Kryos Jacket Men's

Speciálně navržená péřová bunda pro nekompromisní alpinisty. Optimální poměr tepelné izolace, ochrany a minimální hmotnosti.

Zobrazit celý popis
Barva: Mango/Medieval
16 699 
Sleva 7 %
Cena:
15 530 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 5053817208447
Nedostupné

Popis produktu

Vývojový tým značky Mountain Equipment se u této bundy inspiroval zkušenostmi těch nejlepších alpinistů světa a vytvořil tak zateplovací péřovou bundu, která je určená pro opravdu extrémní výzvy v těch nejvyšších horách. Výrazným odlišovacím prvkem od všech ostatních péřových bund je dodatečná vnější membrána GORE-TEX WINDSTOPPER, která překrývá jednotlivé komory. Chrání peří před vlhkem a vytváří další izolační vrstvu. Bezkonkurenční prvek bundy KRYOS MEN’S JACKET je i její kapuce, která nabízí nevídanou ochranu a teplo

 • GORE-TEX WINDSTOPPER10 D chrání před počasím a zvyšuje izolační vlastnosti bundy.
 • Bunda má konstrukci FIRESTORM™, kde vnější membránová textilie překrývá všechny komory, vytváří dodatečnou tepelně izolační vrstvu a chrání před počasím.
 • Hybridní konstrukce komor – kombinace tradičních prošívaných a 3D komor s teplými švy.
 • 234 g (vel L) husího peří v poměru 90/10 a plnivostí 800 cuin.
 • Kapuce typu Super Alpine HC Hood s vnitřními strečovými švy EXL®. Je plně nastavitelná a kompatibilní s přilbou. 
 • Vysoký a ergonomický límec.
 • Dvoucestný YKK® zip podložený vnitřní péřovou légou pro minimální únik tepla a patentkou na spodu - Při jištění si spodní část bundy rozepneš a pod jistítkem pojistíš patentkou. Bunda ti tak nebude překážet při práci s lanem.
 • Dvě zateplené kapsy na ruce, dvě náprsní kapsy a dvě velké vnitřní kapsy.
 • Povrchový materiál GORE-TEX WINDSTOPPER10 D na vnitřní straně kapuce, koncích rukávů a spodním lemu bundy.
 • Pružné lemy na koncích rukávů.
 • Stažení v pase pomocí šňůrek. Samostatná šňůrka pro stahování přední a zadní části, aby nehrozilo zachycení do karabiny, když si ji připínáš na materiálové oko sedacího úvazku.

Několik let testování a laboratorních zkoušek

KRYOS MEN’S JACKET je výsledkem dvou let prototypů a vývoje. Paul Ramsden je nosil při expedici v Číně 2018 a finální verze bundy se podívala do Pákistánu během podzimní expedice s jedněmi z nejlepších alpinistů světa – Tomem Livingstonem, Uisdean Hawthornem a Chantelem Astorgou.

Důvod, proč tito alpinisti chtěli tuto bundu, je její výjimečná tepelná izolace, vysoká odolnost vůči sněhu, vodě a větru a zároveň opravdu nízká hmotnost. Na trhu neexistuje srovnatelný produkt. Membrána GORE-TEX WINDSTOPPERⓇ je kompletně větruvzdorná, velmi odolná vůči vodě a konstrukce Firestorm™ překrývá všechna exponovaná slabá místa bundy, čímž zvyšuje její odolnost, ochranu proti živlům a také tepelnou izolaci. Bylo zlepšeno uspořádání komor a kapuce je kompletně nová a mnohem lepší, než kterákoli jiná z našeho sortimentu. V laboratoři jsme naměřili, že KRYOS MEN’S JACKET je o 10 % teplejší než moderní alpinistická a expediční péřovka VEGA, která má o něco vyšší hmotnost. KRYOS se tak stává novým standardem té nejlepší horolezecké péřovky do extrémních podmínek.

Expediční péřovka první třídy

Model péřové bundy, KRYOS MEN’S JACKET, se začal prodávat v zimě 2020/21 a je opravdovou revolucí. Vývojáři Mountain Equipment opět posunuli prémiovou třídu péřových expedičních bund dopředu. KRYOS MEN’S JACKET se postará o to, aby ti nebyla zima. Inovativní  konstrukce, to nejlepší peří a GORE-TEX WINDSTOPPERⓇ membrána je garancí toho nejlepšího, co na trhu seženeš.

