Indalo

Středně tvrdé a citlivé lezečky pro bouldering a výkonnostní sportovní lezení na skalách. Agresivní a zároveň velice komfortní.
Zobrazit celý popis
06_indalo_lateral
Barva: Sky Blue
4 399 
Sleva 7 %
Cena:
4 091 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 8435350218034

Popis produktu

Středně tvrdé a vysoce citlivé lezečky Indalo mají úžasnou přesnost a byly navrženy s ohledem na pohodlí, které ti pomáhá k ještě lepším výkonům. Mají naprosto skvělý a agresivní tvar a střih, který přesně obepne tvé chodilo a tak budeš vždy vědět na čem a jak pevně stojíš. Indalo ti poskytuje maximální kontrolu na mikro hrankách a zároveň veškerou citlivost a přesnost potřebnou pro rajbasy a lezení na tření. Podešev přetažena i přes špičku tě skvěle podrží i při špičkování. 

  • Agresivně zahnutá špička pro dokonalou preciznost v jakékoliv situaci.
  • Vysoce přilnavá podešev pokračuje i na vrchní část špičky pro dokonalé špičkování. Zároveň slouží i jako ochrana proti prodření.
  • Měkký jazyk je velmi příjemný a prodyšný, přičemž chrání chodidlo před přímým kontaktem s pružnou textilií.
  • Patentovaný systém utahování DRAXATOR pro ještě lepší obepnutí chodidla.
  • Tvar a použité technologie přispívají k uvolnění tlaku na prsty pro ještě lepší kontrolu na malých stupech.
  • Zakřivený a strukturovaný tvar umožňuje lepší přenos sil v převislých cestách.

AERIAL PLUS LINE – výkonnostní lezečky

Lezečky Tenaya INDALO patří do řady AERIAL PLUS LINE, která nabízí špičkové vlastnosti pro výkonnostní lezce a lezkyně. Jejich tvarování a prohnutí je agresivní, tedy vhodné jak pro převislé cesty, tak na malé stupy vertikálních stěn nebo rajbasů. I přes jejich agresivní tvar, jsou opravdu velmi pohodlné, což je u výkonnostních lezeček neobvyklé.

  • Rigidity (tvrdost) 4/5 – středně tvrdá. Čím vyšší číslo, tím tvrdší lezečka je. U tvrdších lezeček lze stupy zatížit větší silou.
  • Sensitivity (citlivost) 4/5 – vysoká citlivost. Čím vyšší je číslo a tedy i větší citlivost, tím více informací dokážeš zjistit o stupu, na kterém stojíš.
  • FWR (šířka chodidla) 4/5 – hodnota FWR vyjadřuje, jak dobře se dokáže lezečka přizpůsobit šířce chodidla. Obecně platí, že u větších hodnot FWR budou lezečky lépe pasovat na širší nohu.

Chceš se být všestranným lezcem?

 INDALO jsou agresivně zahnuté lezečky vhodné na bouldering i lezení s lanem. Poskytnou ti tolik potřebnou podporu a přesnost v těch nejtěžších cestách na světě.  Ani příliš měkké, ani příliš tuhé, Indalo mají dokonale vyváženou konstrukci pro špičkový výkon jak na bouldrech, tak i v převislých a vertikálních cestách.

Patentovaný suchý zip DRAXTOR SYSTEM

Důmyslný systém jednoduchého a rychlého zapínání na suchý zip, který si Tenaya nechala patentovat. Umožňuje nezávislé utažení jednotlivých částí lezečky. Jakmile si systém nastavíš pro svou nohu, další zapínání se stane otázkou vteřiny. Věnuj čas lezení a ne utahování tkaniček!

SXR dynamics

Technologie SXR dynamics pomáhá lezečkám Tenaya přizpůsobit se lépe různým typům skály a celkově poskytuje větší přesnost a komfort při lezení.

RBRX Technology

Technologie, která lezečkám pomáhá k optimálnímu využití všech jejich různých vlastností při všech situacích, do kterých se můžeš při lezení dostat.

Nekompromisní dvouletá záruka

Na lezečky TENAYA máš nekompromisní dvouletou záruku, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz

TENAYA

Přestože značku Tenaya založil v roce 1997 Španěl Jose Luis Garcia Gallego, její historie začíná o něco dříve, kdy se Jose podílel na vývoji lezecké obuvi během studia na univerzitě. Dostatek zkušeností a nadhledu získal při svých expedicích po celém světě. Samotný název má své kořeny v yosemitském kaňonu Tenaya, který se stal inspirací pro veškeré úsílí, které bylo vloženo do vývoje lezeček.

DNA těchto španělských lezeček

„Vložit veškeré úsilí do vývoje toho nejlepšího produktu, s cílem posouvat hranice každému lezci či lezkyni. Být loajální designu, který je jednoduchý a efektivní.“

Oblíbené lezečky světové špičky sportovního lezení

Kromě toho, že Tenaya lezečky měla na sobě Josune Bereziartu v roce 2004 při přelezu prvního ženského 9a (5.14d), svou oblibu si našly u předních světových lezců jako jsou Alex Megos, Chris Sharma, Ramon Julian nebo Jimmy Webb a jsou jim věrní doteď.

Jedním z hlavních benefitů lezeček Tenaya je jejich komfort, který najdeš i u těch nejagresivnějších modelů. Proč při tak krásném sportu jako je lezení trpět bolestí, když se dají vyrobit výkonné a zároveň pohodlné lezečky?

Parametry

Materiál
Technologie:
SXR Dynamics, DRAXTOR velcro closure systém, RBRX (more range)
Stélka:
2D multi-layer Stretchtex
Svrchní materiál:
mikrovlákno
Podšívka lezečky:
TXT ošetřená bavlna
Mezipodešev:
dvojitá GI 1.8 y TST 150
Podrážka:
Vibram XS grip 3.5 mm
Jazyk:
pětivrstvý s vysokou prodyšností
Konstrukce
FWR index:
4
Sensitivita:
4
Tuhost:
4
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,369 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Videa

Vhodnost pro aktivity

Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.

O značce

Tenaya je třetím světově největším výrobcem lezeček. Pochází ze Španělska a jejich lezečky obouvají hvězdy jako Chris Sharma nebo Alex Megos.