Randonee Gauntlet Men's

Velmi prodyšné rukavice z odolného softshell materiálu. Vhodné do vysokých hor pro skialpinisty, horolezce a freeridery.
Zobrazit celý popis
ME-005668_Randonee_Gauntlet_Me-01708_CosmosBlack
Barva: Cosmos/Black
3 399 
Sleva 7 %
Cena:
3 161 
EAN: 5053817295195

Popis produktu

Rukavice RANDONEE GAUNTLET se pyšní propracovaným střihem Climbing Fit, díky kterému jsou obratné a budeš v nich mít skvělou citlivost při manipulaci s lezeckým materiálem. Dvojitě tkaný softshellový materiál EXOLITE je elastický a spolu s teplou syntetickou podšívkou vytváří velmi odolnou ochranu pro tvé ruce i v náročných zimních podmínkách. Softshellový materiál EXOLITE i vnitřní podšívka, se vyznačují rychlým schnutím, což oceníš během vícedenních výprav, kdy nemáš možnost své oblečení vysušit. Odolná kozí kůže Pittards® Amortan® na dlani poskytuje dostatečnou odolnost potřebnou pro množství slaňáků. 

 • Vrchní velmi robustní a strečový dvojitě tkaný softshell EXOLITE 210 s laminovanou voděodolnou membránou - odolný vůči vodě a větru, vysoce prodyšný. 
 • Na namáhaných místech v oblasti dlaně a opačné straně rukavice je kozí kůže Pittards® Amortan® pro tu nejvyšší odolnost v oděru. 
 • Lezecký střih Climbing Fit - tvarované prsty a palec pro skvělý úchop cepínů a práci s lezeckým materiálem. 
 • Příjemná, teplá syntetická podšívka - hřeje i za vlhka. 
 • Roll Top – tvar konců prstů pro maximální citlivost a obratnost. 
 • Prodloužený střih pro ještě větší ochranu, překryje i zápěstí. 
 • Velmi odolné rukavice, které nejen dlouho vydrží, ale hlavně ochrání tvé ruce. 
 • Měkká kůže na prstu pro otírání nosu bez podráždění kůže. 
 • Nastavitelný lem zamezí nasypání sněhu do rukavice, jednoduše se ovládá i jednou rukou. 
 • Poutka na prostředníčku pro zavěšení na karabinu. Rukavice tak budou viset vstupem dolů, takže ti do nich nenapadá sníh. 
 • Odnímatelná poutka kolem zápěstí, aby ti rukavice nespadla do údolí. 

Odolnosti v oděru, kolik jen potřebuješ 

Oblast dlaně i vnější část rukavice je potažená prvotřídní kozí kůží, která se stará o perfektní odolnost v oděru. Zbytek rukavice je ušit z robustního softshell materiálu EXOLITE 210, který je navíc opatřen laminovanou voděodolnou polyuretanovou membránou. Kombinací všech těchto exkluzivních materiálů získáváš téměř dokonalou ochranu rukou do mrazivých a náročných podmínek, které my horolezci tak rádi vyhledáváme. 

Strečový, lehký a odolný softshell EXOLITE

Softshellový materiál EXOLITE byl vyvinut pouze pro kolekci oblečení Mountain Equipment.

 • Vysoce prodyšný
 • Odolný vůči větru

Při vývoji byl mimo jiné kladen důraz i na odolnost materiálu v oděru, která je při náročných horských podmínkách opravdu důležitá. Výsledkem je na dotek velmi příjemná látka, která je velice lehká, a zároveň garantuje prvotřídní ochranu.

 • Materiál je na povrchu ošetřen voděodolnou úpravou DWR (Durable Water Repellent). DWR úprava poskytuje základní ochranu proti mrholení nebo mírnému dešti.

Pittards  - prvotřídní výrobce technické kozí kůže

Pittards je přední světová značka technické kůže. Vyrábějí množství různých technologií, z nichž každá je navržena tak, aby fungovala v těch nejnáročnějších podmínkách. Pittards pracuje s kůží již téměř 200 let a vyrábí kůže pro různé aplikace, ale při každém použití je prvořadá přilnavost, trvanlivost a odolnost proti oděru.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Materiál
Odolnost vůči větru:
Ano
Druh izolačního materiálu:
syntetika
DWR (Durable Water Repellent):
Ano
Odolnost vůči vodě:
Ano
Podšívka 1:
71 % polyester
Střih
Prodloužený střih rukavice:
Ne
Střih rukavice:
5 prstů
Funkční prvky
Stahování na zápěstí:
Ano
Poutka na karabinu:
Ano
Poutka na zápěstí:
Ne
Protiskluzová úprava dlaně:
Ano
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,242 kg
Ostatní
Pohlaví:
Pánské

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Freeride Lyžování mimo upravené sjezdovky často v hlubokém sněhu a náročném terénu. S dobrou dostupností lanovek.
Sjezdové lyžování Lyžování v resortech na upravených sjezdovkách.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.