Firelite Long

Super lehký péřový spacák pro bikepacking a lehkou turistiku v horách. Příjemné spaní i v -9 °C. Hmotnost pouhých 810 g. Prodloužená velikost pro lidi vysoké 185 cm a více.
Zobrazit celý popis
ME-005899_Firelite_Regular_Me-01318_Ombre_Blue_Angle
Barva: Ombre Blue
18 499 
Sleva 7 %
Cena:
17 204 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 5053817254352

Popis produktu

Při bikepackingu, solo turistice nebo přechodech se počítá každý gram i centimetr a zároveň je potřeba mít ve své vybavení maximální důvěru. Spacák FIRELITE LONG ti tohle všechno dokáže nabídnout. Díky nejkvalitnějšímu peří plnivosti 900 cuin, váží pouhých 810 g, je větruodolný, pevný a navíc s 10 lety záruky. Ultralehký celoroční spacák.

 • Povrchový materiál PLASMATM 10D je extrémně lehký a vysoce prodyšný, ošetřen PFC free voděodolnou DWR úpravou.
 • Materiál PLASMATM 10D i na vnitřní straně spacáku.
 • 469 g husího peří s poměrem prachových částic 90/10 a minimální plnivostí 900 cuin.
 • Střih Alpine Fit – uvnitř se strečovými švy EXL® (na vrchní straně spacáku) pro lepší loft a maximální tepelně izolační efektivitu.
 • Šikmé komory – pro maximální tepelnou efektivnost při minimální hmotnosti.
 • Optimalizované rozložení peří a přesný objem pro každou komoru samostatně.
 • Boční švy jsou umístěny v spodní části spacího vaku pro minimalizaci úniku tepla směrem nahoru.
 • Anatomicky tvarovaná kapuce ze 7 komor.
 • Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel ze 4 komor.
 • Boční léga po celé délce zipu (komora ve tvaru V) a integrovaný límec kolem krku.
 • Prodloužená velikost pro lidi vysoké 185 cm a více.
 • Dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění.

Ultralehký a sbalitelný spacák

Ve spacáku Mountain Equipment FIRELITE LONG s materiálem PLASMA a husím peří ti bude příjemné teplo i v -9 °C. Hmotnost 810 g a velmi dobrá sbalitelnost je optimální pro bikepacking, solo turistiku a jiné dobrodružství v horách, kde potřebuješ dostat hmotnost na opravdové minimum!

Ultralehký materiál PLASMA

Jedna z nejlehčích tkanin na světě. Materiál je vyráběn v Japonsku z vysokopevnostních polyamidových vláken a je speciálně tkaný, čímž je dosažená až 2x vyšší pevnost než u materiálu s obdobnou gramáží. Je ošetřen PFC free voděodolnou DWR úpravou.

 • Materiál PLASMA je extrémně lehký (26 g/m2).
 • Vysoce prodyšný.
 • Jemný – pevnost vláken 10 D.
 • zvýšenou odolnost proti roztržení.

Nejlepší husí peří na trhu – plnivost 900

Husí peří s plnivostí 900 cuin pocházející z východní Evropy je tím nejlepším druhem peří, které je na trhu k dispozici. Obsahuje minimálně 90 % prachového peří a každá šarže je samostatně testovaná, aby byla splněna plnivost 900 cuin a aby splňovala všechny podmínky etického DOWN CODEX®.

Husí peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení zejména alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • Minimální plnivost 900 cuin.
 • Poměr prachového peří 90:10
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

Přístup “Komora-po-komoře”

V každé komoře je na gram přesně vypočtené množství peří pro minimální hmotnost a maximální teplo. Tento inovativní přístup „Komora po komoře“ vyvinul Matt Fuller, který jako jediný v outdooru má doktorát z výzkumu peří. Tenhle přístup zohledňuje potřeby každé části těla zvlášť. Proto Matt Fuller vypočítal také přesnou hustotu peří v každé komoře zvlášť.

Zkosené komory

Zkosené komory minimalizují ztrátu tepla přes švy a udržují peří na svém místě bez migrace v komorách. Teplo zůstane ve spacím pytli díky eliminaci tepelných mostů ve švech.

Anatomicky tvarovaná kapuce ze 7 komor

Kapuce je tvarovaná tak, aby chránila hlavu i bez stahování. 7 komor s vyšší hustotou peří, chrání hlavu před ztrátou tepla a tím ti zabezpečí příjemný spánek. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory. Pokud potřebuješ kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víš, jestli stahuješ horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka). 

Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel ze 4 komor

Nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože se málo prokrvují.

 • Dno spacáku je zkosené ve tvaru lichoběžníku
 • Oblast špiček je zvýšená a protažená dopředu jako žraločí ploutev.

Díky tomuto ergonomickému tvaru netlačíš chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které tvé nohy drží v teple. Dno spacáku je tvořeno z nejteplejších V-komor s vysokou hustotou peří a je natolik komplikované, že se vyrábí zvlášť a následně se přišije ke spacímu vaku. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory.

