NOVINKA
Ortovox
ortovox

Trad 35

Velmi lehký horolezecký a batoh, který pevně drží na zádech, nepřekáží, je odolný a připevníš na něj spoustu lezeckého vybavení. Praktický objem i na vícedenní akce.

Zobrazit celý popis
Barva: Cengia Rossa
4 499 
Sleva 7 %
Cena:
4 184 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 4251877764854

Popis produktu

Extrémně lehký batoh ORTOVOX TRAD 35 je navržen pro horolezce. Podle toho je i výše posazené těžiště. S hmotností se dostaneš na pouhých 845 g. Minimalistický kompaktní design umožňuje pohyb po skále bez nechtěného zachytávání. Při nástupu či sestupu zase oceníš možnost důmyslného uchycení lezeckého materiálu. 

Výška batohu je navržena tak, aby batoh nepřekážel při záklonu hlavy, ani při pohybu s helmou. Pohodlný přístup do hlavní komory zajišťuje obvodový zip a díky světlému vnitřku v něm lehko najdeš všechno, co potřebuješ. 

Extrémně lehký a odolný

Batoh se všemi doplňky váží 1045 g. Můžeš ho ale odlehčit na 845 g díky vyjímatelné duralové  výztuze zádoového systému a odnímatelnému polstrování bederního pásu. To oceníš při vícedélkovém lezení, kdy potřebuješ ušetřit každý gram.

Objemný horolezecký a VHT batoh

Lehký horolezecký batoh pro vícedélkové lezení. Pevně drží na zádech a nerozhodí tvé těžiště ani v převisech. Je dostatečně objemný na vícedenní akci a má mnoho možností uchycení lezeckého vybavení. Nadchne tě pohodlným zádovým systémem FULL CONTACT LIGHT BACK SYSTEM a hmotností 1045 g. ORTOVOX TRAD 35 se hodí pro horolezectví a vícedélkové lezení v Tatrách a Alpách nebo jako odolný služebník horským vůdcům. 

Odolný batoh do hor

Batoh je vyroben z pevného a odolného recyklovaného polyamidu. Pevnost je zvýšená RIPSTOP zpracováním a vodoodpudivou DWR úpravou. Batoh vydrží po mnoho let ve stejných barvách. Do materiálu batohu je přidáván UV stabilizátor, který zabraňuje vyblednutí barev.

Systém na připnutí horolezeckého vybavení

Uvnitř batohu připevníš rezervoár na vodu a hadičku vyvedeš ve středu batohu mezi ramenními popruhy. Z přední strany jsou poutka na lezecký materiál: 

  • přilba
  • lano
  • lyže (A-Skifix)
  • dva cepíny
  • hole

Batoh, který pevně sedí na zádech

Batoh pevně drží na zádech a díky střihu a umístění bederního popruhu se ti nebude krýt s lezeckým úvazkem. I výška batohu je nastavena pro volné zaklonění hlavy i s přilbou. Vycpané ramenní popruhy, ergonomický bederní pás a nastavitelný hrudní popruh s píšťalkou. To vše má za výsledek skvělý komfort.

Snadný přístup k věcem

Rychlé a jednoduché stažení – horní vstup do batohu stáhneš pomocí integrované šňůrky v límci s rychlostním zámkem. Jednoduše stačí stáhnout, zaklopit víkem a batoh je pevně uzavřen. Zatažením plastové spony zámek uvolníš a otevřeš batoh. Je to opravdu jednoduché a rychlé.  Pro lepší přehlednost v batohu je celý vnitřek ve svítivé barvě, která ti pomůže najít věci i v šeru.

Velikost zad “regular”

Batoh je přizpůsoben pro lidi se střední délkou zad 42–50 cm - na postavu přibližně 170 až 195 cm. Délka se počítá od 7. krčního obratle po horní část pánve. Batoh není upraven pouze v délce zad, ale také jde o změny v tvaru ramenních popruhů a přizpůsobení bederního pásu. Batoh tak ideálně padne a pevněji drží na zádech.

Nekompromisních 5 let záruky

Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví opravdu vše.

Parametry

Materiál
Voděodolné zipy:
Ne
Voděodolnost:
Ano
Materiál:
polyamid 420 D RIPSTOP, 88 % recyklovaný polyamid, 12 % polyamid
Funkční prvky
Vstup do hlavní kapsy batohu:
zepředu, vrchní
Oddělená kapsa na lavinovou výbavu:
Ne
Speciální kapsa na mapu:
Ne
Recco záchranný systém:
Ne
Karabina na klíče:
Ano
Integrovaná pláštěnka:
Ne
Obvodový zip:
Ano
Píšťalka na hrudním pásu:
Ano
Kompatibilita s rezervoáry na vodu:
Ano
Kompresní popruhy:
Ano
Bederní kapsička:
Ne
Počet kapes:
3
Uchycení
Síťka na přilbu:
Ano
Uchycení vybavení:
A-Skifix, lano, karabiny, cepín, hole
Ergonomie
Bederní pás:
Ano
Hrudní popruh:
Ano
Odnímatelný bederní pás:
Ano
Vyjímatelná zádová výztuha:
Ano
Typ zádového systému:
HIGH-FLEX-CONTACT BACK SYSTEM
Rozměry a hmotnost
Objem:
35 l
Minimální hmotnost:
845 g
Délka zad:
standardní
Rozměry:
28x61x19 cm
Hmotnost:
1,08 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Videa

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.
Via Ferrata Ocelovými lany, kramlemi nebo žebříky ajištěná cesta v jinak nepřístupném horském či skalním terénu.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.

O značce

ORTOVOX je německá značka prémiového outdoorového oblečení a vybavení, která klade důraz především na bezpečnost při pohybu v horách a odpovědnost vůči přírodě i lidem.