Filozofie značky

Od lezců pro lezce

E9 byla založena v roce 1998 bývalým mistrem světa v boulderingu Maurem Calibanim. Extravagantní a unikátní kousky oblečení jsou uměleckým projevem Maurovi kreativní energie. Inspiraci pro svou tvorbu čerpá při lezení na skalách v okolí domova.

Svobodný trendsetter

E9 výrazně ovlivnila lezeckou módu a stala se inspirací i pro mnoho dalších výrobců lezeckého oblečení. Hlavními myšlenkami značky jsou kreativita, svoboda a odvaha. Hlavními hodnotami jsou pohodlí, kvalita a udržitelnost.

100% vyrobeno v Itálii

E9 klade velký důraz na podporu lokálního průmyslu. 0 km přístup – téměř všechny výrobní procesy se odehrávají v úzkém okruhu samotné firmy. Organic production & Plastic Free – E9 používá jen organicky vyprodukované suroviny a balí produkty bez použití plastových obalů.

FW2022-781
FW2022-781

Historie značky E9

E9 byla založená v Itálii v roce 1998 Maurem Calibanim a původně se zaměřovala na výrobu příslušenství pro lezení. Rychle rozšířila svou nabídku na navrhování oblečení speciálně určeného pro lezení a stala se známou díky spojení městského streetwearu s funkčním outdoorovým oblečením, které vyniká odvážnými barvami, uměleckými vzory a inovativními detaily. Zaměření značky na kvalitu, funkcionalitu a udržitelnost si získalo oddanou skupinu fanoušků mezi lezci a dobrodruhy po celém světě. Dnes E9 pokračuje v inovacích a spoluprací s atlety a umělci, inspiruje jednotlivce k vyjádření sebe sama a k objevování.