Ochranný límec

Aby nedocházelo k vytláčení tepla ze spacího pytle, je na vnitřní straně péřový 3D límec, který vyplňuje prostor kolem ramen a krku. Tak je spacák „zašpuntován“. V límci je menší hustota peří, aby se přesně vytvaroval podle tvaru tvých ramen a krku. Pro minimalizaci hmotnosti a objemu, límec u spacákú řady EXTREME LIGHT nemá zapínání ani stahování, ale je v něm všitá gumička, aby dokonale vyplnil prostor kolem krku.

Izolační léga pod zipem

Nejslabší místo spacáků bývá zip. Trojúhelníková léga je vyplněna peřím a syntetikou, která přiléhá ke spacáku. Syntetika zabraňuje pohybu peří podél légy a zároveň izoluje i za mokra. Zip je umístěn ve spodní polovině spacáku, aby teplo, které stoupá vzhůru neodcházelo přes zip ven.

Strečové nitě EXL®

Strečové nitě EXL® se používají kvůli tomu, aby spacák lépe „obejmul“ tvoje tělo. Díky tomu jsou zmenšené vzduchové kapsy a eliminovaná cirkulace vzduchu ve spacáku. Eliminací cirkulace vzduchu ve spacáku je dosaženo lepších izolačních vlastností a tepelný komfort se zvyšuje bez přidání hmotnosti.

Zip YKK® s automatickým zámkem

Ve spacáku Mountain Equipment nezažiješ ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníš pojistku a spacák rozepneš, až když budeš chtít.

 • Funguje i po zamrznutí – kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK®. Právě tento zip bez problémů funguje i v mrazu a můžeš se na něj kdykoliv spolehnout.

Co vše nákupem získáš?

Spaní venku může být pěkný zážitek ale i noční můra. Investice do kvalitního péřového spacáku od Mountain Equipment se však vyplatí. Získáš garanci spokojenosti protože mnoho let zkušeností s vývojem spacáků umožnilo značce Mountain Equipment vytvořit spacáky, které nemají ve světě obdoby.

 • Komfortní teplota dobrého spánku – GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED.
 • Peří z udržitelné výroby – DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost se zárukou – 10 let záruky na výrobní vady.
 • Servis – pozáruční opravy, čištění a impregnaci.

Garance dobrého spánku

Mountain Equipment uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“ u každého spacáku. Je to hodnota naměřená při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost. Mountain Equipment doporučuje se při výběru spacáku zaměřit právě na tuhle hodnotu.

Pokud zakoupíš tento spacák a nebude ti v něm dostatečné teplo, můžeš ho vyměnit za teplejší model. Do 30 dnů od zakoupení můžeš spacák vyzkoušet a pokud ti nebude připadat dostatečně teplý, vyměň ho za vyšší model. Stačí přijít, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a je to!

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým lze dohledat původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

 

10 let záruka

Péřové spací pytle Mountain Equipment jsou navrženy a vyrobeny podle nejvyšších možných standardů. Jsou vyrobeny tak, aby vydržely a poskytovaly spolehlivé služby po mnoho let. Mountain Equipment svým výrobkům důvěřuje a za své produkty se nebojí postavit. Na základě mnoha let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 10 let záruku na výrobní vady péřových spacáku. Pokud by ti tedy některý z našich péřových spacích pytlů selhal kvůli vadě komponentů, materiálů a nebo zpracování, dle našeho uvážení jej zdarma opravíme nebo vyměníme.

Servis napříč časem

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v takém případě ti spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se ti vrátí plně funkční.

Parametry

Materiál
Druh izolačního materiálu:
peří
Membrána:
Ne
DWR (Durable Water Repellent):
Ano
Střih
Oblast chodidel:
4 komory, anatomicky tvarovaná, Shark Toe
Typ komor:
zkosené komory
Střih:
Alpine Fit 2.0
Funkční prvky
Model zipu:
YKK®
Stahovací límec:
Ano
Vnitřní kapsička:
Ne
Kompresní obal:
Ano
Kapuce
Kapuce:
7 komor, anatomicky tvarovaná
Nastavitelnost kapuce:
Ano
Teplotní limity
Komfort limit:
-8 °C
Komfort:
-2 °C
Extrém:
-26 °C
Good Night Sleep:
-9 °C
Rozměry a hmotnost
Vnitřní délka:
207 cm
Maximální vnitřní šířka:
78 cm
Rozměry ve sbaleném stavu:
25x21x20 cm
Maximální výška postavy:
200 cm
Délka spacáku:
207 cm
Hmotnost:
0,91 kg
Balení
Obal pro skladování:
Ano
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.
Treking Dlouhé horské přechody nebo i krátké turistické výlety se spaním v divočině nebo na chatách.

O značce

Britská značka, která je synonymem pro horolezectví a expedice. Už více jak 60 let sbírá zkušenosti a vyvíjí oblečení a vybavení pro ty nejodvážnější výpravy.