Toulky přírodou, několikadenní výzvy, skialpové túry v českých, italských nebo bulharských horách, stejně jako 7x absolvovaný ultramaraton „1000 miles Adventure“ napříč bývalým Československem jsou pro mě potvrzením správné cesty ve výběru výbavy.

DSC03580
vybavamobil

Musím si vše vyzkoušet…

Svůj potřebný svět, díky správné volbě funkčního oblečení a doplňků dokážu sbalit do pár kilogramů a vím, že mám vše, co potřebuji. Všechny uvedené aktivity mají jedno společné. Vše, co nesu, musí vzájemně spolupracovat a vytvořit funkční celek. Kombinací jednotlivých kusů svršků a doplňků, musím být schopen vytvořit pro danou situaci to správné oblečení. Vše je to o zkušenostech, které nezískáš, když to nezkusíš.

Rozvaha, pokora, vůle, stejně jako schopnost improvizace patří neodmyslitelně k mé výbavě, které věřím, protože funguje dle myšlenky v první větě.

DSC03443 (1)

Velká kapsa na řídítkách

Spolupracuji s výrobcem koloběžek Kostka z Jeseníků. Spřátelená firma jim šije tašky speciálně určené pro koloběžky. Věci na spaní, přesněji oblečení a nafukovací matraci vozím v podlouhlém vaku na řídítkách. Do něj si dávám i oblečení, které potřebuji mít při ruce během dne, hlavně nepromokavou bundu a kalhoty.

Batoh má objem 25 litrů

Při balení na koloběžce je zásadní batoh, na rozdíl od kola není tolik úložných možností na rámu. V batohu, který má kapsu i zepředu na popruzích, tvoří zásadní obsah spacák v nepromokavém obalu. Zatím se mi ho vždy povedlo uchránit před zvlhnutím. Kromě toho, že je spacák Firefly lehoučký, slouží v batohu i jako ochranný prvek zad při případném pádu.

DSC03794mobil
DSC03832m

Nepromokavá dvojtaška na rámu

Oboustrannou nepromokavou tašku mám na rámu pod řídítky a slouží na nářadí, doklady a další drobnosti, které musí zůstat suché.

DSC03392

Richard Štěpánek

Sportovec, který již na startu jakékoliv akce ví, že o tom, co dokáže rozhodne hlava a příroda.