Mundaka

Výkonnostní lezečky postavené na agresivním a širším kopytu. Neobyčejně pohodlné, velice citlivé měkké a přitom přesné.
Zobrazit celý popis
tenaya--escalada--galeria--mundaka
Barva: Green
4 199 
Sleva 7 %
Cena:
3 905 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 8435350213411
Nedostupné

Popis produktu

Lezečky Tenaya MUNDAKA jsou výsledkem kombinace skvěle propracovaného kopyta a flexibility umožňující až neuvěřitelnou přesnost. Tvar lezečky přesně obepne chodidlo a v podstatě s ním splyne, čímž získáš přesnost a citlivost, kterou tolik potřebuješ pro své nejtěžší lezecké i bouldrové projekty.

Lezečky MUNDAKA jsou vyrobeny na nejširším kopytu z řady agresivně tvarovaných lezeček a jsou vhodné pro převislé cesty a bouldering, přičemž nebudeš ztrácet ani v kolmých či mírně položených technických cestách.

  • Extrémně pohodlné lezečky nejvyšší výkonnostní třídy. Bolest prstů do lezení nepatří.
  • Lez efektivně díky vyváženému poměru citlivosti a přesnosti, kterými MUNDAKA oplývá.
  • Podešev ze dvou částí (samostatné guma pro špičku a patu)  zvyšuje schopnost adaptovat se na různé typy skály.
  • Přesný střih a designu podporuje držení klenby i paty ve správné poloze a na svém místě.
  • Díky snadno nastavitelnému patentovanému suchému zipu DRAXTOR můžeš snadno lezečky dotáhnout tak, že patičkování bude hračka.
  • Vysoká preciznost bez úbytku na komfortu.

AERIAL PLUS LINE – výkonnostní lezečky

Lezečky Tenaya MUNDAKA patří do řady AERIAL PLUS LINE, která nabízí špičkové vlastnosti pro výkonnostní lezce a lezkyně. Jejich tvarování a prohnutí je agresivní, tedy vhodné jak pro převislé cesty, tak na malé stupy vertikálních stěn nebo rajbasů. I přes jejich agresivní tvar, jsou opravdu velmi pohodlné, což je u výkonnostních lezeček neobvyklé.

  • Rigidity (tvrdost) 2/5 – měkká. Čím vyšší číslo, tím tvrdší lezečka je. U tvrdších lezeček lze stupy zatížit větší silou.
  • Sensitivity (citlivost) 4,5/5 – vysoká citlivost. Čím vyšší je číslo a tedy i větší citlivost, tím více informací dokážeš zjistit o stupu, na kterém stojíš.
  • FWR (šířka chodidla) 4,5/5 – hodnota FWR vyjadřuje, jak dobře se dokáže lezečka přizpůsobit šířce chodidla. Obecně platí, že u větších hodnot FWR budou lezečky lépe pasovat na širší nohu.

MUNDAKA – komfortní lezečky s nepřekonatelnou citlivostí

Chceš měkčí lezečky s vysokou citlivostí a pro širší chodidla? Nechceš trpět bolestí a přitom chceš opravdu agresivní lezečky? Pokud si na všechno odpovíš ano, nehledej dál – MUNDAKA ti všechno splní do posledního puntíku.

Patentovaný suchý zip DRAXTOR SYSTEM

Důmyslný systém jednoduchého a rychlého zapínání na suchý zip, který si Tenaya nechala patentovat. Umožňuje nezávislé utažení jednotlivých částí lezečky. Jakmile si systém nastavíš pro svou nohu, další zapínání se stane otázkou vteřiny. Věnuj čas lezení a ne utahování tkaniček!

SXR dynamics

Technologie SXR dynamics pomáhá lezečkám Tenaya přizpůsobit se lépe různým typům skály a celkově poskytuje větší přesnost a komfort při lezení.

RBRX Technology

Technologie, která lezečkám pomáhá k optimálnímu využití všech jejich různých vlastností při všech situacích, do kterých se můžeš při lezení dostat.

Nekompromisní dvouletá záruka

Na lezečky TENAYA máš nekompromisní dvouletou záruku, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz

TENAYA

Přestože značku Tenaya založil v roce 1997 Španěl Jose Luis Garcia Gallego, její historie začíná o něco dříve, kdy se Jose podílel na vývoji lezecké obuvi během studia na univerzitě. Dostatek zkušeností a nadhledu získal při svých expedicích po celém světě. Samotný název má své kořeny v yosemitském kaňonu Tenaya, který se stal inspirací pro veškeré úsílí, které bylo vloženo do vývoje lezeček.

DNA těchto španělských lezeček

„Vložit veškeré úsilí do vývoje toho nejlepšího produktu, s cílem posouvat hranice každému lezci či lezkyni. Být loajální designu, který je jednoduchý a efektivní.“

Oblíbené lezečky světové špičky sportovního lezení

Kromě toho, že Tenaya lezečky měla na sobě Josune Bereziartu v roce 2004 při přelezu prvního ženského 9a (5.14d), svou oblibu si našly u předních světových lezců jako jsou Alex Megos, Chris Sharma, Ramon Julian nebo Jimmy Webb a jsou jim věrní doteď.

Jedním z hlavních benefitů lezeček Tenaya je jejich komfort, který najdeš i u těch nejagresivnějších modelů. Proč při tak krásném sportu jako je lezení trpět bolestí, když se dají vyrobit výkonné a zároveň pohodlné lezečky?

Parametry

Materiál
Mezipodešev:
dvojitá GI 1.8 y TST 150
Podrážka:
Vibram XS grip 3.5 mm
Stélka:
2D multi-layer Stretchtex
Svrchní materiál:
mikrovlákno
Jazyk:
pětivrstvý s vysokou prodyšností
Podšívka lezečky:
TXT ošetřená bavlna
Technologie:
SXR Dynamics, DRAXTOR velcro closure systém, RBRX (more range)
Konstrukce
FWR index:
4,5
Sensitivita:
4,5
Tuhost:
3,5
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,339 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.