Kryos Trouser Men's

Vysoce ochranné a teplé péřové kalhoty s perfektní mobilitou určené pro moderní alpinismus a polární expedice.

Zobrazit celý popis
ME_Kyros_Pants_Mens_Obsidian
Barva: Obsidian
12 999 
Sleva 35 %
Cena:
8 449 
Jak si vybrat velikost?
EAN: 5053817208829
Nedostupné

Popis produktu

Tyto výjimečné kalhoty Mountain Equipment KRYOS MEN’S PANT jsou vyvinuty pro výškové horolezectví, jako například lezení vrcholů nad 7000 m a stejně tak jsou doma i na polárních expedicích. Výrazným odlišovacím prvkem od všech ostatních péřových kalhot je vnější membrána GORE-TEX WINDSTOPPER, která překrývá jednotlivé komory. Chrání peří před vlhkem a vytváří další izolační vrstvu. 

 • GORE-TEX WINDSTOPPER10 D chrání před počasím a zvyšuje izolační vlastnosti kalhot.
 • Kalhoty mají konstrukci FIRESTORM™, kde vnější membránová textilie překrývá všechny komory, vytváří dodatečnou tepelně izolační vrstvu a chrání před počasím.
 • Hybridní konstrukce komor – kombinace tradičních prošívaných a 3D komor s teplými švy.
 • 150 g (vel L.) husího peří v poměru 90/10 a plnivostí 800 cuin.
 • Boční dvoucestné celorozepínací zipy YKK® na rozepnutí celé délky nohavic, podložené vnitřní péřovou légou pro minimální únik tepla.
 • Povrchový materiál GORE-TEX WINDSTOPPER10 D na vnitřní straně spodního lemu nohavic.
 • Nastavitelný a pružný pas s možností přichycení kšand.

Expediční péřové kalhoty první třídy

Model péřových kalhot, KRYOS MEN’S PANT, se začal prodávat v zimě 2020/21 a je opravdovou revolucí. Vývojáři Mountain Equipment opět posunuli prémiovou třídu péřových expedičních produktů dopředu. KRYOS MEN’S PANT se postarají o to, aby ti nebyla zima. Inovativní  konstrukce, to nejlepší peří a GORE-TEX WINDSTOPPERⓇ membrána je garancí toho nejlepšího, co na trhu seženeš.

 

GORE-TEX WINDSTOPPER

Dosud nepřekonaný GORE-TEX WINDSTOPPERdíky své odolné, lehké, extrémně prodyšné a dešti odolné membráně chrání před jakoukoli vlhkostí. Velmi lehký povrchový materiál s jemností vláken 10 D v kombinaci se spolehlivou PTFE membránou při hmotnosti pouhých 38 g/m2 dokonale ochrání peří před jakoukoli vlhkostí, ať už při sněžení, v mlze, ale i ve slabém dešti. Díky tomu si peří zachová vždy vysoký loft pro maximální tepelnou izolaci.

 • Lehký (38 g/m2).
 • Vysoce prodyšný.
 • Jemný 10D.
 • Nepromokavý.
 • Podlepené švy.

Nejlepší husí peří na trhu – plnivost 800+

Husí peří s plnivostí 800 cuin pocházející z východní Evropy je tím nejlepším druhem peří, které je na trhu k dispozici. Obsahuje minimálně 90 % prachového peří a každá šarže je samostatně testovaná, aby byla splněna plnivost 800 cuin a aby splňovala všechny podmínky etického DOWN CODEX®.

Husí peří je šetrně čištěno vodou bez chemické úpravy. Tím jsou zničeni roztoči i prostředí pro jejich život, což ocení zejména alergici. Peří si zachová svou důležitou mastnotu i loft, je dobře sbalitelné, má vysokou izolaci a nízkou hmotnost.

 • Minimální plnivost 800+ cuin.
 • Poměr prachového peří 90:10
 • Splňuje DOWN CODEX®.
 • Dlouhá životnost.

 

DOWN CODEX® – symbol etického přístupu k chovu zvířat

DOWN CODEX® je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu k chovu zvířat. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly parametry nejvyšší kvality. To zaručuje vysokou kvalitu životních podmínek zvířat a tedy i kvalitu peří. Jedno bez druhého nefunguje.

 • Každý výrobek s peřím má unikátní kód, pod kterým lze dohledat původ peří a jeho parametry.
 • Komplexní a transparentní systém auditu původu peří, a to ze všech značek a kdekoli na světě.
 • Ve výrobcích Mountain Equipment je peří vždy pouze vedlejší produkt chovů na maso nebo vejce.

 

Konstrukce FIRESTORM

Inovativní konstrukce péřových bund zvyšuje tepelnou izolaci a odolnost vůči vodě a větru zejména v oblasti švů. Těmi u standardních prošívaných péřových bund často teplo uniká. Konstrukci FIRESTORM si můžeš představit jako péřovou bundu, kterou pokrývá ještě jedna samostatná vrstva membránové textilie přichycená pouze v těch nejdůležitějších místech. 

K vývoji konstrukce FIRESTORM™ byla hojně využívaná chladící komora a infračervené kamery. V kombinaci s výsledky testů od alpinistů, kteří vzali prototypy do těch nejvyšších hor, se britským vývojářům podařilo tuto konstrukci péřových bund vyladit do posledního detailu.

Dvouletá záruka bez kompromisů

Na vybavení je potřeba se vždy spolehnout. Pokud tedy je něco v nepořádku, tak máš nekompromisní dvouletou záruku. Objevíš-li výrobní vadu, zboží nám zašli a my ho předáme přímo do servisního střediska v Mnichově, které se postará o zbytek.

Pozáruční servis

Pokud si sám vybavení poškodíš, servisní středisko v Mnichově to opraví. Stačí nám ho zaslat a my se o vše postaráme.

Parametry

Rozměry a hmotnost
Hmotnost:
0,52225 kg
Ostatní
Pohlaví:
Pánské

Vhodnost pro aktivity

Skialpinismus Výstup na pásech a lyžování v náročném horském terénu nebo poblíž střediska. Často spojené s horolezeckými technikami.
Alpinismus Horolezectví v zimních (ale i letních) podmínkách náročné na zkušenosti i vybavení. Patří sem vícedélkové lezení nezajištěných horských cest, mixové lezení, ledy a drytool.
Vysokohorská turistika Turistika v horském terénu spojená s nutnou znalostí pohybu v ledovcovém terénu. Bez náročných lezeckých úseků.
Expedice Expedice do velehor nad 5000 m n. m. nebo dobývání pólů naší planety Země.
Treking Dlouhé horské přechody nebo i krátké turistické výlety se spaním v divočině nebo na chatách.