Tupilak 45+

Lehký, extrémně odolný horolezecký batoh s precizním zpracováním zaměřeným na absolutní funkčnost a minimalismus. Pro letní i zimní lezení i v těch nejtěžších stěnách světa.
Zobrazit celý popis
ME-006560_Tupilak_45+_ME-01415_Magma_Front_Side-0007
Barva: Magma
7 399 
Sleva 7 %
Cena:
6 881 
EAN: 5053817279058
Nedostupné

Popis produktu

Extrémně odolný batoh TUPILAK 45+ ti poskytne spolehlivost na vícedenních horských přechodech a zimním lezení i v těch nejtěžších stěnách světa, ty se tak můžeš soustředit pouze na výkon. Odolnosti v oděru je docíleno díky speciálně vyvíjenému materiálu PACTTM s pevností až 300 denier. Tento materiál si i přes vysokou odolnost zachovává nízkou hmotnost. Batoh je výsledkem více než 3 let vývoje a testování s důrazem na funkční zpracováníkde nic není navíc a zároveň nic nechybí. Lehký batoh se snadnou manipulací vydrží i to nejdrsnější zacházení.

 • PACT™ 300 & 100 R2 – odolný, lehký a nepromokavý materiál.
 • Všechny komponenty odnímatelné.
 • Integrovaný systém uzavírání vnitřní komory roll-top - ještě lepší ochrana před povětrnostními vlivy.
 • Uzavírání pomocí odolné hliníkové přezky GrapplerTM - přezku lze zajistit na dvou místech, buď na víku, nebo z vrchu zádové části, ať v případě přichycení lana vně, nebo při nižším zaplnění batohu.
 • Menší vnitřní kapsička přístupná zevnitř i z vnějšku batohu.
 • Boční stahovací popruhy s hliníkovou přezkou  HammerheadTM.
 • Velice komfortní zádový panel z EVA pěny.
 • Ergonomické ramenní popruhy z EVA pěny.
 • 38 mm široký bederní pás s odnímatelným polstrováním z EVA pěny.
 • Jednoduchý a odolný systém na uchycení dvou cepínů s pouzdrem na přední hroty.
 • Daisy Chain systém a očka pro haulování (vytahování batohu lanem).
 • Dodáváno se systémem Shockcord na propletení Daisy Chainu.

Veškeré vybavení s sebou

Horolezecký batoh musí obsáhnout širokou škálu aktivit a pojmout tak vybavení na ledolezení, vícedélkové lezení, letní a zimní alpinismus, nebo vícedenní horské přechody. Proto má batoh TUPILAK 45+, při využití 2 prošitých popruhů typu Daisy Chain, bočních stahovacích popruhů, externích popruhů, hlavního popruhu, nebo pouzdra na přední hroty cepínů, velkou možnost uchycení materiálu. Kdy každé vybavení má své místo, je připevněno pevně a nasazení i sundání je rychlé a jednoduché.

Ultimátní horolezecký batoh

Ať už se vydáváš do Himalájí na expedice, lezeš v Alpách v zimě i v létě nebo miluješ lezení v Tatrách, batoh TUPILAK 45+ tě nezklame nikde. Jeho jednoduchý design je navržen pro maximální spolehlivost, variabilitu uchycení vybavení, nízkou hmotnost a maximální odolnost.

Odolná tkanina PACTTM Tkaninu batohu tvoří speciálně vyvíjený extrémně odolný a přitom lehký materiál PACTTM s TPU zátěrem a DWR ochranou. Tkanina je vysoce odolná vůči oděru a klimatickým podmínkám. Na celý povrch batohu včetně zad je využit materiál PACTTM 300 s odolností 300 denier, který je ještě zdvojen v nejvíce namáhané základně batohu. Lehčí materiál PACTTM 100 s odolností 100 denier je pro snížení váhy batohu použit na méně namáhaných částech jako svrchní část, rolovací uzávěr a vnitřek batohu.

100% nepromokavost

Uvnitř batohu je integrován rolovací uzávěr, který ochrání společně s TPU zátěrem a DWR ochranou vybavení před sněhem i deštěm nebo umožní oddělení mokrých a zašpiněných věcí od zbytku v spodní části.

Ergonomické popruhy a pohodlná záda

Pro zlepšení komfortu nošení je použita lehká EVA pěna s vysokou hustotou, která díky uzavřeným pórům nenatahuje vodu a navíc je výjimečně pružná a poskytuje vynikající stabilitu při torzi.

