Tanta Lx

Tenaya TANTA LACES jsou velmi pohodlné lezečky, které tě ohromí pozoruhodnou přesností.
Zobrazit celý popis
Barva: Green
2 599 
Sleva 7 %
Cena:
2 417 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 8435350219758
Nedostupné

Popis produktu

Lehce zakřivená lezečka využívající technologii M4. TANTA LACES, která si vypůjčila mnoho prvků z našich špičkových modelů, nabízí výjimečný komfort a vynikající výkon. Mírně zakřivená špička a šněrování, které se dokonale přizpůsobí různým šířkám chodidel. Jedná se o perfektní lezecké boty, ve kterých zlepšíš své lezecké dovednosti a získáš lepší spojení se skálou.

  • Maximální pohodlí při zachování charakteristických prvků z výkonnostních modelů.
  • Dokonale přizpůsobitelné pro různé šířky chodidel.
  • Široce se otevírající jazyk pro a snadné nazouvání i vyzouvání.
  • Vyztužená špička pro zvýšenou odolnost vůči oděru a vynikající schopnost hranění.
  • Čtyřvrstvá micro stélka pro dokonalé rozložení síly.

STEP UP LINE – vyvážené lezečky

Lezečky Tenaya TANTA LACES patří do řady Step Up Line. Jsou speciálně navrženy pro snadnější a intuitivnější umístění nohou na každém typu povrchu. Výjimečně pohodlné, takové jsou lezečky TANTA LACES, které zlepší tvou práci nohou a zvýší tvé propojení se skálou. Svými vlastnostmi ti nejvíce budou sedět v kolmých nebo mírně převislých cestách ať už na skále nebo umělé stěně.

  • Rigidity (tvrdost) 3,5/5 – středně tvrdé/tvrdé. Čím vyšší číslo, tím tvrdší lezečka je. U tvrdších lezeček lze stupy zatížit větší silou.
  • Sensitivity (citlivost) 3/5 – středně citlivé/citlivé. Čím vyšší je číslo a tedy i větší citlivost, tím více informací dokážeš zjistit o stupu, na kterém stojíš.
  • FWR (šířka chodidla) 5/5 – hodnota FWR vyjadřuje, jak dobře se dokáže lezečka přizpůsobit šířce chodidla. Obecně platí, že u větších hodnot FWR budou lezečky lépe pasovat na širší nohu.

Ustojíš prakticky cokoliv

Lezečky španělského výrobce Tenaya, model TANTA LACES, jsou navrženy pro lezení kolmých a mírně převislých stěn, kde často nejsou stupy žádné nebo stěží znatelné. Mikro stupy, spáry, rajbasy nebo koutové lezení. Tady všude jsou „TANTY“  jako doma. Skvěle je využiješ také při celodenním blbnutí v alpských nebo tatranských stěnách.

Nekompromisní dvouletá záruka

Na lezečky TENAYA máš nekompromisní dvouletou záruku, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz

TENAYA

Přestože značku Tenaya založil v roce 1997 Španěl Jose Luis Garcia Gallego, její historie začíná o něco dříve, kdy se Jose podílel na vývoji lezecké obuvi během studia na univerzitě. Dostatek zkušeností a nadhledu získal při svých expedicích po celém světě. Samotný název má své kořeny v yosemitském kaňonu Tenaya, který se stal inspirací pro veškeré úsílí, které bylo vloženo do vývoje lezeček.

DNA těchto španělských lezeček

„Vložit veškeré úsilí do vývoje toho nejlepšího produktu, s cílem posouvat hranice každému lezci či lezkyni. Být loajální designu, který je jednoduchý a efektivní.“

Oblíbené lezečky světové špičky sportovního lezení

Kromě toho, že Tenaya lezečky měla na sobě Josune Bereziartu v roce 2004 při přelezu prvního ženského 9a (5.14d), svou oblibu si našly u předních světových lezců jako jsou Alex Megos, Chris Sharma, Ramon Julian nebo Jimmy Webb a jsou jim věrní doteď.

Jedním z hlavních benefitů lezeček Tenaya je jejich komfort, který najdeš i u těch nejagresivnějších modelů. Proč při tak krásném sportu jako je lezení trpět bolestí, když se dají vyrobit výkonné a zároveň pohodlné lezečky?

Parametry

Materiál
Svrchní materiál:
mikrovlákno
Podšívka lezečky:
TXT ošetřená bavlna
Mezipodešev:
2D PLT 10
Stélka:
multi-layer Stretchtex
Technologie:
M4 Technology
Podrážka:
guma 4 mm
Jazyk:
polstrovaný
Konstrukce
Sensitivita:
3
Tuhost:
3,5
FWR index:
5
Systém zapínání:
šněrování
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,307 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.