Tupilak 50-75

Lehký, extrémně odolný expediční batoh s precizním zpracováním zaměřeným na absolutní funkčnost v těch nejextrémnějších podmínkách nejvyšších hor.
Zobrazit celý popis
ME-004415_Tupilak_50-70_Me01415_Magma
Barva: Magma
7 599 
Sleva 7 %
Cena:
7 067 
EAN: 5053817215421

Popis produktu

Batoh MOUNTAIN EQUIPMENT TUPILAK 50-75 je nezničitelný, lehký a počasí odolný expediční batoh je navržen s důrazem na absolutní funkčnost v těch nejextrémnějších podmínkách nejvyšších hor. Ideální pro ty nejnáročnější vysokohorské cíle. Navržen tak, aby si v něm pohodlně odnesl i velký náklad během  dlouhého nástupu do base campu, ale zároveň ho je možné pomocí kompresních popruhů stáhnou na šikovný lezecký batoh. Maximální objem batohu je 75l a zvenku na nej připevníš veškerý  potřebný horolezecký materiál.  Díky tomu si do nej sbalíš vše potřebné na vícedenní vrcholový útok.

 • Optimální kapacita 50 l, ale dá se zvětšit až na 75l.
 • PACT™ 300 & 100 R – odolný, lehký a nepromokavý materiál.
 • Všechny komponenty odnímatelné.
 • Integrovaný systém uzavírání hlavní komory pomocí stahovací šňůrky.
 • Vnitřní integrovaný rukáv pro zvětšení objemu batohu, uzavíratelný pomocí stahovací šňůrky.
 • Vrchní stahovací popruh s odolnou hliníkovou přezkou GrapplerTM.
 • Boční stahovací popruhy s hliníkovou přezkou  Hammerhead.
 • Vyjímatelný zádový panel z thermoplastu.
 • Ergonomické ramenní popruhy z EVA pěny.
 • 40 mm široký bederní pás s odnímatelným polstrováním z EVA pěny.
 • Jednoduchý a odolný systém na uchycení dvou cepínů.
 • Daisy Chain systém, očka pro haulování (vytahování batohu lanem) a vnitřní materiálová poutka.
 • Dodáváno se systémem Shockcord na propletení Daisy Chainu.

Spolehlivost v těch nejextrémnějších vysokohorských podmínkách ti batoh  TUPILAK 50-75 poskytne díky extrémní odolnosti vůči oděru, a ty se tak  můžeš soustředit pouze na výkon

Odolnosti je docíleno díky speciálně vyvíjenému materiálu PACTTM s odolností až 300 denier a TPU zátěrem. Tento materiál si i přes vysokou odolnost zachovává nízkou hmotnost a společně s možností odepnutí řady komponentů a vyndání chrbtové výztuhy z batohu, může minimální váha batohu dosáhnout pouhých 650 g. Batoh je výsledkem několika letého vývoje a testování s důrazem na funkční zpracováníkde nic není navíc a zároveň nic nechybí. Lehký batoh se snadnou manipulací vydrží i to nejdrsnější zacházení.

Veškeré vybavení s sebou

Expediční batoh musí obsáhnout širokou škálu aktivit a pojmout tak vybavení na bivakování, ledolezení, vícedélkové lezení, letní a zimní alpinismus, nebo vícedenní horské přechody. Proto má batoh, při využití 2 prošitých popruhů typu Daisy Chain, bočních stahovacích popruhů, externích popruhů na lyže a snowboard, hlavního popruhu, nebo pouzdra na přední hroty cepínů, velkou možnost uchycení materiálu. Kdy každé vybavení má své místo, je připevněno pevně a nasazení i sundání je rychlé a jednoduché.

Ergonomické popruhy a pohodlná záda

Batoh TUPILAK 50-75 je výjimečný dizajnem svého zádového systému. pohodlně sedí i se sedacím úvazkem, je stabilní a výjimečne odolný. Jeho polypropylenová výztuha poskytuje tuhost v jednom směru a zároveň volnost ve směru druhém, díky čemu batoh kopíruje pohyby těla a zároveň dobře rozkládá váhu nákladu mezi zády a bedry. Zádový systém je lehký, pevný, a kompletně odnímatelný, když je to potřeba.   

Na anatomicky tvarovaných ramenních popruzích je použita lehká EVA pěna s vysokou hustotou, která díky uzavřeným pórům nenatahuje vodu. Na ramenech je použita EVA pěna o tloušťce 5 mm a celý batoh se tak pohodlně nosí a bude vždy pevně kopírovat pohyb těla. Na odnímatelných bederních popruzích je taktéž využito 5mm EVA pěny, kdy společně s též odnímatelným hrudním popruhem podporují ramenní popruhy v zajištění batohu na svém místě.

