Trad 30 Dry

Velmi lehký nepromokavý lezecký batoh, který pevně drží na zádech, nepřekáží, je odolný a připevníš na něj spoustu lezeckého vybavení. Uzavíratelný pomocí praktického rolovacího uzávěru.

Zobrazit celý popis
Barva: Dirty Daisy
5 199 
Sleva 7 %
Cena:
4 835 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 4251422547680

Popis produktu

Extrémně lehký nepromokavý batoh ORTOVOX TRAD 30 DRY je navržen čistě pro horolezce do nejhorších podmínek. Podle toho je i výše posazené těžiště. S hmotností pouhých 730 g. Minimalistický a kompaktní design umožňuje pohyb po skále bez nechtěného zachytávání. Při nástupu či sestupu zase oceníš možnost důmyslného uchycení lezeckého materiálu. Výška batohu je navržena tak, aby batoh nepřekážel při záklonu hlavy, ani při pohybu s helmou. Pohodlný přístup do hlavní komory zajišťuje rolovací uzávěr a díky světlému vnitřku v něm lehko najdeš všechno, co potřebuješ. 

Systém na připnutí horolezeckého vybavení

Uvnitř batohu připevníš rezervoár na vodu a hadičku vyvedeš v středu mezi ramenními popruhy. Z přední strany jsou očka na lezecký materiál, kapsa na mapu nebo nepromokavá kapsa ze svrchní strany rolovacího víka: 

  • přilba
  • lano (s vlastním popruhem)
  • lyže (A-Skifix)
  • dva cepíny
  • hole

Horolezecký batoh pro jednodenní výstupy

Lehký nepromokavý horolezecký batoh pro jednodenní horské lezení. Pevně drží na zádech a nerozhodí tvé těžiště ani v převisech. Má mnoho možností uchycení lezeckého vybavení. Nadchne tě pohodlným zádovým systémem FULL CONTACT LIGHT BACK SYSTEM a min. hmotností 730 g. ORTOVOX TRAD 30 DRY se hodí pro horolezectví a vícedélkové lezení v Tatrách a Alpách nebo jako odolný služebník horským vůdcům. 

Batoh, který pevně sedí na zádech

Batoh pevně drží na zádech a díky střihu a umístění bederního popruhu se ti nebude krýt s lezeckým úvazkem. I výška batohu je nastavena pro volné zaklonění hlavy i s přilbou. Vycpané ramenní popruhy, ergonomický bederní pás a nastavitelný hrudní popruh s píšťalkou. To vše má za výsledek skvělý komfort.

Nepromokavé zpracování

Unikátní nepromokavý batoh nízké hmotnosti, který je díky použitým materiálů a technologiím velmi odolný a nepromokavý. Vzhledem vysokofrekvenčnímu svařování robustního nepromokavého materiálu NYLON 360D a povrchové úpravě polyuretanem z vnitřní strany má vodní sloupec více než 50 000 mm. Povrchová úprava batohu neobsahuje PFC, čímž šetříš životní prostředí, do kterého s batohem vyrážíš. Položíš-li batoh na kamení, opřeš o strom nebo půjdeš celý den v dešti, vybavení i samotný batoh zůstane nepoškozený a v suchu, bez nutnosti používat pláštěnku.

Velikost zad “regular”

Batoh je přizpůsoben pro lidi se střední délkou zad 42–50 cm - na postavu přibližně 170 až 195 cm. Délka se počítá od 7. krčního obratle po horní část pánve. Batoh není upraven pouze v délce zad, ale také jde o změny v tvaru ramenních popruhů a přizpůsobení bederního pásu. Batoh tak ideálně padne a pevněji drží na zádech.

Nekompromisních 5 let záruky

Batohy ORTOVOX jsou vyrobeny v nejvyšší kvalitě, a proto je řešení reklamace jednoduché. Pokud objevíš výrobní vadu, ať už párající se šev, vnější žmolkování nebo nefunkční zip, stačí nám zboží poslat a my se postaráme o jeho opravu, výměnu, nebo vrácení peněz. Pro mimozáruční opravy má ORTOVOX vlastní servisní středisko, kde opraví opravdu vše.

Parametry

Materiál
Materiál:
polyamid 360 D TPU
Voděodolnost:
Ano
Voděodolné zipy:
Ano
Funkční prvky
Speciální kapsa na mapu:
Ano
Kompresní popruhy:
Ano
Píšťalka na hrudním pásu:
Ano
Obvodový zip:
Ne
Recco záchranný systém:
Ne
Počet kapes:
2
Karabina na klíče:
Ano
Integrovaná pláštěnka:
Ne
Oddělená kapsa na lavinovou výbavu:
Ne
Kompatibilita s rezervoáry na vodu:
Ne
Bederní kapsička:
Ne
Uchycení
Uchycení vybavení:
A-Skifix, lano, karabiny, cepín, hole
Síťka na přilbu:
Ano
Ergonomie
Bederní pás:
Ano
Hrudní popruh:
Ano
Vyjímatelná zádová výztuha:
Ne
Typ zádového systému:
FULL-CONTACT-LIGHT-BACK SYSTEM
Odnímatelný bederní pás:
Ne
Rozměry a hmotnost
Délka zad:
standardní
Rozměry:
28x65x23 cm
Objem:
30 l
Hmotnost:
0,78 kg
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Videa

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.
Via Ferrata Ocelovými lany, kramlemi nebo žebříky ajištěná cesta v jinak nepřístupném horském či skalním terénu.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.

O značce

ORTOVOX je německá značka prémiového outdoorového oblečení a vybavení, která klade důraz především na bezpečnost při pohybu v horách a odpovědnost vůči přírodě i lidem.