NOVINKA
Ortovox
ortovox

Mtn Stripe Cap

Moderní kšiltovka se širokým kšiltem z organické bavlny a konopí. Ideální pro horké dny v horách.
Zobrazit celý popis
Barva: Bristle Brown
1 059 
Sleva 7 %
Cena:
985 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 4251877779506

Popis produktu

Kšiltovka ORTOVOX MTN STRIPE CAP kombinuje styl a funkčnost: stylový design a tkanina z udržitelně pěstovaného konopí a organické bavlny, která je mimořádně pohodlná a zároveň odolná a s dlouhou životností. Široký kšilt jako designový prvek a stylové logo dělají z této kšiltovky skutečný poutač, který navíc chrání před silným slunečním zářením v horách a údolích.

 • Odolná s dlouhou životností.
 • Vyrobeno z udržitelných materiálů a s uhlíkovou kompenzací.
 • Komfortní.

Stylová a udržitelná

Ať už na horách nebo v údolí, čepice s kšiltem ORTOVOX MTN STRIPE CAP je funkční společník do hor a stylový doplněk v jednom.

Tato čepice se stylovým logem je vyrobena z organické bavlny pěstované dle globální normy pro ekologické textilie (GOTS) a konopí. Na čele je podšívka z kvalitní tasmánské merino vlny, která dodává kšiltovce ORTOVOX MTN STRIPE CAP jedinečné pohodlí.

Organická bavlna

Firma ORTOVOX používá bavlnu pěstovanou dle Globální normy pro ekologické textilie (GOTS). GOTS je mezinárodně platná norma, jejíž splnění vyžaduje dodržování standardů pro zpracování i pěstování bavlny v ekologickém zemědělství. Přísné požadavky se přitom netýkají jen dopadu celého výrobního řetězce na životní prostředí, ale i etických zásad. Dle nich musí všichni zpracovatelé i zemědělci zapojení do výroby žít v určitých platových a sociálních podmínkách. Kvalita, ekologická a etická nezávadnost je ověřena nezávislou komisí, která důkladně analyzuje celý výrobní řetězec.

Nejkvalitnější merino vlna

ORTOVOX používá pouze tu nejkvalitnější merino vlnu z Tasmánie. Merino vlna je materiál, který časem degraduje pouze zanedbatelně a své funkční vlastnosti si zachovává po mnoho let. 

Vlastnosti merino vlny: 

 • Dokáže přirozeně regulovat vlhkost - absorbuje vlhkost do své vnitřní struktury a na povrchu zůstává suchá.
 • Dokáže přirozeně regulovat tělesnou teplotu - má velký termoregulační rozsah.
 • Je 100% šetrná k životnímu prostředí a je ekologicky udržitelná.
 • antibakteriální vlastnosti, díky čemuž dokáže neutralizovat pachy.
 • Je měkká, neškrábe a je pohodlná při nošení.
 • Je nenáročná na údržbu a má dlouhou životnost.

ORTOVOX má náročná kritéria na samotný chov ovcí, který výrazně ovlivňuje kvalitu jejich vlny. Aby byla splněna, ORTOVOX kupuje vlnu pouze z několika vybraných farem, které podléhají pravidelné kontrole, a které splňují přísné standardy ORTOVOX WOOL PROMISE (OWP).

 • ORTOVOX získává novou merino vlnu z certifikovaných ovčích farem, které dodržují etické zásady zacházení se zvířaty.
 • Pouze vlna od tasmánských ovcí vyhovuje svojí kvalitou náročným požadavkům značky ORTOVOX.

Tyto farmy jsou v rámci OWP pravidelně monitorovány. Vlna samotná je 100% ekologická, a proto je i mimořádně environmentálně udržitelná. Dokonalé pohodlí a pocit hebkosti poskytuje merino vlna díky tenkým vláknům, ze kterých jsou tvořeny jemné vlněné příze. Tato vlna navíc výborně reguluje teplotu a odvádí pot, takže se budeš cítit příjemně za jakýchkoliv podmínek. K tomu všemu Merino vlna díky svým antibakteriálním účinkům neutralizuje pachy, a je velmi snadné se o ni starat.

Nekompromisní dvouletá záruka

Výrobky ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví vše.

Parametry

Materiál
Materiál:
85 % organická bavlna, 13 % konopí, 2 % elastan , 85 % virgin vlna, 15 % polyamid
Antibakteriální úprava:
Ano
Střih
Typ kšiltovky:
5 panel
Určeno pod přilbu:
Ne
Funkční prvky
Skládací kšilt:
Ne
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,068 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.
Via Ferrata Ocelovými lany, kramlemi nebo žebříky ajištěná cesta v jinak nepřístupném horském či skalním terénu.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Treking Dlouhé horské přechody nebo i krátké turistické výlety se spaním v divočině nebo na chatách.

O značce

ORTOVOX je německá značka prémiového outdoorového oblečení a vybavení, která klade důraz především na bezpečnost při pohybu v horách a odpovědnost vůči přírodě i lidem.