Ski Tour Light Compression Long Socks Women's

Lehké kompresní vlněné dámské podkolenky vhodné na dlouhé jarní dny na skialpech. Díky kompresi se tvá lýtka unaví později a ty si užiješ lyžovačku až do posledního okamžiku.

Zobrazit celý popis
Barva: Iron Grey Blend
1 299 
Sleva 25 %
Cena:
974 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 4251877761242

Popis produktu

Lehké dámské kompresní podkolenky ORTOVOX SKI TOUR LT COMP LONG SOCK W tě posunou dál! Pokud máš v oblibě jarní skialpinismus, určitě jsi poznala ten pocit oteklých a unavených nohou. Díky kompresním podkolenkám, které zvyšují prokrvení a brání šíření laktátu, můžeš na takové obtíže zapomenout. Podkolenky jsou navíc opatřeny plochými švy, díky kterým se vyhneš nepříjemným puchýřům a otlačeninám.

Komprese jako klíč k lepším výkonům

Dámské skitouringové podkolenky ORTOVOX SKI TOUR LT COMP LONG SOCKS W jsou ideální volbou pro namáhavé dny na lyžích. Ať už vyrazíš na freeride nebo túru volným terénem s obtížným stoupáním, tyhle kompresní podkolenky s tou nejkvalitnější Merino vlnou poskytnou optimální podporu tvým svalům a prodlouží dobu jejich maximálního výkonu.

Když si chceš skialpovou túru vychutnat do posledního sjezdu

Lehké dámské podkolenky SKI TOUR LT COMP LONG SOCKS W jsou skvělým společníkem na ty nejnáročnější jarní dny na skialpech. Funkce rovnoměrné komprese podporuje tvoje svaly během náročných výstupů a sjezdů. Díky tomu jsou tvé nohy lépe okysličené a únava se dostaví mnohem později. Prostě kdykoli si chceš skialpy vychutnat od první do poslední jízdy, nezapomeň na tyto podkolenky. Vyplatí se to!

Rovnoměrná komprese tě posune dál

Kompresní účinek ponožek je rovnoměrně rozložen od kotníku po lýtko. Ponožky tak napomáhají správnému prokrvení lýtek a chrání je před brzkou únavou.

Při stoupání i sestupech, musí lýtkové svaly čelit nesčetným nárazům a vibracím. Svaly jsou tak pod neustálým tlakem a mohou se rychle unavit. Rovnoměrná komprese ovšem dokáže tento proces zpomalit.

Speciální pletení, každá zóna plní svůj účel

Jsou vyrobeny bezešvou technologií pletení, to znamená, že jsou pleteny do kruhu, díky čemuž nemají žádné švy, které by tě v botách tlačily. Nalezneš na nich zóny s různým typem úpletu, přičemž každá zóna ať už na chodidle nebo holeni nabídne to, co nejvíce potřebuješ:

 • Špičky s plochými švy - pro eliminaci puchýřů.
 • Vyztužená pata a špička - pro lepší komfort a delší životnost.
 • Plochá konstrukce zaručuje dobrou pružnost a nedovolí, aby tě podkolenky tlačily.
 • Síťovina na nartu pro lepší prodyšnost.
 • Rovnoměrná komprese v oblastí lýtka.
 • Ventilační systém na holeni s výbornou prodyšností a odvodem vlhkosti.
 • Kanálky pro odvod vlhkosti.
 • Podkolenka je ergonomicky tvarovaná na pravou a levou nohu zvlášť.
 • Ergonomicky tvarovaný kotník, aby se ponožka držela na svém místě a nesjížděla.
 • Elastická manžeta proti sjíždění ponožky.

Komfort díky merino vlně

Díky přirozeným vlastnostem vlny, výborně odvádějí vlhkost, mají dobré termoregulační vlastnosti, neutralizují pachy a jsou velmi komfortní. Velmi rychle se stanou součástí tvého nepostradatelného vybavení na dlouhé a náročné alpské túry nebo vysokohorské přechody.

Nejkvalitnější merino vlna

ORTOVOX používá pouze tu nejkvalitnější merino vlnu z Tasmánie. Merino vlna je materiál, který časem degraduje pouze zanedbatelně a své funkční vlastnosti si zachovává po mnoho let. 

Vlastnosti merino vlny: 

 • Dokáže přirozeně regulovat vlhkost - absorbuje vlhkost do své vnitřní struktury a na povrchu zůstává suchá.
 • Dokáže přirozeně regulovat tělesnou teplotu - má velký termoregulační rozsah.
 • Je 100% šetrná k životnímu prostředí a je ekologicky udržitelná.
 • antibakteriální vlastnosti, díky čemuž dokáže neutralizovat pachy.
 • Je měkká, neškrábe a je pohodlná při nošení.
 • Je nenáročná na údržbu a má dlouhou životnost.

ORTOVOX má náročná kritéria na samotný chov ovcí, který výrazně ovlivňuje kvalitu jejich vlny. Aby byla splněna, ORTOVOX kupuje vlnu pouze z několika vybraných farem, které podléhají pravidelné kontrole, a které splňují přísné standardy ORTOVOX WOOL PROMISE (OWP).

 • ORTOVOX získává novou merino vlnu z certifikovaných ovčích farem, které dodržují etické zásady zacházení se zvířaty.
 • Pouze vlna od tasmánských ovcí vyhovuje svojí kvalitou náročným požadavkům značky ORTOVOX.

Tyto farmy jsou v rámci OWP pravidelně monitorovány. Vlna samotná je 100% ekologická, a proto je i mimořádně environmentálně udržitelná. Dokonalé pohodlí a pocit hebkosti poskytuje merino vlna díky tenkým vláknům, ze kterých jsou tvořeny jemné vlněné příze. Tato vlna navíc výborně reguluje teplotu a odvádí pot, takže se budeš cítit příjemně za jakýchkoliv podmínek. K tomu všemu Merino vlna díky svým antibakteriálním účinkům neutralizuje pachy, a je velmi snadné se o ni starat.

Nekompromisní dvouletá záruka

Výrobky ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví vše.

Parametry

Materiál
Antibakteriální úprava:
Ano
Materiál:
43 % vlna, 44 % polyamid, 5 % elastan, 8 % recyklovaný polyamid
Střih
Výška:
vysoké podkolenky
Podpora kotníku:
Ne
Kompresní:
Ano
Ergonomie pro levou a pravou nohu zvlášť:
Ano
Ploché švy na špici:
Ano
Podpora klenby:
Ne
Zesílená holeň do lyžáků:
Ne
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,05 kg
Ostatní
Pohlaví:
Dámské

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Freeride Lyžování mimo upravené sjezdovky často v hlubokém sněhu a náročném terénu. S dobrou dostupností lanovek.
Sjezdové lyžování Lyžování v resortech na upravených sjezdovkách.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.

O značce

ORTOVOX je německá značka prémiového outdoorového oblečení a vybavení, která klade důraz především na bezpečnost při pohybu v horách a odpovědnost vůči přírodě i lidem.