Iati

Navrženy pro maximální výkonnost. Lezečky Tenaya IATI ti umožní maximální přesnost v každém pohybu.
Zobrazit celý popis
IATI lateral
Barva: Red/Yellow/White
Cena:
3 890 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 8435350212759

Popis produktu

Navrženy pro maximální výkonnost. Lezečky Tenaya IATI ti umožní maximální přesnost v každém pohybu.

Konstrukce lezeček vychází z věhlasného modelu OASI, ale bylo jim přidáno na asymetrickém tvaru a tím i vyšší agresivitě. Jsou vyrobeny z kombinace kůže a mikrovlákna a za své vlastnosti a výkon v převislých cestách či boulderingových problémech dostaly ocenění „Editor’s Choice“. 

Stačí vzít IATI do ruky a poznáš, že se jedná o vskutku výjimečný model lezeček, který ti dodá totální kontrolu nad svým footworkem a posunou tvou výkonnost zase o kousek dál.

 • Vhodné na jakékoli sportovní lezení na skalách (stěny, převisy i rajbasy a technické lezení).
 • Agresivně zahnutá špička ti dá stabilitu a podporu v nepřeberném množství pikantních lezeckých kroků.
 • Díky technologii RBRX skvěle sedí, dobře se v nich cítíš a máš od nich skvělou odezvu při lezení po mikro stupech.
 • Kombinace mikrovlákna a kůže spolu s pokročilými konstrukčními technologiemi je garancí maximální kontroly na lezeckými kroky.

AERIAL PLUS LINE – výkonnostní lezečky

Lezečky Tenaya IATI patří do řady AERIAL PLUS LINE, která nabízí špičkové vlastnosti pro výkonnostní lezce a lezkyně. Jejich tvarování a prohnutí je agresivní, tedy vhodné jak pro převislé cesty, tak na malé stupy vertikálních stěn nebo rajbasů. I přes jejich agresivní tvar, jsou opravdu velmi pohodlné, což je u výkonnostních lezeček neobvyklé.

 • Rigidity (tvrdost) 3,5/5 – středně tvrdá/tvrdá. Čím vyšší číslo, tím tvrdší lezečka je. U tvrdších lezeček lze stupy zatížit větší silou.
 • Sensitivity (citlivost) 4/5 – vysoká citlivost. Čím vyšší je číslo a tedy i větší citlivost, tím více informací dokážeš zjistit o stupu, na kterém stojíš.
 • FWR (šířka chodidla) 4/5 – hodnota FWR vyjadřuje, jak dobře se dokáže lezečka přizpůsobit šířce chodidla. Obecně platí, že u větších hodnot FWR budou lezečky lépe pasovat na širší nohu.

TENAYA IATI – dokonči své projekty!

Říká se: „Když nemáš sílu, pomůže ti technika. Když nemáš techniku, použij sílu.“ Představ si, že máš obojí a k tomu lezečky IATI. V ten moment se tvé dlouholeté projekty pomalu, ale jistě stávají minulostí. IATI jsou agresivně zahnuté lezečky vhodné na skalní lezení s lanem. Poskytnou ti tolik potřebnou podporu a přesnost v těch nejtěžších cestách na světě.

Patentovaný suchý zip DRAXTOR SYSTEM

Důmyslný systém jednoduchého a rychlého zapínání na suchý zip, který si Tenaya nechala patentovat. Umožňuje nezávislé utažení jednotlivých částí lezečky. Jakmile si systém nastavíš pro svou nohu, další zapínání se stane otázkou vteřiny. Věnuj čas lezení a ne utahování tkaniček!

SXR dynamics

Technologie SXR dynamics pomáhá lezečkám Tenaya přizpůsobit se lépe různým typům skály a celkově poskytuje větší přesnost a komfort při lezení.

RBRX Technology

Technologie, která lezečkám pomáhá k optimálnímu využití všech jejich různých vlastností při všech situacích, do kterých se můžeš při lezení dostat.

