Názor, design, styl

Vždy proti proudu

black crows je stále mladá značka, založena dvěma francouzskými profi lyžaři Camillem Jaccouxem a Brunem Compagnetem, kteří měli odvahu postavit se zažitým konvencím a rychle získali uznání díky svým inovativním designům freeride lyží.

Vždy vyladěné

Dalším důvodem, proč si black crows získaly tak dobré jméno, jsou výborné jízdní vlastnosti, za kterým stojí Julien Regnier, olympijský finalista z Nagana a jeden z nejlepších shaperů lyží na světě. Všechny vrány jsou dokonale vyladěné na základě mnohaletých zkušeností a neustálého testování.

Vždy nadčasové

Když vedle sebe položíme první corvusy z roku 2007 a k ním kousek z poslední kolekce, těžko uhádneš, která z nich je stará a která nová. Design od Yorga Tloupase je zkrátka nadčasový, nestárne, byl a bude elegantní a ty se s nimi nikdy neztratíš v davu.

Ambasadoři značky

_DSC0220

Jan "Honzány" Novotný

Horský vůdce UIAGM, ambasador ORTOVOX, black crows a Fritschi
Snímek obrazovky 2023-06-08 v 12.05.12

Jan Kořínek

Horský vůdce UIAGM, ambasador black crows a ORTOVOX
profilovka

Jan Zahula

Horský vůdce UIAGM a ambasador lyží black crows
4BBDD7D1-1C22-4F68-873A-A009FC5B945B

Danny Menšík

Horský vůdce UIAGM, ambasador black crows
7635A375-22A6-4957-8EC1-3E5722479395

Denisa Šulcová

První slovenská horská vůdkyně UIAGM, ambasadorka black crows
Copyright_LaylaKerley_Albanie_06
Copyright_LaylaKerley_Albanie_06

Historie black crows

Psal se rok 2005 a trh byl zaplaven trendem starých carvů a dva nespoutaní freerideři, Camille Jaccoux a Bruno Compagnet se s mainstreamovou nabídkou ne a ne ztotožnit. Osud jim naštěstí při jedné cestě lanovkou přihrál do cesty podobně smýšlejícího člověka, kterým byl Chrisoph Villemin. Slovo dalo slovo a po pár lahvinkách valpolicella v oblíbené hospůdce v Chamonix dali dohromady základní charakteristiku a parametry lyží, které přesně reflektují drsný a svobodný freeride svět. Zanedlouho se z jejich vize zrodil první model nazvaný corvus, lyže do prašanu, které zároveň vyniknou v obloucích při vysokých rychlostech a umožní okamžitě změnit směr jízdy.