Snowline Long

Expediční péřový spacák na bivakování na expedici. Nepromokavá membrána GORE-TEX® WINDSTOPPERⓇ, hmotnost 1530 g a teplo i v -23°C je to, co tě ochrání při náročných vysokohorských výstupech. Prodloužená velikost pro lidi vysoké 185 cm a více.

Zobrazit celý popis
ME_snowline_long_angle
Barva: Marmalade
27 999 
Sleva 7 %
Cena:
26 039 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 5053817129971

Popis produktu

Kvalitní spánek je jeden ze základních požadavků pro plnohodnotnou regeneraci při každém výstupu. Expediční péřový spacák Mountain Equipment SNOWLINE LONG je nepromokavý, větruodolný a prodyšný. Díky propracované konstrukci a 800+ cuin husímu peří zůstaneš v teple a komfortně se vyspíš i během mrazivých nocí ve vysokých horách. Navíc se zárukou 10 let.

 • Povrchový materiál GORE-TEX WINDSTOPPER10D je extrémně lehký, vysoce prodyšný a voděodolný.
 • Povrchový materiál GORE-TEX WINDSTOPPER10D na vnitřní straně kapuce a oblasti chodidel.
 • 862 g husího peří 90/10 s minimální plnivostí 800 cuin.
 • Expediční střih Expedition Fit uvnitř se strečovými švy pro lepší loft a maximální tepelnou efektivitu.
 • V-komory v oblasti chodidel a hrudníku, trapézoidní komory na zbytku spacáku.
 • Optimalizované rozložení peří a přesný objem pro každou komoru samostatně.
 • Boční švy jsou umístěny v spodní části spacího vaku a boční komora je ve tvaru V.
 • Anatomicky tvarovaná kapuce ze 7 komor.
 • Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel z 6 komor.
 • Boční léga po celé délce zipu a integrovaný límec kolem krku s jednoduchým magnetickým zapínáním Lode Lock™.
 • Povrchový materiál GORE-TEX® INFINIUM™ 10D na vnitřní straně kapuce a oblasti chodidel.
 • Prodloužená velikost pro lidi vysoké 185 cm a více.
 • Vnitřní kapsa pro uchování důležitých věcí v suchu a teple.
 • Dodáván spolu s nepromokavým obalem a síťkou na uskladnění.

Na nejvyšší vrcholy světa nebo za polární kruh

Nepromokavý expediční spacák s membránou GORE-TEX® WINDSTOPPERⓇs podlepenými švy a hmotností 1530 g. Jeho konstrukce a promyšlenost je vskutku jedinečná a lze ji označit za exemplární příklad moderního přístupu k vývoji ve 21. století. Je navržen pro příjemný spánek i v -23 °C. Ať už míříš do Pákistánu, Nepálu nebo na Aconcaguu, se spacákem Mountain Equipment SNOWLINE LONG se vyspíš pohodlně i po dobu více týdnů.

GORE-TEX WINDSTOPPER

Dosud nepřekonaný GORE-TEX WINDSTOPPERdíky své odolné, lehké, extrémně prodyšné a dešti odolné membráně chrání před jakoukoli vlhkostí. Velmi lehký povrchový materiál s jemností vláken 10 D v kombinaci se spolehlivou PTFE membránou při hmotnosti pouhých 38 g/m2 dokonale ochrání peří před jakoukoli vlhkostí, ať už při sněžení, v mlze, ale i ve slabém dešti. Díky tomu si peří zachová vždy vysoký loft pro maximální tepelnou izolaci.

 • Lehký (38 g/m2).
 • Vysoce prodyšný.
 • Jemný 10D.
 • Nepromokavý.
 • Podlepené švy.

Vnitřní materiál - ULTRASOFTTM 20

Vnitřní materiál ULTRASOFTTM 20 je vybrán pro svou nízkou hmotnost, vysokou prodyšnost, výjimečnou odolnost a příjemný pocit na dotek. Je to také materiál, který nepropouští peří.

 • Nízká hmotnost (36 g/m2).
 • Vysoká prodyšnost.