Rukáv pro zvětšení objemu batohu

Uvnitř vrchního vstupu do batohu se nachází integrovaný rukáv, který slouží na zvětšení objemu batohu z 50l až 75l. Rukáv je z vysoce odolného materiálu PACTTM 100, takže nehrozí jeho poškození oděrem o skálu nebo od hran lyží uchycený na batohu. Rukáv se uzavírá pomoci stahování na šňůrku. Na vrchu batohu se taky nachází stahovací popruh s odolnou hliníkovou přezkou GrapplerTM sloužící na uchycení lana nebo na dodatečné zmenšení objemu batohu.

Ultimátní expediční batoh

Ať už se vydáváš do Himaláje na expedice, nebo lezeš v Alpách v zimě i v létě, batoh TUPILAK 50-75 tě nezklame nikde. Jeho jednoduchý design je navržen pro maximální spolehlivost, variabilitu uchycení vybavení, nízkou hmotnost a maximální odolnost.

Odolná tkanina PACTTM

Tkaninu batohu tvoří speciálně vyvíjený extrémně odolný a přitom lehký materiál PACTTM  s TPU zátěrem a DWR ochranou. Tkanina je vysoce odolná vůči oděru a klimatickým podmínkám. Na celý povrch batohu včetně zad je využit materiál PACTTM 300 s odolností 300 denier, který je ještě zdvojen v nejvíce namáhané základně batohu. Lehčí materiál PACTTM 100 s odolností 100 denier je pro snížení váhy batohu použit na méně namáhaných částech jako svrchní část, rolovací uzávěr a vnitřek batohu.

100% nepromokavost

Uvnitř batohu je integrován rolovací uzávěr, který ochrání společně s TPU zátěrem a DWR ochranou vybavení před sněhem i deštěm nebo umožní oddělení mokrých a zašpiněných věcí od zbytku v spodní části.

Stažení batohu a zmenšení objemu

Když není batoh plný, lze pohodlně a pevně stáhnout pomocí bočních odnímatelných stahovacích popruhů a vrchního popruhu s odolnou patentovanou prackou GrapplerTM. Zmenší se tak užitý objem batohu a materiál uvnitř se nebude nechtěně pohybovat a vyvádět tě z rovnováhy. Při nástupu či přesunu na chatu oceníš naopak možnost uvolnění batohu a ponechání otevřeného vrchního uzávěru.

Pohodlné plnění

Do batohu lze snadno vkládat a rovnat materiál, protože stabilně sám stojí. Za těmito vlastnostmi stojí rozšířená konstrukce v oblasti základny a ve svrchní části. Dvě pevná horní poutka vpředu a vzadu batohu zase umožňují zachycení nebo vytažení batohu na skále bez strachu z jeho pádu či poškození.

Kovové komponenty

Vyvinuté se zaměřením na tahovou pevnost, nízkou hmotnost a odolnost. Odolný vysokotlace vstřikovaný hliník s lesklou povrchovou úpravou je vysoce odolný proti povětrnostním vlivům a takřka nezničitelný.

GrapplerTM – patentované zapínání

Díky patentovanému uzavíracímu systému, který využívá stahovadlo a speciálně navrženou přezku GrappleTM je možné batoh jednoduše otevřít nebo uzavřít, a to i v rukavicích nebo jednou rukou.

Uchycení lana

Lano je možné uchytit na batoh pomocí vrchního stahovacího popruhu s odolnou patentovano přezkou GrapplerTM. Možno ho ještě dojistit pomocí postranních popruhů. Upnutí a sundání lana je velice snadné a zvládneš to i v rukavicích.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Materiál
Voděodolné zipy:
Ne
Voděodolnost:
Ano
Materiál:
PACT™ 300 & 100 R²
Funkční prvky
Karabina na klíče:
Ne
Kompatibilita s rezervoáry na vodu:
Ne
Recco záchranný systém:
Ne
Integrovaná pláštěnka:
Ne
Píšťalka na hrudním pásu:
Ne
Počet kapes:
1
Kompresní popruhy:
Ano
Speciální kapsa na mapu:
Ne
Oddělená kapsa na lavinovou výbavu:
Ne
Bederní kapsička:
Ne
Vstup do hlavní kapsy batohu:
vrchní
Obvodový zip:
Ne
Uchycení
Uchycení vybavení:
A-Skifix, lano, mačky, cepín, šrouby, expresky, hole, sněžnice, snowboard, přilba
Síťka na přilbu:
Ne
Ergonomie
Bederní pás:
Ano
Odnímatelný bederní pás:
Ne
Hrudní popruh:
Ano
Vyjímatelná zádová výztuha:
Ano
Typ zádového systému:
High Density EVA
Rozměry a hmotnost
Délka zad:
standardní
Minimální hmotnost:
650 g
Objem:
50-75 l
Hmotnost:
1,09 kg
Balení
Balení obsahuje:
Shockcord systém
Ostatní
Pohlaví:
Unisex

Vhodnost pro aktivity

Sportovní lezení Lezení na umělých stěnách či skalkách nebo vícedélkové lezení zajištěných cest.
Via Ferrata Ocelovými lany, kramlemi nebo žebříky ajištěná cesta v jinak nepřístupném horském či skalním terénu.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.