Distribuční společnost Summit Trade s.r.o. byla založena Jánem Blažejem a Hanou Pokornou v roce 2012 z čisté vášně pro outdoorové sporty a zejména pro skialpinismus. A ta vášeň stále trvá. Dnes se řadí mezí největší české distribuční firmy v oblasti outdoorových sportů jako je skialpinismus a horolezctví.


Ján Blažej měl vždy jasnou představu o tom, že rolí Summit Trade není pouze distribuce zboží, ale i schopnost poradit, vybrat správné produkty, vyzkoušet je před koupí a zejména vzdělávat širokou veřejnost k bezpečnému pohybu v horách. Můžete mít sebelepší vybavení, ale lidská chyba, nepozornost nebo jen špatné rozhodnutí vás mohou stát v horách vše.

_MZP7878

Proto je vzdělání pevně zakotveno ve všech aktivitách, které jako společnost provozujeme – od důmyslného školení prodejců, pořádání kurzů pro veřejnost až po intenzivní vzdělávání interních pracovníků. Stejně tak svou expertízou pomáháme značkám vyvíjet nové produkty.

Umožňujeme lidem bezpečné zážitky na horách.
Summit Trade s.r.o.

Jsme distributor prémiových outdoor brandů

V současné době dovážíme do České republiky, Slovenska prémiové outdoorové značky ORTOVOX (světový TOP výrobce lavinového vybavení, oblečení a batohů pro skialpinismus, freeride a vysokohorskou turistiku), Mountain Equipment (britský výrobce horolezckého oblečení, batohů a péřových spacíh pytlů), black crows (dnes už kultovní značka lyží z Chamonix), Climbing Technology (italský výrobce horolezeckého vybavení), Tenaya (třetí světově největší výrobce lezeček ze Španělska), Fritschi (precizní švýcarské skialp a freeride vázání s důrazem na bezpečnost), Kohla (stoupací pásy z Rakouska), E9 (fashion značka z Itálie oblékající lezce každého věku), TSL Outdoor (francouzský výrobce snežnic a holí).


Se značkou ORTOVOX působíme v Maďarsku. Stejně tak i se značkou black crows, ke které jsme přibrali také Polsko.

Mountain Equipment
Britská značka, která je synonymem pro horolezectví a expedice. Už více jak 60 let sbírá zkušenosti a vyvíjí oblečení a vybavení pro ty nejodvážnější výpravy.
Ortovox
ORTOVOX je německá značka prémiového outdoorového oblečení a vybavení, která klade důraz především na bezpečnost při pohybu v horách a odpovědnost vůči přírodě i lidem.
Climbing Technology
Climbing Technology je tradiční italský výrobce horolezeckého vybavení, který do světa lezení přinesl mnoho inovací.
Tenaya
Tenaya je třetím světově největším výrobcem lezeček. Pochází ze Španělska a jejich lezečky obouvají hvězdy jako Chris Sharma nebo Alex Megos.
TSL
TSL Outdoor je světový lídr ve výrobě sněžnic a holí, se sídlem ve francouzských Alpách a zaměřením na environmentální odpovědnost.
E9
E9 je lezecká značka z Itálie, která vyrábí extravagantní a unikátní kousky se silným důrazem na ekologii a udržitelnost jejich produkce.
Black Crows
Black Crows je nezávislá značka lyží z Chamonix, kterou charakterizuje nezaměnitelný design, touha po svobodě a nekompromisní vlastnosti pro výkon a identitu lyžaře.
Fritschi
Fritschi je švýcarská značka skialpových a freeride vázání, která klade důraz na bezpečnost a spolehlivost i v tom nejnáročnějším sjezdu.
Kohla
Rakouský výrobce stoupacích pásů se sídlem v srdci Tyrolských Alp. Inovativní technologie lepidel a výroby pásů značky Kohla jsou známé po celém světě a za svou kvalitu získala také mnoha ocenění.
Zobrazit všechny značky

Tým expertů

Abychom dokázali plnit naši vizi “Umožňovat lidem bezpečné zážitky na horách”, skládáme tým z opravdových nadšenců pro zimní i letní sporty v horách. Bez toho by to nešlo. Snad až na výjimky u nás nenajdete nikoho, kdo by nepropadl skialpinismu, horolezectví, lyžování nebo MTB.


V našich řadách najdete i několik instruktorů skialpinismu nebo horolezectví. Naše zkušenosti a know-how předáváme dál skrze Summit Academy, kde najdete spoustu článků a videí pro bezpečný pohyb v horách nebo se s námi můžete potkat na jednom z našich kurzů a testovacích eventů – na zimním svahu nebo horolezecké stěně.

_MZP5561