Symbioz Access

Sněžnice s pružným rámem HYPERFLEX a klasickým upínacím systémem. Vhodné pro náročné uživatele do alpského terénu a na dlouhé pochody.

Zobrazit celý popis
SYMBIOZ ACCESS M - CELESTIAL
Barva: Celestial
6 499 
Sleva 25 %
Cena:
4 874 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 3436500415315

Popis produktu

U sněžnic TSL SYMBIOZ HYPERFLEX ACCESS si budeš pochvalovat komfortní chůzi s vysokou výkonností v náročném terénu. S technologií HYPERFLEX téměř nepoznáš, že máš na nohou sněžnice. Jsou pružné, poddajné a přitom pevné v gripu. Podélné výztuhy z termoplastu a různé variace hrotů tě nezklamou v žádném typu sněhu. 

 • Podélné výztuhy z termoplastu.
 • STRAP TIGHTENING – klasické vázání, kde stažení špičky probíhá jedním tahem pomocí textilního pásku.
 • LATERAL ADJUST – systém pro přednastavení vázání špičky podle objemu tvé obuvi. Skvěle sedí na jakýkoli typ obuvi včetně snowboardových bot.
 • COMFORT STRAP – pásek kolem kotníku je designovaný tak, aby optimalizoval tlak na nárt a zvyšoval komfort a podporu při chůzi. Popruh je složený z měkkého i tvrdého materiálu, aby byl pohodlný a pevný zároveň.
 • ANKLE PRE-ADJUST – umožňuje vycentrovat upínací pásek kolem kotníku a přednastavit ho podle velikosti tvé obuvi.
 • Praktický obal – sněžnice jsou dodávané s textilním obalem, který je vhodný pro jejich přepravu, uskladnění a chrání tvé ostatní vybavení od prořezu hroty či zuby sněžnic.
 • Přední čelist – při každém kroku se na špici vysune přední čelist s třemi nerezovými hroty, díky kterým se nesmekneš a nebudeš zbytečně ztrácet energii.
 • Tvar přesýpacích hodin – díky ergonomickému tvaru sněžnice při chůzi vedle sebe zapadají a není nutné chodit na široko, ani nehrozí přišlápnutí sněžnice druhou.
 • Nastavení velikosti vázání  s pojistkou – je rychlé, bezpečné a nedovoluje posunutí vázání během chůze.
 • Utáhnutí a uvolnění popruhu okolo kotníku – lze udělat snadno jednou rukou pomocí ráčny.
 • Tlumič klepání – je umístěn pod patou eliminuje nepříjemný zvuk při došlapu.

Velikosti

 • S – 52,5 x 19 cm, 860 g x 2, 30-80 kg, vel. 37-44.
 • M – 59 x 21 cm, 910 g x 2, 50-120 kg, vel. 39-47.
 • L – 69 x 22,5 cm, 1010 g x 2, 70-140 kg, vel. 41-50.

Rám typu HYPERflex

Extrémně flexibilní a lehký rám s ergonomickým vázáním se skvěle přizpůsobuje nerovnostem terénu, čímž dosahuje skvělého gripu a vedení sněžnice. Chůze s typem rámu HYPERflex ti dodá opravdový pocit svobody pohybu v jakémkoli terénu.

 • HYPERflex – TSL patent pro maximálně komfortní pohyb v nerovném terénu. Při kroku se sněžnice prohýbají v předozadním směru a šetří tím hodně tvé energie během dlouhého pochodu.
 • STEEL TIPS – osm malých nezávislých ocelových hrotů pro lepší grip.

Nastavitelná podpatěnka

Podpatěnky sněžnic TSL umožňují adaptaci na jakkoli dlouhou obuv tak, aby zatížení podpatěnky bylo vždy pod patou. Podpatěnka svírá se sněžnicí uhel 12°. Patku lze snadno a pohodlně aktivovat i deaktivovat hrotem turistické hole.

Investuj do sněžnic, které ti vydrží opravdu dlouho

Sněžnice TSL si nekupuješ na 2 až 3 sezóny, ale na mnoho náročných sezón. V půjčovnách se používají i 10 až 15 let! Jejich vysoká životnost spočívá v kvalitě výroby, která probíhá ve francouzských Alpách asi hodinu cesty od Chamonix. Výroba je vlastní a mimo jiné vyrábí i součástky do automotiv nebo pro  výrobce letadel AIRBUS.

Poctivé materiály a lokální udržitelná výroba a servis

Plastový granulát pochází z Holandska a používá sa také na výrobu lyžáků. Další garancí dlouhé životnosti je dostupnost náhradních dílů po dobu 20 let. Každý díl sněžnice lze vyšroubovat a vyměnit. Nic není lisované, protože by to zkomplikovalo servis. Sněžnice TSL jsou kompletované opět ve vlastní výrobě ve městě Annecy, které je vzdáleno asi 30 min od lisovny. Lokální zaměstnanci tu pracují v přátelské atmosféře, někteří už více jak 20 let.

Nekompromisní dvouletá záruka

Bez ohledu na to, kam se s vybavením TSL vydáš, musíš se na své vybavení spolehnout. Značka TSL své kvalitě opravdu důvěřuje. Na základě dlouholeté zkušenosti a testování nabízí TSL dvouletou záruku na výrobní vady na všechny produkty. Pokud objevíš výrobní vadu, tak bez debat zboží opravíme, vyměníme nebo ti vrátíme peníze.

Parametry

Materiál
Vyztužení:
Ano
Materiál:
plast, výztuhy ze skelných vláken
Konstrukce
Rocker:
Ne
Podpatěnka:
Ano
Přední čelist:
Ano
Systém pohlcení nežádoucích otřesů a zvuků (SSAS):
Ano
Typ paměťového systému nastavení velikosti:
přednastavení obvodu kotníku
Ozubené postranní lišty:
Ne
Typ rámu:
HYPERFLEX SERIES, SYMBIOZ, přesýpací hodiny
Zámek paty:
Ne
Druh vázání špičky:
stahovací popruh, boční nastavení
Druh vázání paty:
stahovací ráčna, bi-materiálový komfortní popruh, obvodový zámek
Funkční prvky
Hroty:
8
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
1,85 kg
Balení
Balení obsahuje:
obal
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.
Treking Dlouhé horské přechody nebo i krátké turistické výlety se spaním v divočině nebo na chatách.

O značce

TSL Outdoor je světový lídr ve výrobě sněžnic a holí, se sídlem ve francouzských Alpách a zaměřením na environmentální odpovědnost.