EVA pěna je použitá i na anatomicky tvarovaných ramenních popruzích a na odnímatelném měkčení bederního popruhu. Batoh se tak pohodlně nosí a bude vždy pevně kopírovat pohyb těla. Bederní popruh společně s odnímatelným hrudním popruhem podporují ramenní popruhy v zajištění batohu na svém místě.

Stažení batohu a zmenšení objemu

Když není batoh plný, lze pohodlně a pevně stáhnout pomocí bočních odnímatelných stahovacích popruhů a vrchního popruhu s odolnou patentovanou prackou GrapplerTM. Zmenší se tak užitý objem batohu a materiál uvnitř se nebude nechtěně pohybovat a vyvádět tě z rovnováhy. Při nástupu či přesunu na chatu oceníš naopak možnost uvolnění batohu a ponechání otevřeného vrchního uzávěru.

Pohodlné plnění Do batohu lze snadno vkládat a rovnat materiál, protože stabilně sám stojí. Za těmito vlastnostmi stojí rozšířená konstrukce v oblasti základny a ve svrchní části. Dvě pevná horní poutka vpředu a vzadu batohu zase umožňují zachycení nebo vytažení batohu na skále bez strachu z jeho pádu či poškození.Kovové komponenty Vyvinuté se zaměřením na tahovou pevnost, nízkou hmotnost a odolnost. Odolný vysokotlace vstřikovaný hliník s lesklou povrchovou úpravou je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům a takřka nezničitelný.

GrapplerTM – patentované zapínání

Díky patentovanému uzavíracímu systému, který využívá stahovadlo a speciálně navrženou přezku GrappleTM je možné batoh jednoduše otevřít nebo uzavřít, a to i v rukavicích nebo jednou rukou.

Uchycení lana

Lano je možné uchytit na batoh pomocí vrchního stahovacího popruhu s odolnou patentovano přezkou GrapplerTM. Možno ho ještě dojistit pomocí postranních popruhů. Upnutí a sundání lana je velice snadné a zvládneš to i v rukavicích.

Vnitřní kapsa na příslušenství

Vybavení jako čelovka, energetická tyčinka nebo šátek se pohodlně vejde do kapsy na příslušenství, která má 2 vstupy (vnější a vnitřní). Máš tak do ní přístup v jakékoliv situaci i bez nutnosti otevření hlavní kapsy. Pokud se rozhodneš, že zrovna vnitřní kapsičku nevyužiješ, můžeš ji srolovat, uchytit dvěma patenty a využívat tak jen hlavní prostor batohu.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Materiál
Voděodolnost:
Ano
Materiál:
PACT™ 300 & 100 R²
Voděodolné zipy:
Ne
Funkční prvky
Kompresní popruhy:
Ano
Obvodový zip:
Ne
Speciální kapsa na mapu:
Ne
Integrovaná pláštěnka:
Ne
Píšťalka na hrudním pásu:
Ne
Oddělená kapsa na lavinovou výbavu:
Ne
Karabina na klíče:
Ne
Vstup do hlavní kapsy batohu:
vrchní
Kompatibilita s rezervoáry na vodu:
Ne
Počet kapes:
2
Bederní kapsička:
Ne
Recco záchranný systém:
Ne
Uchycení
Síťka na přilbu:
Ne
Uchycení vybavení:
A-Skifix, lano, mačky, cepín, šrouby, expresky, hole, sněžnice, snowboard, přilba
Ergonomie
Odnímatelný bederní pás:
Ne
Typ zádového systému:
High Density EVA
Hrudní popruh:
Ano
Vyjímatelná zádová výztuha:
Ne
Bederní pás:
Ano
Rozměry a hmotnost
Délka zad:
standardní
Minimální hmotnost:
730 g
Objem:
45 l
Hmotnost:
0,895 kg
Balení
Balení obsahuje:
Shockcord systém
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.
Via Ferrata Ocelovými lany, kramlemi nebo žebříky ajištěná cesta v jinak nepřístupném horském či skalním terénu.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.

O značce

Britská značka, která je synonymem pro horolezectví a expedice. Už více jak 60 let sbírá zkušenosti a vyvíjí oblečení a vybavení pro ty nejodvážnější výpravy.