Olympus 450 Long Women's

Ideální první dámský péřový spacák vhodný pro kempování a trekking v nejteplejších měsících, který zároveň poskytuje dostatečnou izolaci pro chladnější noci na konci jara a začátku podzimu. Prodloužená velikost pro ženy vysoké 170 cm a více.
Zobrazit celý popis
ME-006082_Olympus_450_womens_Regular_Me-01688_Rhubarb_Angle
Barva: Rhubarb
7 499 
Sleva 7 %
Cena:
6 974 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 5053817254406

Popis produktu

Pro ty, které se do hor vydávají poprvé, je OLYMPUS 450 WOMEN’S LONG vynikajícím péřovým spacákem, zejména když máš skromnější rozpočet. Nabízí promyšlenou a přesvědčivou sadu vlastností, která zahrnuje například peří odpovídající normě DOWN CODEX® nebo tkaniny bez obsahu PFC. Díky lepší sbalitelnosti, nižší hmotnosti a pravděpodobně delší životnosti než téměř jakýkoli srovnatelný syntetický spací pytel je OLYMPUS 450 WOMEN’S LONG ideálním spacákem na jaro, léto a začátek podzimu.

 • Povrchový materiál HELIUMTM 30 D je lehký, vysoce prodyšný a odolný vůči větru a ošetřen PFC free voděodolnou DWR úpravou.
 • 467 g kachního peří 80/20 s minimální plnivostí 600 cuin.
 • Dámský střih Women’s Alpine Fit – pro maximální tepelnou efektivnost při minimální hmotnosti.
 • Šikmé komory – pro maximální tepelnou efektivnost při minimální hmotnosti.
 • Anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor.
 • Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel ze 2 komor.
 • Boční léga po celé délce zipu – nejslabší místo spacáků bývá zip. Trojúhelníková léga je vyplněna peřím a syntetikou a přiléhá ke spacáku, čímž brání úniku tepla přes zip.
 • Boční zip pro lepší odvětrání - zip má zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníš pojistku a spacák rozepneš, až když budeš chtít.
 • Integrovaný 3D límec kolem krku – aby nedocházelo k vytláčení tepla ze spacího pytle, je na vnitřní straně péřový límec, který vyplní prostor kolem ramen a krku. V límci je menší hustota peří, aby se přesně vytvaroval podle tvaru tvých ramen a krku.
 • Vnitřní kapsa na zip.
 • Prodloužená velikost pro ženy vysoké 170 cm a více.
 • Spacák dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění.

Od jara do podzimu

Spacák OLYMPUS 450 WOMEN’S LONG je dobře sbalitelný péřový spacák s hmotností 950 g, který má komfortní střih a pohodlně se v něm vyspíš i při teplotě -5  °C. Odolnost vůči větru oceníš jak při babím létě, tak i při prvních podzimních mrazech. Povrchový materiál s vysokou odolností proti oděru a roztržení garantuje dlouhou životnost.

HELIUM 30 – lehký vnější materiál spacáku

Materiál Helium 30 je lehký, prodyšný a zároveň velice odolný. Vysoká hustota tkaní nepropustí peří, je odolný vůči větru a zabraňuje ztrátě tepla. Díky voděodpudivé DWR úpravě bez PFC je navíc odolný vůči vodě. Tento materiál je ideální tam, kde jsou nejdůležitějšími faktory vysoká odolnost vůči oděru i vůči větru.

 • Lehký – 53 g/m2.
 • Vysoce prodyšný.
 • Odolný proti větru.

Vnitřní materiál - SUPERSOFTTM 30

Vnitřní materiál SUPERSOFTTM 30 je vybrán pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek. Je to také materiál, který nepropouští peří.

 • Nízká hmotnost (49 g/m2).
 • Vysoká prodyšnost.

Kvalitní kachní peří s plnivostí 600+

Velmi kvalitní kachní peří pocházející z Číny obsahuje minimálně 80 % prachového peří, jeho plnivost je minimálně 600 cuin a splňuje etický DOWN CODEX®. Peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • Minimální plnivost 600+ cuin.
 • Poměr prachového peří 80/20.
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

Přístup “Komora-po-komoře”

V každé komoře je na gram přesně vypočtené množství peří pro minimální hmotnost a maximální teplo. Tento inovativní přístup „Komora po komoře“ vyvinul Matt Fuller, který jako jediný v outdooru má doktorát z výzkumu peří. Tenhle přístup zohledňuje potřeby každé části těla zvlášť. Proto Matt Fuller vypočítal také přesnou hustotu peří v každé komoře zvlášť.

