Glacier 300 Regular

Lehký péřový spacák s voděodolnou membránou DRILITE® LOFT pro příjemné spaní v -1 °C.

Zobrazit celý popis
ME-007339_Glacier300Regular_ME-01595_Obsidian_Angle
Barva: Obsidian
10 299 
Sleva 7 %
Cena:
9 578 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 5053817325274

Popis produktu

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každé outdoorové aktivitě. Péřový spacák Mountain Equipment GLACIER 300 má svrchní materiál odolný vůči vodě, větru a je stále výborně prodyšný. Materiál má recyklovanou lícovou tkaninu, takže je navíc i ekologický. Spacák je plněn kachním peřím a spolu s propracovanou konstrukcí ti umožní pohodlný spánek i v -1 °C. Navíc se zárukou 10 let.

 • Povrchový materiál DRILITE® LOFT 30D je lehký, vysoce prodyšný a voděodolný a má recyklovanou lícovou tkaninu, takže je navíc i ekologický.
 • 296 g kachního peří 90/10 s minimální plnivostí 700 cuin.
 • Střih Alpine Fit – volnější střih pro minimální váhu při maximální tepelné efektivitě.
 • Trapézoidní komory v oblasti hrudníku, šikmé komory na zbytku spacáku.
 • Optimalizované rozložení peří a přesný objem pro každou komoru samostatně, přístup “baffle-by-baffle”.
 • Anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor.
 • Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel z 6 komor.
 • Boční léga po celé délce zipu (140 cm) a integrovaný límec kolem krku s jednoduchým magnetickým zapínáním Lode Lock™.
 • Dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění.
 • Velikost regular - pro lidi do 185 cm.
 • Hmotnost: 870 g.

Lehký bivakovací spacák

GLACIER 300 je nejlehčí spacák z kolekce GLACIER s hmotností 870 g a s odolností proti vodě i větru, ve kterém se pohodlně vyspíš i v -1 °C. Skvělý spacák pro turistiku a horolezectví v alpských oblastech v letních měsících. Voděodolný materiál zaručí izolační vlastnosti i po dobu několika týdenního používání.

Vnější materiál - DRILITE® LOFT 30D

Povrchový materiál DRILITE® LOFT 30D je pevný, lehký, voděodolný a ekologický. recyklovanou lícovou tkaninu s PU zátěrem a na povrchu má také vodoodpudivou úpravu DWR bez obsahu FC, která ještě více přispívá tomu, aby peří zůstalo v suchu i ve vlhkých podmínkách. Peří je tak chráněno před navlhnutím, a tedy i před ztrátou svých tepelně izolačních vlastností. Díky voděodolnosti a nízké hmotnosti si peří zachovává vysoký loft pro maximální tepelnou izolaci za jakýchkoliv podmínek.

 • Lehký materiál – 55 g/m2.
 • Vysoce prodyšný.
 • Odolný proti větru.
 • Odolný vůči vodě – 1 500 mm.
 • Ekologický.
 • Vyrobeno v Japonsku.

Vnitřní materiál - 100% recyklovaný SUPERSOFTTM 20

Vnitřní materiál 100% recyklovaný SUPERSOFTTM 20 je vybrán pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek. Je to také materiál, který nepropouští peří.

 • Nízká hmotnost (37 g/m2)
 • Vysoká prodyšnost
 • Trvanlivost
 • Ošetřen vodoodpudivou DWR úpravou bez obsahu PFC.

Kvalitní kachní peří s plnivostí 700+

Velmi kvalitní kachní peří pocházející z Číny obsahuje minimálně 90 % prachového peří, jeho plnivost je minimálně 700 cuin a splňuje etický DOWN CODEX®. Peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • Minimální plnivost 700+ cuin.
 • Poměr prachového peří 90/10.
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

Přístup “Komora-po-komoře”

V každé komoře je na gram přesně vypočtené množství peří pro minimální hmotnost a maximální teplo. Tento inovativní přístup „Komora po komoře“ vyvinul Matt Fuller, který jako jediný v outdooru má doktorát z výzkumu peří. Tenhle přístup zohledňuje potřeby každé části těla zvlášť. Proto Matt Fuller vypočítal také přesnou hustotu peří v každé komoře zvlášť.

Kombinace trapézoidních a zkosených komor

Díky kombinaci trapézoidních komor a zkosených komor se spacák vyznačuje výbornou tepelnou izolací. Trapézoidní komory ve tvaru lichoběžníků a zkosené komory minimalizují ztrátu tepla přes švy a udržují peří na svém místě, bez migrace v komorách. Teplo zůstane ve spacím pytli díky eliminaci tepelných mostů ve švech, přes které teplo uniká.

Anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor

Kapuce je tvarovaná tak, aby chránila hlavu i bez stahování. 5 komor s vyšší hustotou peří chrání hlavu před ztrátou tepla a tím ti zabezpečí příjemný spánek. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory. Pokud potřebuješ kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víš, jestli stahuješ horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka). 

Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel z 6 komor

Nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože se málo prokrvují.

 • Dno spacáku je zkosené ve tvaru lichoběžníku
 • Oblast špiček je zvýšená a protažená dopředu jako žraločí ploutev.

Díky tomuto ergonomickému tvaru netlačíš chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které tvé nohy drží v teple. Dno spacáku je tvořeno z nejteplejších V-komor s vysokou hustotou peří a je natolik komplikované, že se vyrábí zvlášť a následně se přišije ke spacímu vaku. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory.

Ochranný límec

Aby nedocházelo k vytláčení tepla ze spacího pytle, je na vnitřní straně péřový 3D límec, který vyplňuje prostor kolem ramen a krku. Tak je spacák „zašpuntován“. V límci je menší hustota peří, aby se přesně vytvaroval podle tvaru tvých ramen a krku. Vše jistí magnetický cvoček Lode Lock™, který zapneš a rozepneš intuitivně jednou rukou.

Izolační léga pod zipem

Nejslabší místo spacáků bývá zip. Trojúhelníková léga je vyplněna peřím a syntetikou, která přiléhá ke spacáku. Syntetika zabraňuje pohybu peří podél légy a zároveň izoluje i za mokra. Zip je umístěn ve spodní polovině spacáku, aby teplo, které stoupá vzhůru neodcházelo přes zip ven.

Zip YKK® s automatickým zámkem

Ve spacáku Mountain Equipment nezažiješ ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníš pojistku a spacák rozepneš, až když budeš chtít.

 • Funguje i po zamrznutí – kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK®. Právě tento zip bez problémů funguje i v mrazu a můžeš se na něj kdykoliv spolehnout.

Co vše nákupem získáš?

Spaní venku může být pěkný zážitek ale i noční můra. Investice do kvalitního péřového spacáku od Mountain Equipment se však vyplatí. Získáš garanci spokojenosti protože mnoho let zkušeností s vývojem spacáků umožnilo značce Mountain Equipment vytvořit spacáky, které nemají ve světě obdoby.

 • Komfortní teplota dobrého spánku – GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED.
 • Peří z udržitelné výroby – DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost se zárukou – 10 let záruky na výrobní vady.
 • Servis – pozáruční opravy, čištění a impregnaci.

Garance dobrého spánku

Mountain Equipment uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“ u každého spacáku. Je to hodnota naměřená při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost. Mountain Equipment doporučuje se při výběru spacáku zaměřit právě na tuhle hodnotu.

Pokud zakoupíš tento spacák a nebude ti v něm dostatečné teplo, můžeš ho vyměnit za teplejší model. Do 30 dnů od zakoupení můžeš spacák vyzkoušet a pokud ti nebude připadat dostatečně teplý, vyměň ho za vyšší model. Stačí přijít, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a je to!

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým lze dohledat původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

 

10 let záruka

Péřové spací pytle Mountain Equipment jsou navrženy a vyrobeny podle nejvyšších možných standardů. Jsou vyrobeny tak, aby vydržely a poskytovaly spolehlivé služby po mnoho let. Mountain Equipment svým výrobkům důvěřuje a za své produkty se nebojí postavit. Na základě mnoha let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 10 let záruku na výrobní vady péřových spacáku. Pokud by ti tedy některý z našich péřových spacích pytlů selhal kvůli vadě komponentů, materiálů a nebo zpracování, dle našeho uvážení jej zdarma opravíme nebo vyměníme.

Servis napříč časem

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v takém případě ti spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se ti vrátí plně funkční.

Parametry

Materiál
Druh izolačního materiálu:
peří
DWR (Durable Water Repellent):
Ano
Membrána:
Ne
Podšívka:
SUPERSOFT™ 30
Vnější textilie:
DRILITE® LOFT
Střih
Oblast chodidel:
6 komor, anatomicky tvarovaná, Shark Toe
Střih:
Alpine Fit
Typ komor:
trapézoidní (oblast hrudníku) a šikmé (zbytek spacáku)
Funkční prvky
Kompresní obal:
Ano
Model zipu:
YKK® #5 Coil 2-way
Stahovací límec:
Ano
Vnitřní kapsička:
Ne
Kapuce
Nastavitelnost kapuce:
Ano
Kapuce:
5 komor, anatomicky tvarovaná
Teplotní limity
Extrém:
-17 °C
Good Night Sleep:
-1 °C
Komfort:
4 °C
Komfort limit:
-1 °C
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
870 g
Maximální výška postavy:
185 cm
Rozměry ve sbaleném stavu:
23x18x15 cm
Délka spacáku:
192 cm
Vnitřní délka:
192 cm
Maximální vnitřní šířka:
78 cm
Hmotnost:
0,845 kg
Balení
Obal pro skladování:
Ano
Ostatní
Pohlaví:
Pánské
Pohlaví:
Unisex

Videa

Vhodnost pro aktivity

Treking Dlouhé horské přechody nebo i krátké turistické výlety se spaním v divočině nebo na chatách.