Nekompromisní dvouletá záruka

Na lezečky TENAYA máš nekompromisní dvouletou záruku, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz

TENAYA

Přestože značku Tenaya založil v roce 1997 Španěl Jose Luis Garcia Gallego, její historie začíná o něco dříve, kdy se Jose podílel na vývoji lezecké obuvi během studia na univerzitě. Dostatek zkušeností a nadhledu získal při svých expedicích po celém světě. Samotný název má své kořeny v yosemitském kaňonu Tenaya, který se stal inspirací pro veškeré úsílí, které bylo vloženo do vývoje lezeček.

DNA těchto španělských lezeček

„Vložit veškeré úsilí do vývoje toho nejlepšího produktu, s cílem posouvat hranice každému lezci či lezkyni. Být loajální designu, který je jednoduchý a efektivní.“

Oblíbené lezečky světové špičky sportovního lezení

Kromě toho, že Tenaya lezečky měla na sobě Josune Bereziartu v roce 2004 při přelezu prvního ženského 9a (5.14d), svou oblibu si našly u předních světových lezců jako jsou Alex Megos, Chris Sharma, Ramon Julian nebo Jimmy Webb a jsou jim věrní doteď.

Jedním z hlavních benefitů lezeček Tenaya je jejich komfort, který najdeš i u těch nejagresivnějších modelů. Proč při tak krásném sportu jako je lezení trpět bolestí, když se dají vyrobit výkonné a zároveň pohodlné lezečky?

Výměna dárku

Výměna nevhodného dárku do 15. 1. 2024

Ne vždy je snadné trefit správnou velikost a to obzvlášť, když je to dárek. Proto máte u nás možnost výměny produktu za správnou velikost nebo jiný produkt až do 15. 1. 2024. 

Zboží objednané na našem e-shopu summit-trade.cz nebo outlet.summit-trade.cz od 28. listopadu do 21. prosince 2023 bude možné vyměnit do 15. 1. 2024 v rámci naší akce "Výměna nevhodného dárku". Zboží lze vyměnit za jinou dostupnou velikost nebo za jiný produkt ve stejné či vyšší hodnotě (případný rozdíl doplatíte).

Podmínky pro vrácení zboží:

 • Zboží musí být nenošené a schopné dalšího prodeje.
 • Zboží musí být zabaleno do původního obalu, který nesmí být znehodnocen. (Například přelepením lepící páskou, pro účel dopravy)
 • Zboží nesmí být z vaší strany jakkoli poškozeno nebo znehodnoceno. 
 • K vrácenému zboží přiložte fakturu pro snadnější dohledání vaší objednávky.
 • Tato akce se nevztahuje na zboží upravené na přání zákazníka (např. navrtané lyže) a na nákup již použitého zboží (skialp sety a další vybavení).

Pokud tyto podmínky nebudou splněny, zboží pošleme zpět na vaši adresu s účtováním poštovného.

Zboží spolu s informací, za jakou velikost nebo jaký jiný produkt chcete vyměnit, odešlete na naši adresu:

Summit Trade s.r.o., Šedesátá 7046, 760 01 Zlín, Areál Svit, budova č. 65

Pro další dotazy ohledně výměny zboží nás neváhejte kontaktovat.

Parametry

Materiál
Podšívka lezečky:
TXT ošetřená bavlna
Stélka:
2D multi-layer Stretchtex
Podrážka:
Vibram XS grip 3.5 mm
Technologie:
SXR Dynamics, DRAXTOR velcro closure systém, RBRX (more range)
Svrchní materiál:
mikrovlákno
Jazyk:
dvouvrstvý s perforací
Mezipodešev:
dvojitá GI 1.8 y TST 150
Konstrukce
Sensitivita:
4
FWR index:
4
Tuhost:
3,5
Ostatní
Pohlaví:
Unisex