Zkosené komory

Zkosené komory minimalizují ztrátu tepla přes švy a udržují peří na svém místě bez migrace v komorách. Teplo zůstane ve spacím pytli díky eliminaci tepelných mostů ve švech.

Anatomicky tvarovaná kapuce z 5 komor

Kapuce je tvarovaná tak, aby chránila hlavu i bez stahování. 5 komor s vyšší hustotou peří chrání hlavu před ztrátou tepla a tím ti zabezpečí příjemný spánek. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory. Pokud potřebuješ kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víš, jestli stahuješ horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka). 

Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel ze 2 komor

Nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože se málo prokrvují.

 • Dno spacáku je zkosené ve tvaru lichoběžníku
 • Oblast špiček je zvýšená a protažená dopředu jako žraločí ploutev.

Díky tomuto ergonomickému tvaru netlačíš chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které tvé nohy drží v teple. Dno spacáku je tvořeno z nejteplejších V-komor s vysokou hustotou peří. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory.

Co vše nákupem získáš?

Spaní venku může být pěkný zážitek ale i noční můra. Investice do kvalitního péřového spacáku od Mountain Equipment se však vyplatí. Získáš garanci spokojenosti protože mnoho let zkušeností s vývojem spacáků umožnilo značce Mountain Equipment vytvořit spacáky, které nemají ve světě obdoby.

 • Komfortní teplota dobrého spánku – GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED.
 • Peří z udržitelné výroby – DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost se zárukou – 10 let záruky na výrobní vady.
 • Servis – pozáruční opravy, čištění a impregnaci.

Garance dobrého spánku

Mountain Equipment uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“ u každého spacáku. Je to hodnota naměřená při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost. Mountain Equipment doporučuje se při výběru spacáku zaměřit právě na tuhle hodnotu.

Pokud zakoupíš tento spacák a nebude ti v něm dostatečné teplo, můžeš ho vyměnit za teplejší model. Do 30 dnů od zakoupení můžeš spacák vyzkoušet a pokud ti nebude připadat dostatečně teplý, vyměň ho za vyšší model. Stačí přijít, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a je to!

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým lze dohledat původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

 

10 let záruka

Péřové spací pytle Mountain Equipment jsou navrženy a vyrobeny podle nejvyšších možných standardů. Jsou vyrobeny tak, aby vydržely a poskytovaly spolehlivé služby po mnoho let. Mountain Equipment svým výrobkům důvěřuje a za své produkty se nebojí postavit. Na základě mnoha let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 10 let záruku na výrobní vady péřových spacáku. Pokud by ti tedy některý z našich péřových spacích pytlů selhal kvůli vadě komponentů, materiálů a nebo zpracování, dle našeho uvážení jej zdarma opravíme nebo vyměníme.

Servis napříč časem

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v takém případě ti spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se ti vrátí plně funkční.

Parametry

Materiál
Membrána:
Ne
Podšívka:
SUPERSOFT™ 30
Vnější textilie:
HELIUM™ 30
Druh izolačního materiálu:
peří
DWR (Durable Water Repellent):
Ano
Střih
Střih:
Women's Alpine Fit
Oblast chodidel:
2 komory, anatomicky tvarovaná, Shark Toe
Typ komor:
zkosené komory
Funkční prvky
Kompresní obal:
Ano
Stahovací límec:
Ano
Model zipu:
YKK®
Vnitřní kapsička:
Ne
Kapuce
Nastavitelnost kapuce:
Ano
Kapuce:
5 komor, anatomicky tvarovaná
Teplotní limity
Good Night Sleep:
-5 °C
Komfort:
1 °C
Extrém:
-22 °C
Komfort limit:
-5 °C
Rozměry a hmotnost
Maximální vnitřní šířka:
75 cm
Rozměry ve sbaleném stavu:
25x22x21 cm
Vnitřní délka:
195 cm
Délka spacáku:
195 cm
Maximální výška postavy:
185 cm
Hmotnost:
1,05 kg
Balení
Obal pro skladování:
Ano
Ostatní
Pohlaví:
Dámské

Vhodnost pro aktivity

Treking Dlouhé horské přechody nebo i krátké turistické výlety se spaním v divočině nebo na chatách.

O značce

Britská značka, která je synonymem pro horolezectví a expedice. Už více jak 60 let sbírá zkušenosti a vyvíjí oblečení a vybavení pro ty nejodvážnější výpravy.