Nejlepší husí peří na trhu – plnivost 800+

Husí peří s plnivostí 800 cuin pocházející z východní Evropy je tím nejlepším druhem peří, které je na trhu k dispozici. Obsahuje minimálně 90 % prachového peří a každá šarže je samostatně testovaná, aby byla splněna plnivost 800 cuin a aby splňovala všechny podmínky etického DOWN CODEX®.

Husí peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení zejména alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • Minimální plnivost 800+ cuin.
 • Poměr prachového peří 90:10
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

 

Přístup “Komora-po-komoře”

V každé komoře je na gram přesně vypočtené množství peří pro minimální hmotnost a maximální teplo. Tento inovativní přístup „Komora po komoře“ vyvinul Matt Fuller, který jako jediný v outdooru má doktorát z výzkumu peří. Tenhle přístup zohledňuje potřeby každé části těla zvlášť. Proto Matt Fuller vypočítal také přesnou hustotu peří v každé komoře zvlášť.

V-komory a trapezoidní komory

Na spacáky řady EXTREME EXPEDITION je použita kombinace tepelně nejefektivnějších V-komor a trapezoidních komor s poměrem stran 14:7, díky čemuž ze spacáku neuniká téměř žádné teplo. V-komory jsou použité v oblasti hrudníku a po bocích spacáku a na zbytku spacáku jsou komory trapezoidní. Komory dokonale minimalizují ztrátu tepla přes švy a udržují peří na svém místě bez migrace v komorách.Teplo zůstane ve spacím pytli díky eliminaci tepelných mostů ve švech, přes které teplo uniká. Tahle konstrukce je vysoce tepelně efektivní a jediná její nevýhoda je vyšší hmotnost. 

Anatomicky tvarovaná kapuce ze 7 komor

Kapuce je tvarovaná tak, aby chránila hlavu i bez stahování. 7 komor s vyšší hustotou peří, chrání hlavu před ztrátou tepla a tím ti zabezpečí příjemný spánek. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory. Pokud potřebuješ kapuci stáhnout, není problém. Podle tvaru šňůrky přesně víš, jestli stahuješ horní část kapuce (plochá šňůrka), nebo spodní část kapuce (kulatá šňůrka). 

Anatomicky tvarovaná a zkosená oblast chodidel z 6 komor

Nohy je potřeba mít izolované co nejlépe, protože se málo prokrvují.

 • Dno spacáku je zkosené ve tvaru lichoběžníku
 • Oblast špiček je zvýšená a protažená dopředu jako žraločí ploutev.

Díky tomuto ergonomickému tvaru netlačíš chodidly komory v oblasti nohou a neztrácejí se tak izolační vlastnosti, které tvé nohy drží v teple. Dno spacáku je tvořeno z nejteplejších V-komor s vysokou hustotou peří a je natolik komplikované, že se vyrábí zvlášť a následně se přišije ke spacímu vaku. Vyšší hustota peří zabraňuje migraci peří a průniku vlhkosti hlouběji do komory.

Ochranný límec

Aby nedocházelo k vytláčení tepla ze spacího pytle, je na vnitřní straně péřový 3D límec, který vyplňuje prostor kolem ramen a krku. Tak je spacák „zašpuntován“. V límci je menší hustota peří, aby se přesně vytvaroval podle tvaru tvých ramen a krku. Vše jistí magnetický cvoček Lode Lock™, který zapneš a rozepneš intuitivně jednou rukou.

Izolační léga pod zipem

Nejslabší místo spacáků bývá zip. Trojúhelníková léga je vyplněna peřím a syntetikou, která přiléhá ke spacáku. Syntetika zabraňuje pohybu peří podél légy a zároveň izoluje i za mokra. Zip je umístěn ve spodní polovině spacáku, aby teplo, které stoupá vzhůru neodcházelo přes zip ven.

Strečové nitě EXL®

Strečové nitě EXL® se používají kvůli tomu, aby spacák lépe „obejmul“ tvoje tělo. Díky tomu jsou zmenšené vzduchové kapsy a eliminovaná cirkulace vzduchu ve spacáku. Eliminací cirkulace vzduchu ve spacáku je dosaženo lepších izolačních vlastností a tepelný komfort se zvyšuje bez přidání hmotnosti.

