Hard Mixed Glove Men's

Rukavice, která dokonale vyvažuje obratnost, teplo a ochranu. Navrženy pro ty nejtěžší ledové a mixové cesty.
Zobrazit celý popis
ME-005664_Hard_Mixed_Glove_ME-01882_CosmosDark_Navy
Barva: Cosmos/Dark Navy
2 599 
Sleva 7 %
Cena:
2 417 
EAN: 5053817295096

Popis produktu

Rukavice HARD MIXED GLOVE byli vyvinuty ve spolupráci s naším týmem alpinistů a zimních horolezců a jsou navržené tak, aby byla zaručena maximální přilnavost a obratnost. Dlaň a prsty z kozí kůže Pittards® Armortan® zabezpečují jistý úchop cepínů a snadné zacházení se šrouby a karabinami, zatímco teplá podšívka a reflexní teplo odrážející vnitřní zátěr maximalizují izolaci.

Dvojitě tkaný softshell materiál EXOLITE je strečový a spolu s kozí kůží vytváří velmi odolnou ochranu tvých rukou v drsných zimních podmínkách. Softshell materiál EXOLITE, je navíc doplněn laminovanou voděodolnou membránou, takže rukavice dobře dýchají a zároveň nepromoknou.  To oceníš při několikadenních výpravách, kde nemáš možnost je usušit na kamnech horské chaty. 

 • Svrchní velmi robustní a strečový softshell EXOLITE s laminovanou voděodolnou membránou.
 • Na namáhaných místech v oblasti dlaně a prstů je kozí kůže Pittards® Amortan® pro tu nejvyšší přilnavost v úchopu a odolnost v oděru.
 • Lezecký střih Climbing Fit pro skvělý úchop cepínů a práci s lezeckým materiálem.
 • Roll Top – tvar konců prstů pro maximální citlivost a obratnost.
 • Příjemná syntetická stélka s dlouhým česaným chlupem na hřbetu ruky - hřeje i za vlhka.
 • Stélka z materiálu Microfleece na dlani - pro nejlepší citlivost a obratnost.
 • Teplo odrážející zátěr na hřbetu ruky pro ještě větší teplo a odolnost.
 • Zkosený tvar prstů pro pohodlí a přesnost.
 • Nastavitelný lem kolem zápěstí na suchý zip.
 • Poutka na prostředníčku pro zavěšení na karabinu. Rukavice tak budou viset vstupem dolů, takže ti do nich nenapadá sníh.

Odolnosti v oděru, kolik jen potřebuješ

Oblast dlaně, prstů i vnější část konečků prstů je potažená prvotřídní kozí kůží, která se stará o perfektní odolnost v oděru. Zbytek rukavice je ušit z robustního softshell materiálu EXOLITE plošné hmotnosti 210 g/m2, který je navíc opatřen laminovanou voděodolnou membránou. Kombinací všech těchto exkluzivních materiálů získáváš téměř dokonalou ochranu rukou do mrazivých a náročných podmínek, které my horolezci tak rádi vyhledáváme.

Strečový, lehký a odolný softshell EXOLITE

Softshellový materiál EXOLITE byl vyvinut pouze pro kolekci oblečení Mountain Equipment.

 • Vysoce prodyšný
 • Odolný vůči větru

Při vývoji byl mimo jiné kladen důraz i na odolnost materiálu v oděru, která je při náročných horských podmínkách opravdu důležitá. Výsledkem je na dotek velmi příjemná látka, která je velice lehká, a zároveň garantuje prvotřídní ochranu.

 • Materiál je na povrchu ošetřen voděodolnou úpravou DWR (Durable Water Repellent). DWR úprava poskytuje základní ochranu proti mrholení nebo mírnému dešti.

Pittards  - prvotřídní výrobce technické kozí kůže

Pittards je přední světová značka technické kůže. Vyrábějí množství různých technologií, z nichž každá je navržena tak, aby fungovala v těch nejnáročnějších podmínkách. Pittards pracuje s kůží již téměř 200 let a vyrábí kůže pro různé aplikace, ale při každém použití je prvořadá přilnavost, trvanlivost a odolnost proti oděru.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Materiál
Odolnost vůči vodě:
Ano
Odolnost vůči větru:
Ano
DWR (Durable Water Repellent):
Ano
Druh izolačního materiálu:
syntetika
Střih
Střih rukavice:
5 prstů
Prodloužený střih rukavice:
Ne
Funkční prvky
Poutka na zápěstí:
Ano
Protiskluzová úprava dlaně:
Ne
Poutka na karabinu:
Ano
Stahování na zápěstí:
Ano
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,16 kg
Ostatní
Pohlaví:
Pánské

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.