Tarifa

Model lezeček Tenaya TARIFA byl vyvinut paralelně s modelem OASI a sdílí spolu mnoho technických prvků, ale u TARIFY byla zvětšena tuhost špičky a paty v podešvi, aby se zvýšila síla přenášená mezi patou a špičkou při lezení po mikro stupech. Stále však zůstaly dostatečně flexibilní v mezipodešvi.
Zobrazit celý popis
TARIFA Lateral
Barva: Yellow/White
3 999 
Sleva 7 %
Cena:
3 719 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 8435350212377

Popis produktu

Stejně jako ostatní modely z řady AERIAL PLUS LINE, Tenaya TARIFA jsou prohnuté a mají promyšlenou a pevnou patu, abys dosahoval maximálních výkonů v převislých stěnách.

  • Vhodné pro jakékoliv sportovní lezení na skalách (stěny, převisy i rajbasy).
  • Prohnutý asymetrický tvar pro maximální výkonnost v převisech.
  • Perforovaná vnější textilie pro zvýšenou prodyšnost.
  • Velmi dobrý šněrovací systém umožňuje dokonalé rozložení sil a pevné utažení, aby patičkování bylo hračka.

AERIAL PLUS LINE – výkonnostní lezečky

Lezečky Tenaya TARIFA patří do řady AERIAL PLUS LINE, která nabízí špičkové vlastnosti pro výkonnostní lezce a lezkyně. Jejich tvarování a prohnutí je agresivní, tedy vhodné jak pro převislé cesty, tak na malé stupy vertikálních stěn nebo rajbasů. I přes jejich agresivní tvar, jsou opravdu velmi pohodlné, což je u výkonnostních lezeček neobvyklé.

  • Rigidity (tvrdost) 3,5/5 – středně tvrdá/tvrdá. Čím vyšší číslo, tím tvrdší lezečka je. U tvrdších lezeček lze stupy zatížit větší silou.
  • Sensitivity (citlivost) 4/5 – vysoká citlivost. Čím vyšší je číslo a tedy i větší citlivost, tím více informací dokážeš zjistit o stupu, na kterém stojíš.
  • FWR (šířka chodidla) 3,5/5 – hodnota FWR vyjadřuje, jak dobře se dokáže lezečka přizpůsobit šířce chodidla. Obecně platí, že u větších hodnot FWR budou lezečky lépe pasovat na širší nohu.

Pro „skalní“ lezce

Lezečky Tenaya TARIFA jsou z řady nejvýkonnějších modelů a jsou určeny pro skalní lezení s lanem od položených technických „ladiček“ až po náročné převisy s patičkováním. TARIFY si vybereš i pro jejich skvělou přesnost a citlivost na mikrostupech.

SXR dynamics

Technologie SXR dynamics pomáhá lezečkám Tenaya přizpůsobit se lépe různým typům skály a celkově poskytuje větší přesnost a komfort při lezení.

RBRX Technology

Technologie, která lezečkám pomáhá k optimálnímu využití všech jejich různých vlastností při všech situacích, do kterých se můžeš při lezení dostat.

Nekompromisní dvouletá záruka

Na lezečky TENAYA máš nekompromisní dvouletou záruku, a proto je řešení případné reklamace opravdu jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz

TENAYA

Přestože značku Tenaya založil v roce 1997 Španěl Jose Luis Garcia Gallego, její historie začíná o něco dříve, kdy se Jose podílel na vývoji lezecké obuvi během studia na univerzitě. Dostatek zkušeností a nadhledu získal při svých expedicích po celém světě. Samotný název má své kořeny v yosemitském kaňonu Tenaya, který se stal inspirací pro veškeré úsílí, které bylo vloženo do vývoje lezeček.

DNA těchto španělských lezeček

„Vložit veškeré úsilí do vývoje toho nejlepšího produktu, s cílem posouvat hranice každému lezci či lezkyni. Být loajální designu, který je jednoduchý a efektivní.“

Oblíbené lezečky světové špičky sportovního lezení

Kromě toho, že Tenaya lezečky měla na sobě Josune Bereziartu v roce 2004 při přelezu prvního ženského 9a (5.14d), svou oblibu si našly u předních světových lezců jako jsou Alex Megos, Chris Sharma, Ramon Julian nebo Jimmy Webb a jsou jim věrní doteď.

Jedním z hlavních benefitů lezeček Tenaya je jejich komfort, který najdeš i u těch nejagresivnějších modelů. Proč při tak krásném sportu jako je lezení trpět bolestí, když se dají vyrobit výkonné a zároveň pohodlné lezečky?

Parametry

Materiál
Technologie:
SXR Dynamics, RBRX (more range)
Mezipodešev:
dvojitá GI 1.8 y TST 150
Stélka:
2D multi-layer Stretchtex
Podrážka:
Vibram XS grip 3.5 mm
Podšívka lezečky:
TXT ošetřená bavlna
Jazyk:
obousměrná dvouvrstvá Lycra
Svrchní materiál:
mikrovlákno
Konstrukce
Sensitivita:
4
FWR index:
3,5
Systém zapínání:
šněrování
Tuhost:
3
Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,334 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.