Citadel Mitt

Dvoudílné rukavice (palčáky) se syntetickou izolací a voděodolnou svrchní tkaninou, ideální na expedice nebo alpské lezení.
Zobrazit celý popis
ME_Citadel_Mitt_Mens_Shadow_Black
Barva: Shadow/Black
4 899 
Sleva 7 %
Cena:
4 556 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 5053817105678
Nedostupné

Popis produktu

Palcové rukavice CITADEL MITT  mají na vnější rukavici membránovou svrchní látkou DRILITE® LOFT 20 D a jsou zateplené prémiovou syntetickou izolací PrimaLoft® Gold. Rukavice má vnitřní zateplenou tří prstovou rukavici, kterou můžeš jednoduše vyndat a nechat vysušit nebo v nich normálně fungovat třeba ve stanu. Oba díly mají namáhaná místa potažená kozí kůží.  Jedná se o skvělé rukavice do náročných zimních podmínek, kde potřebuješ mít naprostou důvěru ve své vybavení.

Vnější rukavice – palčáky:

 • Svrchní membránová textilie DRILITE® Loft 20D - odolná vůči vodě i větru a zároveň vysoce prodyšná.
 • 3 vrstvy 100% recyklované izolace PrimaLoft® Gold - 170 g/m2 na vrchní straně ruky.
 • 100% recyklovaná izolace PrimaLoft® Gold Grip - 135 g/m2 na dlani.
 • Na namáhaných místech v oblasti dlaně je voděodolná kozí kůže pro tu nejvyšší odolnost v oděru.
 • Střih Modular Expedition Fit - pro nošení s vnitřní rukavicí.
 • Stahování vnějšího lemu - zamezí nasypávání sněhu do rukavice, jednoduše se ovládá i v palčácích a jednou rukou.
 • Poutka (na vnější straně vrchní části rukavice) pro zavěšení na karabinu. Rukavice tak budou viset vstupem dolů, takže ti do nich nenapadá sníh.
 • Odnímatelná poutka kolem zápěstí, aby ti rukavice nespadla do údolí.

Vnitřní rukavice – tříprsté:

 • Vnitřní vyjímatelná tříprstá rukavička (lobster glove).
 • Svrchní membránová textilie DRILITE® Loft 20D, kombinovaná se softshellem - odolná vůči vodě i větru a zároveň vysoce prodyšná.
 • Na namáhaných místech v oblasti dlaně je kůže pro dobrou přilnavost a odolnost.
 • Extra široký vstup do rukavic.
 • Spindrift Tabs - snadné uzavírání vnitřní rukavice aby zůstala pořád v suchu.

Unikátní expediční rukavice

Rukavice CITADEL MITT se vyznačují svojí opravdu výbornou izolací. O tu se stará 100% recyklovaný syntetický izolační materiál PrimaLoft® Gold. Oblast dlaně vnitřní i vnější rukavice je potažená prvotřídní kozí kůží, která se stará o perfektní odolnost v oděru. Kombinací všech těchto exkluzivních materiálů získáváš téměř dokonalou ochranu rukou do mrazivých a náročných podmínek expedic na nejvyšší a nejvzdálenější kouty světa.

Vnější materiál - DRILITE® LOFT

Povrchový materiál DRILITE® LOFT je pevný, lehký a voděodolný. PU zátěr a na povrchu má také vodoodpudivou úpravu DWR, která ještě více přispívá tomu, aby peří zůstalo v suchu i ve vlhkých podmínkách. Peří je tak chráněno před navlhnutím a tedy i před ztrátou svých tepelně izolačních vlastností. Díky voděodolnosti a nízké hmotnosti si peří zachovává vysoký loft pro maximální tepelnou izolaci za jakýchkoli podmínek.

 • Lehký.
 • Vysoce prodyšný.
 • Odolný proti větru.
 • Odolný vůči vodě – 1 500 mm.
 • Vyrobeno v Japonsku.

Syntetická izolace PrimaLoft® Gold

100% recyklovaný syntetický tepelně izolační materiál PrimaLoft® Gold je vhodný do chladných a permanentně vlhkých podmínek. Nevadí mu mokro, rychle schne. Tento materiál je tvořen z vláken o různých průměrech, kdy stejně jako u peří slouží tlustší vlákna k udržení loftu a tenčí vlákna jako tepelně izolační bariéra.

 • Hlavní výhodou této izolace je, že tě udrží v teple, i když je mokrá, takže tě nezklame ani v těch nejhorších podmínkách a extrémním počasí.
 • Ekologická izolace - vyrobena ze 100% recyklovaného polyesteru.

Udržitelnost

Použití recyklovaných materiálů odráží úsilí Mountain Equipment dodávat vysoce funkční produkty, které poskytují nejlepší možnou kombinaci vysokého výkonu, odolnosti a nízké ekologické stopy.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,32 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Freeride Lyžování mimo upravené sjezdovky často v hlubokém sněhu a náročném terénu. S dobrou dostupností lanovek.
Sjezdové lyžování Lyžování v resortech na upravených sjezdovkách.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.