325 Start

Jednoduché a odolné sněžnice vhodné pro začátečníky. S páskovým nastavitelným vázáním.
Zobrazit celý popis
325 START - BLUE IMPERIAL
Barva: Blue
Cena:
3 490 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 3436500418934

Popis produktu

Láká tě zimní turistika třeba i mimo turistické chodníky? V tom případě jsou tu pro tebe sněžnice TSL 305/325 Start, které jsou velmi jednoduché na použití, odolné a univerzálně použitelné při různých sněhových podmínkách.

  • 3D design rámu – jednolitý výlisek rámu z kvalitních plastů „Made in French Alps“. Obsahuje 6 hrotů z nerezové oceli, které lze vyměnit. Tři hladiny kontaktu se sněhem zabezpečují plnou funkčnost sněžnice bez ohledu na druh sněhu a v traverzech budeš mít jistotu. Na tvrdém sněhu a ledu jsou v kontaktu jen ostré hroty, ale pokud jdeš po ufoukaném sněhu, začínají zabírat i vylisované příčníky a sněžnice nepodkluzují. V měkkém zabírá celá plocha sněžnice včetně obloukového okraje a neboří se, ani nepodkluzují
  • STRAP TIGHTENING – na špičce je klasické vázání, kde stažení probíhá pomocí zatáhnutí za textilní popruh.
  • COMFORT STRAP – pásek kolem kotníku je designovaný tak, aby optimalizoval tlak na nárt a zvyšoval komfort a podporu při chůzi. Popruh je složený z měkčího a tvrdšího materiálu, aby byl pohodlný a zároveň pevný.
  • Tvar přesýpacích hodin – díky ergonomickému tvaru sněžnice při chůzi vedle sebe zapadají a není nutné chodit na široko, ani nehrozí přišlápnutí sněžnice druhou.
  • Podpaťenka – možnost použití podpatěnky během stoupání, díky čemuž je chůze pohodlnější, méně únavná a nebude trpět tvá achilovka.
  • Blokace vázání – sněžnice umožňují blokací vázání, tak aby se zamezilo ohybu v kloubu vázání a sněžnice byly pevně spojené s botou.
  • Praktický obal – sněžnice jsou dodávané s textilním obalem, který je vhodný pro jejich přepravu, uskladnění a chrání tvé ostatní vybavení od prořezu hroty či zuby sněžnic.
  • Přední čelist – při každém kroku se na špici vysune přední čelist s dvěma nerezovými hroty, díky kterým se nesmekneš a nebudeš zbytečně ztrácet energii.
  • Tlumič klepání – je umístěn pod patou, eliminuje nepříjemný zvuk při došlapu.

Investuj do sněžnic, které ti vydrží opravdu dlouho

Sněžnice TSL si nekupuješ na 2 až 3 sezóny, ale na mnoho náročných sezón. V půjčovnách se používají i 10 až 15 let! Jejich vysoká životnost spočívá v kvalitě výroby, která probíhá ve francouzských Alpách asi hodinu cesty od Chamonix. Výroba je vlastní a mimo jiné vyrábí i součástky do automotiv nebo pro výrobce letadel AIRBUS.

Poctivé materiály a lokální udržitelná výroba a servis

Plastový granulát pochází z Holandska a používá sa také na výrobu lyžáků. Další garancí dlouhé životnosti je dostupnost náhradních dílů po dobu 20 let. Každý díl sněžnice lze vyšroubovat a vyměnit. Nic není lisované, protože by to zkomplikovalo servis. Sněžnice TSL jsou kompletované opět ve vlastní výrobě ve městě Annecy, které je vzdáleno asi 30 min od lisovny. Lokální zaměstnanci tu pracují v přátelské atmosféře, někteří už více jak 20 let.

Nastavitelná podpatěnka

Podpatěnky sněžnic TSL umožňují adaptaci na jakkoli dlouhou obuv tak, aby zatížení podpatěnky bylo vždy pod patou. Podpatěnka svírá se sněžnicí uhel 12°. Patku lze snadno a pohodlně aktivovat i deaktivovat hrotem turistické hole.

Parametry

Materiál
Vyztužení:
Ne
Materiál:
plast
Konstrukce
Ozubené postranní lišty:
Ne
Rocker:
Ne
Zámek paty:
Ano
Typ rámu:
DISCOVERY SERIES, 305, 325, 345, přesýpací hodiny
Podpatěnka:
Ano
Druh vázání špičky:
stahovací popruh
Systém pohlcení nežádoucích otřesů a zvuků (SSAS):
Ano
Přední čelist:
Ano
Druh vázání paty:
stahovací ráčna
Funkční prvky
Hroty:
6
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
2,454 kg
Balení
Balení obsahuje:
obal
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Treking Dlouhé horské přechody nebo i krátké turistické výlety se spaním v divočině nebo na chatách.