GORE-TEX WINDSTOPPER

Dosud nepřekonaný GORE-TEX WINDSTOPPERdíky své odolné, lehké, extrémně prodyšné a dešti odolné membráně chrání před jakoukoli vlhkostí. Velmi lehký povrchový materiál s jemností vláken 10 D v kombinaci se spolehlivou PTFE membránou při hmotnosti pouhých 38 g/m2 dokonale ochrání peří před jakoukoli vlhkostí, ať už při sněžení, v mlze, ale i ve slabém dešti. Díky tomu si peří zachová vždy vysoký loft pro maximální tepelnou izolaci.

 • Lehký (38 g/m2).
 • Vysoce prodyšný.
 • Jemný 10D.
 • Nepromokavý.
 • Podlepené švy.

Nejlepší husí peří na trhu – plnivost 800+

Husí peří s plnivostí 800 cuin pocházející z východní Evropy je tím nejlepším druhem peří, které je na trhu k dispozici. Obsahuje minimálně 90 % prachového peří a každá šarže je samostatně testovaná, aby byla splněna plnivost 800 cuin a aby splňovala všechny podmínky etického DOWN CODEX®.

Husí peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení zejména alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • Minimální plnivost 800+ cuin.
 • Poměr prachového peří 90:10
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

 

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým lze dohledat původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

 

Konstrukce FIRESTORM

Inovativní konstrukce péřových bund zvyšuje tepelnou izolaci a odolnost vůči vodě a větru zejména v oblasti švů. Těmi u standardních prošívaných péřových bund často teplo uniká. Konstrukci FIRESTORM si můžeš představit jako péřovou bundu, kterou pokrývá ještě jedna samostatná vrstva membránové textilie přichycená pouze v těch nejdůležitějších místech. 

K vývoji konstrukce FIRESTORM™ byla hojně využívaná chladící komora a infračervené kamery. V kombinaci s výsledky testů od alpinistů, kteří vzali prototypy do těch nejvyšších hor, se britským vývojářům podařilo tuto konstrukci péřových bund vyladit do posledního detailu.

Ta nejlepší kapuce „Super Alpine  HC Hood“ + EXL

Plně nastavitelná kapuce, kompatibilní s přilbou a z vnitřní strany pojištěna nepromokavou membránou GORE-TEX INFINIUM™ WINDSTOPPER. Peří zůstane v suchu i pokud ti do kapuce napadá sníh. Přes hlavu odchází nejvíc tepla, a tak je potřeba ji dokonale ochránit. Proto je i na kapuci, stejně jako na celé bundě použita konstrukce FIRESTORM™.  Navíc  má bunda i vysoký límec a strečové švy na vnitřní straně kapuce, které pomáhají k dokonalému obepnutí hlavy a nenechají uniknout žádné teplo.  Stahovací gumičky kapuce jsou všité v kanálcích, aby tě neobtěžovaly ve větru.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Materiál
DWR (Durable Water Repellent):
Ano
Druh izolačního materiálu:
peří
Strečový materiál:
Ne
Odolnost vůči větru:
Ano
Odolnost vůči vodě:
Ano
Vnější textilie:
GORE-TEX INFINIUM™
Membrána:
Ano
Název membrány:
GORE-TEX INFINIUM™
Síla vláken:
10 D
Typ membrány:
Porézní
Výrobce membrány:
GORE-TEX
Střih
Prodloužená záda:
Ano
Funkční prvky
Hlavní zip:
celopropínací zip YKK®
Větrání v podpaží:
Ne
Sněžný pás:
Ne
Zakončení rukávu:
pružný lem
Recco záchranný systém:
Ne
Počet kapes:
4
Kapuce
Kompatibilita s přilbou:
Ano, s lezeckou
Zvýšený límec:
Ano
Nastavitelnost kapuce:
Ano
Označení kapuce výrobcem:
Super Alpine HC Hood
Kapuce:
Ano
Ostatní
Pohlaví:
Pánské

Videa