Zip YKK® s automatickým zámkem

Ve spacáku Mountain Equipment nezažiješ ten nepříjemný pocit, probudit se v noci s povoleným zipem, protože má zip zámek a samovolně se nerozepne. Jednoduchým zatažením uvolníš pojistku a spacák rozepneš, až když budeš chtít.

 • Funguje i po zamrznutí – kvůli pohodlnému zapínání bez zadrhnutí je použitý kvalitní zip od výrobce YKK®. Právě tento zip bez problémů funguje i v mrazu a můžeš se na něj kdykoliv spolehnout.

Co vše nákupem získáš?

Spaní venku může být pěkný zážitek ale i noční můra. Investice do kvalitního péřového spacáku od Mountain Equipment se však vyplatí. Získáš garanci spokojenosti protože mnoho let zkušeností s vývojem spacáků umožnilo značce Mountain Equipment vytvořit spacáky, které nemají ve světě obdoby.

 • Komfortní teplota dobrého spánku – GOOD NIGHTS SLEEP GUARANTEED.
 • Peří z udržitelné výroby – DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost se zárukou – 10 let záruky na výrobní vady.
 • Servis – pozáruční opravy, čištění a impregnaci.

Garance dobrého spánku

Mountain Equipment uvádí hodnotu „Good Night Sleep Guaranteed“ u každého spacáku. Je to hodnota naměřená při používání v reálných podmínkách a zohledňuje faktory jako například vítr a vlhkost. Mountain Equipment doporučuje se při výběru spacáku zaměřit právě na tuhle hodnotu.

Pokud zakoupíš tento spacák a nebude ti v něm dostatečné teplo, můžeš ho vyměnit za teplejší model. Do 30 dnů od zakoupení můžeš spacák vyzkoušet a pokud ti nebude připadat dostatečně teplý, vyměň ho za vyšší model. Stačí přijít, donést nepoškozený spacák, doplatit rozdíl za vyšší model a je to!

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým lze dohledat původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

 

10 let záruka

Péřové spací pytle Mountain Equipment jsou navrženy a vyrobeny podle nejvyšších možných standardů. Jsou vyrobeny tak, aby vydržely a poskytovaly spolehlivé služby po mnoho let. Mountain Equipment svým výrobkům důvěřuje a za své produkty se nebojí postavit. Na základě mnoha let zkušeností a testování nabízí Mountain Equipment 10 let záruku na výrobní vady péřových spacáku. Pokud by ti tedy některý z našich péřových spacích pytlů selhal kvůli vadě komponentů, materiálů a nebo zpracování, dle našeho uvážení jej zdarma opravíme nebo vyměníme.

Servis napříč časem

Každý se snaží vyhnout situaci, kdy si spacák roztrhne nebo jinak poškodí. Je to nepříjemné a v takém případě ti spací pytel Mountain Equipment opraví ve svém nejbližším servisním středisku v Mnichově. Oprava trvá standardně do 14 dní a spacák se ti vrátí plně funkční.

Parametry

Materiál
Podšívka:
Ultrasoft™ 20
Druh izolačního materiálu:
peří
Vnější textilie:
GORE-TEX INFINIUM™
Membrána:
Ne
DWR (Durable Water Repellent):
Ano
Střih
Oblast chodidel:
6 komor, anatomicky tvarovaná, Shark Toe
Střih:
Expedition Fit
Typ komor:
Lichoběžníkové komory
Funkční prvky
Stahovací límec:
Ano
Model zipu:
YKK®
Kompresní obal:
Ano
Vnitřní kapsička:
Ano
Kapuce
Nastavitelnost kapuce:
Ano
Kapuce:
7 komor, anatomicky tvarovaná
Teplotní limity
Good Night Sleep:
-23 °C
Rozměry a hmotnost
Vnitřní délka:
219 cm
Rozměry ve sbaleném stavu:
31x25x21 cm
Maximální vnitřní šířka:
80 cm
Délka spacáku:
219 cm
Maximální výška postavy:
200 cm
Hmotnost:
1,56 kg
Balení
Obal pro skladování:
Ano
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.

O značce

Britská značka, která je synonymem pro horolezectví a expedice. Už více jak 60 let sbírá zkušenosti a vyvíjí oblečení a vybavení pro ty nejodvážnější výpravy.