Masai

Lezečky Tenaya MASAI byly vyvíjeny spolu s modelem RA, se kterým sdílí mnoho technických detailů.
Zobrazit celý popis
tenaya--escalada--galeria--masai
Barva: Yellow
3 399 
Sleva 7 %
Cena:
3 161 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 8435350210489

Popis produktu

Největší rozdíl je, že u modelu MASAI byl design optimalizován pro maximální účinnost při lezení na mikro stupech. Díky šněrování lze lezečky přizpůsobit téměř jakkoli objemnému chodidlu. Skvěle sedí a lezení v nich je nadmíru komfortní. Jak už je ti asi jasné, MASAI tě nejvíc podrží při lezení kolmých a mírně převislých stěn nebo obdobném boulderingu.

  • Vhodné pro kolmé a mírně převislé skalní lezení.
  • Jednoduché a pohodlné na nošení.
  • Perfektně vybalancovaný set vlastností pro skvělé výkony ve skalních stěnách.
  • Dokonale přesné při lezení na malých hrankách, rajbasech či ve spárách.
  • Šněrování s velkým rozsahem pro jakkoli objemná chodidla.
  • Perfektní kombinace výkonu a komfortu.

BALANCE PRO LINE – vyvážené lezečky

Lezečky Tenaya MASAI patří do řady BALANCE PRO LINE. Jak sám název napovídá, jedná se o výkonné lezečky po všech směrech a snadno z nich dostaneš maximální výkon na různých typech skály či umělé stěně. Svými vlastnostmi ti nejvíce budou sedět v dlouhých mírně převislých cestách, které kombinují bouldrové problémy, cruxy a technické lezení po malých stupech.

  • Rigidity (tvrdost) 3,5/5 – středně tvrdé/tvrdé. Čím vyšší číslo, tím tvrdší lezečka je. U tvrdších lezeček lze stupy zatížit větší silou.
  • Sensitivity (citlivost) 3,5/5 – středně citlivé/citlivé. Čím vyšší je číslo a tedy i větší citlivost, tím více informací dokážeš zjistit o stupu, na kterém stojíš.
  • FWR (šířka chodidla) 3/5 – hodnota FWR vyjadřuje, jak dobře se dokáže lezečka přizpůsobit šířce chodidla. Obecně platí, že u větších hodnot FWR budou lezečky lépe pasovat na širší nohu.

Ustojíš prakticky cokoliv

Lezečky španělského výrobce Tenaya, model MASAI, jsou navrženy pro lezení vertikálních skalních stěn, kde často nejsou stupy žádné nebo stěží znatelné. Mikro stupy, spáry, rajbasy nebo koutové lezení. Tady všude jsou „Masajové“ doma. Skvěle je využiješ také při celodenním blbnutí v alpských nebo tatranských stěnách.

SXR dynamics

Technologie SXR dynamics pomáhá lezečkám Tenaya přizpůsobit se lépe různým typům skály a celkově poskytuje větší přesnost a komfort při lezení.

Nekompromisní dvouletá záruka

Na lezečky TENAYA máš nekompromisní dvouletou záruku, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz

TENAYA

Přestože značku Tenaya založil v roce 1997 Španěl Jose Luis Garcia Gallego, její historie začíná o něco dříve, kdy se Jose podílel na vývoji lezecké obuvi během studia na univerzitě. Dostatek zkušeností a nadhledu získal při svých expedicích po celém světě. Samotný název má své kořeny v yosemitském kaňonu Tenaya, který se stal inspirací pro veškeré úsílí, které bylo vloženo do vývoje lezeček.

DNA těchto španělských lezeček

„Vložit veškeré úsilí do vývoje toho nejlepšího produktu, s cílem posouvat hranice každému lezci či lezkyni. Být loajální designu, který je jednoduchý a efektivní.“

Oblíbené lezečky světové špičky sportovního lezení

Kromě toho, že Tenaya lezečky měla na sobě Josune Bereziartu v roce 2004 při přelezu prvního ženského 9a (5.14d), svou oblibu si našly u předních světových lezců jako jsou Alex Megos, Chris Sharma, Ramon Julian nebo Jimmy Webb a jsou jim věrní doteď.

Jedním z hlavních benefitů lezeček Tenaya je jejich komfort, který najdeš i u těch nejagresivnějších modelů. Proč při tak krásném sportu jako je lezení trpět bolestí, když se dají vyrobit výkonné a zároveň pohodlné lezečky?

Parametry

Materiál
Mezipodešev:
2D PLT 10
Stélka:
TST multi-layer Stretchtex
Svrchní materiál:
mikrovlákno
Podšívka lezečky:
TXT ošetřená bavlna
Podrážka:
Vibram XS grip 4 mm
Technologie:
SXR Dynamics
Konstrukce
FWR index:
3
Tuhost:
3,5
Systém zapínání:
šněrování
Sensitivita:
3,5
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,328 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.