Hoverstat Synthetic 7.0 Mat Long

Lehká a pohodlná nafukovací karimatka se syntetickou izolací, která ti poskytne komfortní spánek až do -15 °C a v batohu zabere minimum místa. Prodloužená verze.
Zobrazit celý popis
ME-006804_Hoverstat_Synthetic_7.0_Mat_Long_ME-01639_AcidAnvil_Grey_Angle
Barva: Acid/Anvil Grey
3 799 
Sleva 7 %
Cena:
3 533 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 5053817275982

Popis produktu

Nafukovací karimatka HOVERSTAT SYNTHETIC MAT LONG díky izolaci se 160 g/m2 izolačního materiálu POLARLOFT® uvnitř zabezpečí, že tvá izolace od povrchu, bude fungovat i v teplotách -15 °C. A to, ať už budeš spát ve stanu, winterraumu, v bivaku nebo přímo na sněhu a ledu. Díky nízké váze 700 g a dobré sbalitelnosti se tak stane nezbytným vybavením pro veškeré tvé nocování. To vše a délka 198 cm, šířka karimatky 50 cm a tloušťka 6,5 cm ti poskytne vysoký komfort pro klidný spánek. 

  • Izolace 160 g/m2 z 85% recyklovaný POLARLOFT®
  • Rovné vertikální komory plněné izolací. 
  • Povrchový materiál - 100% recyklovaný polyester pevnosti 75 D s TPU laminací na vnitřní straně. 
  • Prodloužená verze - pro lidi s výškou 183 - 198 cm.  
  • Dvousměrný ventil pro komfortní nafouknutí a vyfouknutí karimatky. 
  • Dodávané spolu s vakem ​Windsock™ ​pro snadné nafouknutí, dá se použít i jako lehký vak na věci. 
  • Hodnota R= 3,5, testováno podle nové normy ASTM F3340. 

Karimatka na celoroční použití 

Nízká váha, syntetická izolace a dobrá míra sbalitelnosti předurčují karimatku HOVERSTAT SYNTHETIC MAT LONG k celoročnímu použití od stanu až po bivak na ledovci, kdy ti poskytne izolaci i v -15 °C (teplota Good Night Sleep Guaranteed) a díky nízké hmotnosti 700 g tě téměř nezatíží. 

 

Odolný recyklovaný polyester 75D 

Povrchový materiál je recyklovaný polyester pevnosti 75D s TPU laminací. Jde o meteriál, který je stlačitelný, odolný vůči oděru a díky ochranné TPU laminaci do sebe nenatahuje vlhkost. Zachovává si tak vysokou míru sbalitelnosti, aby ti tvé vybavení v batohu nezabíralo příliš místa. 

 

85% recyklovaný POLARLOFT® do chladného a vlhkého prostředí 

Syntetický tepelně izolační materiál POLARLOFT® Featherless je vhodný do chladných a permanentně vlhkých podmínek.  

  • Nevadí mu mokro a rychle schne. 
  • Nabízí skvělý poměr tepelné izolace k hmotnosti při výjimečně malém objemu. 
  • Je z 85% recyklovaný takže je ekologicky udržitelný. 

POLARLOFT® Featherless Je tvořen z vláken o různých průměrech, kdy stejně jako u peří slouží tlustší vlákna k udržení loftu a tenčí zamezují nežádoucí cirkulaci vzduchu. Do komor se plní podobně jako peří, v malých shlucích, díky čemu dosahuje mnohem větší loft a je jemnější a ohebnější než klasické syntetické izolace, které se do komor vkládají v celých plátech. 

Unikátní plnící ventil

Spolehlivý plnící ventil, při použití jednosměrného nástavce umožňuje pohodlné nafouknutí karimatky. Při jeho vyjmutí dojde k rychlému a kompletnímu vyfouknutí karimatky a je tedy možné ji rychle a snadno sbalit. Pro zajištění slouží ještě ochranná klapka, díky které nedojde k nechtěnému otevření a úniku vzduchu. Vše je jasně barevně odlišeno a pevně přichyceno ke karimatce, všechny součásti tak budeš mít vždy k dispozici.

Inovace v nafukovacích karimatkách

Díky patentovanému systému WindsockTM naplníš karimatku pohodlně a rychle, stačí s odstupem 20 cm fouknout do vaku, který připneš k plnícímu ventilu, uzavřít a následně rolovat, aby se vzduch dostal do karimatky. V průběhu plnění vzduch z karimatky díky jednosměrnému nástavci ventilu neuniká

Při opakování tohoto postupu na několik nafouknutí vaku naplníš karimatku na požadovanou tvrdost. Není tedy nutné karimatku nafukovat ústy, což by mohlo být zdlouhavé a vysilující, navíc by se dovnitř dostávala vlhkost, která by mohla namrzat na vnitřních stěnách a způsobovat tak nepříjemný chladivý efekt, který by snížil komfort při spánku. Plnící vak je nedílnou součástí vaku na karimatku, takže ho nikdy nezapomeneš doma.

Garance dobrého spánku

Všechny karimatky jsou testovány novou normou ASTM F3340. Mountain Equipment navíc uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“, která byla naměřena při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost.

Udržitelnost

Použití recyklovaných materiálů odráží úsilí Mountain Equipment dodávat vysoce funkční produkty, které poskytují nejlepší možnou kombinaci vysokého výkonu, odolnosti a nízké ekologické stopy.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Materiál
Svrchní materiál:
75 D polyester TPU
Množství izolačního materiálu:
160 g
Druh izolačního materiálu:
syntetika
Funkční prvky
Typ ventilu:
2-way self-sealing
Teplotní limity
Hodnota R:
3,5
Good Night Sleep:
-15 °C
Rozměry a hmotnost
Délka:
198 cm
Šířka:
50 cm
Hmotnost:
0,75 kg
Balení
Balení obsahuje:
Windsock™ obal
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.
Treking Dlouhé horské přechody nebo i krátké turistické výlety se spaním v divočině nebo na chatách.