technologie Beta-spun od SÜDWOLLE Group je založena na novém způsobu předení, při kterém se vlákna polyamidu omotávají kolem jádra z merino vlny a TENCELTM. Výsledný materiál je díky ochranné vrstvě polyamidu odolnější proti oděru i roztržení.

Nejkvalitnější merino vlna

ORTOVOX používá pouze tu nejkvalitnější merino vlnu z Tasmánie. Merino vlna je materiál, který časem degraduje pouze zanedbatelně a své funkční vlastnosti si zachovává po mnoho let. 

Vlastnosti merino vlny: 

 • Dokáže přirozeně regulovat vlhkost - absorbuje vlhkost do své vnitřní struktury a na povrchu zůstává suchá.
 • Dokáže přirozeně regulovat tělesnou teplotu - má velký termoregulační rozsah.
 • Je 100% šetrná k životnímu prostředí a je ekologicky udržitelná.
 • antibakteriální vlastnosti, díky čemuž dokáže neutralizovat pachy.
 • Je měkká, neškrábe a je pohodlná při nošení.
 • Je nenáročná na údržbu a má dlouhou životnost.

ORTOVOX má náročná kritéria na samotný chov ovcí, který výrazně ovlivňuje kvalitu jejich vlny. Aby byla splněna, ORTOVOX kupuje vlnu pouze z několika vybraných farem, které podléhají pravidelné kontrole, a které splňují přísné standardy ORTOVOX WOOL PROMISE (OWP).

 • ORTOVOX získává novou merino vlnu z certifikovaných ovčích farem, které dodržují etické zásady zacházení se zvířaty.
 • Pouze vlna od tasmánských ovcí vyhovuje svojí kvalitou náročným požadavkům značky ORTOVOX.

Tyto farmy jsou v rámci OWP pravidelně monitorovány. Vlna samotná je 100% ekologická, a proto je i mimořádně environmentálně udržitelná. Dokonalé pohodlí a pocit hebkosti poskytuje merino vlna díky tenkým vláknům, ze kterých jsou tvořeny jemné vlněné příze. Tato vlna navíc výborně reguluje teplotu a odvádí pot, takže se budeš cítit příjemně za jakýchkoliv podmínek. K tomu všemu Merino vlna díky svým antibakteriálním účinkům neutralizuje pachy, a je velmi snadné se o ni starat.

Nekompromisní dvouletá záruka

Výrobky ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví vše.

Parametry

Materiál
Druh izolačního materiálu:
vlna
Materiál:
44 % virgin vlna, 43 % lyocell, 13 % polyamid
Antibakteriální úprava:
Ano
Střih
Určeno pod přilbu:
Ano
Funkční prvky
Nastavitelná velikost:
Ne
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,018 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

O značce

ORTOVOX je německá značka prémiového outdoorového oblečení a vybavení, která klade důraz především na bezpečnost při pohybu v horách a odpovědnost vůči přírodě i lidem.