MONTÁŽ ZDARMA
Black Crows
BC_logo

Draco Freebird 23/24

Lyže jako stvořená pro milovníky a lovce prašanu. Neváháš pro parádní sjezd udělat pár kroků vzhůru a tvojí destinací je Hokaido, Valdez, Corvara, Revelstoke, Nikkaluokta, Engleberg, Krkonoše nebo Andorra, pak jsou draco freebird ty pravé lyže pro tebe.

Zobrazit celý popis
101879-018-F
Barva: Orange
25 999 
Sleva 25 %
Cena:
19 499 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 3662481072012
Nedostupné

Popis produktu

K akémukoľvek setu lyží a viazania (alebo lyží, viazania a pásov) vám ponúkame kompletnú montáž a nastavenie setu ZADARMO. Odborne vám navŕtame viazanie, nastavíme ho a orežeme stúpacie pásy. Ak máte o túto službu záujem, uveďte to do poznámky k objednávke doplňte tiež značku a model vašich lyžiarok, ich veľkosť a dĺžku skeletu. Doplňte tiež vašu hmotnosť a úroveň vašich lyžiarskych zručností - začiatočník / pokročilý / expert. Vďaka tomu vám presne nastavíme viazanie a po doručení môžete hneď vyraziť na svah.

Novinka pro sezónu 23/24. Draco freebird, nástupce oblíbených a hravých feroxů. Draco je jako stvořený pro milovníky a lovce prašanu, kteří se nebojí pro svou vysněnou lajnu nalepit pásy a vyšlápnout si mimo resort, kde se ti otevřou nové nekonečné možnosti k nezapomenutelným zážitkům.  Stále se jedná o jedinnou twin tip lyži v rodině freebirdu. Zachovává si skvělou ovladatelnost a hravost díky měkčí špičce i patce a výraznému double rockeru. Lehkou paulownii nyní v jádru doplňuje také topol, což přispívá vyšší tuhosti ve středu lyže. O lepší torzní i podélnou tuhost a tím snadnější držení lyže na hraně se stará kombinace sklolaminátové a carbonové výztuhy. Chceš jít výš a dál, aby byl každý další sjezd o něco delší a strmější. Díky šířce 110 mm pod patou budeš plavat i v hlubokém sněhu, s hmotností 1 800 g nebude šlapání nahoru žádná velká dřina. Rocker na špičce i na patě ti umožní rychlou změnu směru a camber pod středem společně s radiusem 21 m oceníš, když se změní sníh. I na tvrdém povrchu a ve vyšší rychlosti budeš cítit naprostou stabilitu v každém oblouku.

Žádný sníh už nebude příliš hluboký 

Klíčem pro požitek z jízdy v hlubokém sněhu je vztlak. Lyže plave po povrchu peřiny a ty s naprostou lehkostí zvolíš rytmus i směr. Na tenhle pocit štěstí a svobody čekáme každou zimu všichni, co jezdíme. Díky lyžím draco freebird si ho můžeš vychutnat skutečně naplno.

 • 110 mm pod středem – poskytne dostatek vztlaku a udrží tě lehce na povrchu 
 • Rocker ve špičce – přispívá většímu vztlaku, lyže se netopí a nekopou při změně směru.
 • Rocker na patce – v hlubokém sněhu ti umožní nižší a stabilnější postoj
 • Měkčí špička a patka – lyže kopírují nerovnosti a přizpůsobují se zatížení.

Stabilita a radost z jízdy v rychlosti i při změně sněhu 

 • Jádro z Paulownie a topolu – absorbuje vibrace, lyže jsou klidné i ve vyšší rychlosti – oceníš, jak jsou lyže předvídatelné i při změnách sněhu.
 • Střední klasický camber na středu lyže – zabezpečuje stabilitu jízdy a dobrý grip na tvrdém nebo přefoukaném sněhu.
 • Carbonová výztuha – pro lepší tuhost v torzi i podélném směru a rychlý přenos energie na hranu při zachování nízké váhy – na lyžích se budeš cítit jistě a stabilně.
 • Kombinace semi-capové a capové konstrukce na špičce a patce s ABS bočnicemi ve středu lyže přispívá lehké ovladatelnosti a hravosti.

Ušetříš síly a sjezd si užiješ i po náročném výstupu 

 • Paulownie v jádru – Lehké dřevo v jádru lyže – ušetří ti síly při výstupu a zůstane ti dostatek sil pro maximální zážitek ze sjezdu.
 • Nově přidaný topol - přispívá vyšší tuhosti a tím lepší stabilitě i ve vyšší rychlosti
 • Ušlechtilé materiály jako karbon, sklolaminát a paulownie výrazně snižují hmotnost lyže – dostaneš se dál a výš – za krásnějšími a delšími sjezdy.

Jednoduché ovládání je klíčem pro radost z jízdy 

 • Double rocker – zkracuje aktivní hranu a ulehčuje nástup do oblouku, změna směru je díky tomu opravdu hračka.
 • Prodloužená špička a patka – zkracuje krojení, což zvyšuje točivost lyže, v hlubokém sněhu dodává lyžím klid a stabilitu.
 • Měkčí špička a patka, tuhý střed – lyži stačí i slabý impulz, aby tě poslechla na slovo a změnila směr tak, jak si přeješ. Zároveň si udržuje svoji stabilitu i ve vyšší rychlosti či při změně směru.

Záruka i kvalitní pozáruční servis

Vybavení black crows je vyrobeno v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché.  Na black crows zboží zakoupené v České republice od autorizovaných prodejců, poskytujeme dvouletou záruku, pozáruční servis a dostupnost náhradních dílů. Pokud objevíš výrobní vadu, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz

Parametry

Materiál
Jádro:
paulownia, topol
Zpevnění lyže:
karbon
Konstrukce
Rádius:
21 m
ABS sidewalls:
Ano
Konstrukce lyže:
semi-cap
Camber:
Ano
Rocker:
Ano
Rozměry a hmotnost
Montážní bod:
-5 cm
Šířka patky:
12,6 cm
Šířka středu:
11 cm
Šířka špice:
13,8 cm
Hmotnost páru bez vázání:
3600, 4100, 4100 g
Délka lyže:
176,2, 181,5, 189,2 cm
Hmotnost:
3,6 kg
Ostatní
Stav zboží:
nové
Kolekce:
mountain touring
Sezóna:
2023/24
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Freeride Lyžování mimo upravené sjezdovky často v hlubokém sněhu a náročném terénu. S dobrou dostupností lanovek.

O značce

Black Crows je nezávislá značka lyží z Chamonix, kterou charakterizuje nezaměnitelný design, touha po svobodě a nekompromisní vlastnosti pro výkon a identitu lyžaře.