Ortovox Avabag Unit

Lavinový systém ORTOVOX AVABAG patří k těm nejmenším, nejlehčím a nejspolehlivějším na světě. Lze ho přesouvat z jednoho batohu do druhého.
Zobrazit celý popis
46995-999-AVABAG_UNIT_divers-B-01
Barva: Diverse Farben
14 190 
Sleva 35 %
Cena:
9 224 
EAN: 4250875218543

Popis produktu

Lavinový systém AVABAG lze zakoupit i samostatně a je kompatibilní se všemi ORTOVOX batohy s označením AVABAG. Můžeš ho snadno přendávat z jednoho batohu do druhého. Na dlouhou skialpovou túru si vezmeš třeba objemný batoh ORTOVOX ASCENT 40 AVABAG a další den do resortu předěláš systém AVABAG do batohu ORTOVOX FREE RIDER 22 AVABAG. 

 • Snadná instalace do jakéhokoli batohu s označením AVABAG. 
 • Lehký a skladný lavinový systém. 

Lavinový systém AVABAG je skladný a extrémně lehký 

Lavinový systém AVABAG, vyrobený ve Švýcarsku, funguje na principu Venturiho efektu, který k funkci nepotřebuje žádnou elektroniku, je plně uzavřený a konstrukčně velmi jednoduchý. Nedochází tak k poškození ani korozi. Objem celé jednotky systému 1,8 l, je tedy menší než dvoulitrová láhev vody, ale hmotnost je takřka třetinová a to 690 g! 

 • Hmotnost jednotky lavinového systému je 690 g. 
 • Hmotnost bombičky je 350g (bombička se prodává samostatně). 
 • Celkem lavinový systém AVABAG váží 1040 g. 

Přesto, jak je systém malý, má obrovskou sílu a velmi rychle naplní airbag (při testech dokázal nadzvednout i automobil). Díky jeho malému objemu budeš mít vždy dostatek místa na své věci a nemusíš váhat, jestli si kit lavinového systému vezmeš s sebou nebo ho necháš doma. Objem velikosti batohu 40 l uvádí skutečný objem po odečtení objemu celého systému AVABAG (včetně bombičky).  

Svařovaný airbag, který udrží vzduch déle  

Záchranný airbag objemu 160 litrů není podlepováný, ani šitý. Vše je spojeno inovativní technologií svařování v jednom jediném lemu. Proto je vak tak lehký, odolný a nepropustný. Návod na složení airbagu „do harmoniky“ je součástí batohu a ty máš tuto důležitou informaci vždy u sebe. 

Snadná aktivace lavinového systému  

Ergonomická rukojeť táhla s protiskluzovou úpravou je snadno uchopitelná. Navíc lze nastavit rukojeť podle výšky postavy, a tak ji budeš mít vždy po ruce. Ať už jsi pravák, nebo levák, vždy rukojeť uchopíš pohodlně a správně. Na ramenním popruhu je kapsa, do které táhlo schováš v situacích, kdy nechceš, aby došlo k nechtěné aktivaci systému (na chatě, v kabince lanovky apod.) 

Trénuj odpaly nanečisto 

Kanadský výzkumník lavin Pascal Haegeli uvádí, že 12 % lidí, kteří měli s sebou jakékoli lavinové systémy a byli zasypáni, zahynulo, protože nedokázali správně aktivovat jednotku. To přivedlo ORTOVOX k myšlence opakovaného zkoušení aktivace systému bez nutnosti použití bombičky. Můžeš tedy trénovat nanečisto a mít jistotu, že budeš vědět přesně co dělat, až dojde k nejhoršímu. 

Máš možnost natahovat jehlu aktivační jednotky a opakovaně zkoušet správně zatáhnout za rukojeť. Aktivační klíč je součástí balení. Při aktivaci „naslepo“ uslyšíš lupnutí vystřelené jehly a máš tak jistotu, že děláš vše správně. 

 1. Vyjmi bombičku. 
 2. Natáhni jehlu aktivačním klíčem. 
 3. Nasaď si batoh. 
 4. Nastav správnou pozici rukojeti k výšce tvé postavy. 
 5. Přizpůsob batoh a pevně přitáhni (bederní pás, ramenní popruhy, zajisti bezpečnostní popruh). 
 6. Zatáhni za rukojeť. 
 7. Slyšíš lupnutí? Vše jsi provedl správně! Nezapomeň opět natáhnout jehlu. 
 8. Neslyšel jsi lupnutí? Něco je špatně! Proveď vše znovu nebo kontaktuj svého prodejce. 

Karbonová bombička do letadla 

K systému AVABAG používej originální karbonovou bombičku, která váží pouhých 350 g. I přes stejný závit a velikost bombičky, je obsah plynu pod jiným tlakem a v jiném objemu než u bombičky ABS systému. Proto není možné používat bombičku ABS se systémem AVABAG. Po použití bombičky není třeba kupovat novou, ale stačí ji nechat doplnit u prodejce ORTOVOX. Náplň je certifikovaná na 5 let. Bombičky AVABAG jsou certifikované od mezinárodní letecké společnosti pro bezpečnost, takže je můžeš letecky přepravovat (dokumenty najdeš na stránkách prodejce nebo přímo na webu ORTOVOX). 

Kompatibilní se všemi batohy AVABAG 

Systém je plně kompatibilní na všechny batohy ORTOVOX AVABAG, jeden systém můžeš přesouvat z jednoho batohu do druhého dle potřeby. Návod na složení airbagu je pevnou součástí každého batohu, takže ho nikdy nezapomeneš a vždy ho máš prakticky po ruce. 

Parametry

Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,69 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Freeride Lyžování mimo upravené sjezdovky často v hlubokém sněhu a náročném terénu. S dobrou dostupností lanovek.
Sjezdové lyžování Lyžování v resortech na upravených sjezdovkách.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.