Trad 26 S

Velmi lehký horolezecký a batoh, který pevně drží na zádech, nepřekáží, je odolný a připevníš na něj spoustu lezeckého vybavení. Praktický objem i na vícedenní akce. Ve variantě „S“ pro lidi s kratšími zády.

Zobrazit celý popis
Barva: Pacific Green
3 999 
Sleva 7 %
Cena:
3 719 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 4251877709442

Popis produktu

Extrémně lehký batoh ORTOVOX TRAD 26 S je navržen pro horolezce. Podle toho je i výše posazené těžiště. S hmotností se dostaneš na pouhých 785 g. Minimalistický kompaktní design umožňuje pohyb po skále bez nechtěného zachytávání. Při nástupu či sestupu zase oceníš možnost důmyslného uchycení lezeckého materiálu. 

Výška batohu je navržena tak, aby batoh nepřekážel při záklonu hlavy, ani při pohybu s helmou. Pohodlný přístup do hlavní komory zajišťuje obvodový zip a díky světlému vnitřku v něm lehko najdeš všechno, co potřebuješ.

Extrémně lehký a odolný

Batoh se všemi doplňky váží 895 g. Můžeš ho ale odlehčit na 785 g díky vyjímatelné duralové výztuze zádového systému. To oceníš při vícedélkovém lezení, kdy potřebuješ ušetřit každý gram.

Objemný horolezecký a VHT batoh

Lehký horolezecký batoh pro vícedélkové lezení. Pevně drží na zádech a nerozhodí tvé těžiště ani v převisech. Je dostatečně objemný na vícedenní akci a má mnoho možností uchycení lezeckého vybavení. Nadchne tě pohodlným zádovým systémem FULL CONTACT LIGHT BACK SYSTEM a hmotností 895 g. ORTOVOX TRAD 26 S se hodí pro horolezectví a vícedélkové lezení v Tatrách a Alpách nebo jako odolný služebník horským vůdcům.

Odolný batoh do hor

Batoh je vyroben z pevného a odolného recyklovaného polyamidu. Pevnost je zvýšená RIPSTOP zpracováním a vodoodpudivou DWR úpravou. Batoh vydrží po mnoho let ve stejných barvách. Do materiálu batohu je přidáván UV stabilizátor, který zabraňuje vyblednutí barev.

Systém na připnutí horolezeckého vybavení

Uvnitř batohu připevníš rezervoár na vodu a hadičku vyvedeš ve středu batohu mezi ramenními popruhy. Z přední strany jsou poutka na lezecký materiál: 

  • přilba
  • lano
  • lyže (A-Skifix)
  • dva cepíny
  • hole

Batoh, který pevně sedí na zádech

Batoh pevně drží na zádech a díky střihu a umístění bederního popruhu se ti nebude krýt s lezeckým úvazkem. I výška batohu je nastavena pro volné zaklonění hlavy i s přilbou. Vycpané ramenní popruhy, ergonomický bederní pás a nastavitelný hrudní popruh s píšťalkou. To vše má za výsledek skvělý komfort.

Snadný přístup k věcem

Rychlé a jednoduché stažení – horní vstup do batohu stáhneš pomocí integrované šňůrky v límci s rychlostním zámkem. Jednoduše stačí stáhnout, zaklopit víkem a batoh je pevně uzavřen. Zatažením plastové spony zámek uvolníš a otevřeš batoh. Je to opravdu jednoduché a rychlé.  Pro lepší přehlednost v batohu je celý vnitřek ve svítivé barvě, která ti pomůže najít věci i v šeru.

Ve variantě s kratšími zády “short”

Tato varianta batohu “S” je navržena pro lidi se zády dlouhými 36 až 44 cm. Batoh je však možné zakoupit i ve variantě pro ty z vás, kteří mají délku zad mezi 42 a 50 cm. Délka zad se počítá od 7. krčního obratle po horní část pánve. Batoh není upraven pouze v délce zad, ale také jde o změny v tvaru v ramenních popruhů a přizpůsobení bederního pásu. Batoh tak ideálně padne a pevněji drží na zádech.

Nekompromisních 5 let záruky

Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví opravdu vše.

Parametry

Materiál
Materiál:
polyamid 420 D RIPSTOP, 88 % recyklovaný polyamid, 12 % polyamid
Voděodolné zipy:
Ne
Voděodolnost:
Ano
Funkční prvky
Integrovaná pláštěnka:
Ne
Recco záchranný systém:
Ne
Obvodový zip:
Ano
Vstup do hlavní kapsy batohu:
zepředu, vrchní
Oddělená kapsa na lavinovou výbavu:
Ne
Speciální kapsa na mapu:
Ne
Píšťalka na hrudním pásu:
Ano
Karabina na klíče:
Ano
Kompatibilita s rezervoáry na vodu:
Ano
Bederní kapsička:
Ne
Kompresní popruhy:
Ano
Počet kapes:
3
Uchycení
Síťka na přilbu:
Ano
Uchycení vybavení:
A-Skifix, lano, karabiny, cepín, hole
Ergonomie
Bederní pás:
Ano
Odnímatelný bederní pás:
Ne
Typ zádového systému:
HIGH-FLEX-CONTACT BACK SYSTEM
Vyjímatelná zádová výztuha:
Ano
Hrudní popruh:
Ano
Rozměry a hmotnost
Rozměry:
27x59x17 cm
Délka zad:
krátká
Objem:
26 l
Minimální hmotnost:
785 g
Hmotnost:
0,93 kg
Ostatní
Pohlaví:
Dámské
Pohlaví:
Unisex

Videa

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.
Via Ferrata Ocelovými lany, kramlemi nebo žebříky ajištěná cesta v jinak nepřístupném horském či skalním terénu.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.

O značce

ORTOVOX je německá značka prémiového outdoorového oblečení a vybavení, která klade důraz především na bezpečnost při pohybu v horách a odpovědnost vůči přírodě i lidem.