Dojděte dál s kvalitními holemi

Trekingové hole jsou významnou součástí výbavy při turistice a trekingu. Mnoho lidí je považuje za nepostradatelný doplněk při dlouhých pochodech v přírodě, a to z dobrého důvodu. Hlavní výhodou používání trekingových holí je podpora horní části těla při chůzi.

Při správném používání mohou trekingové hole rozložit zátěž mezi ruce a nohy, což může pomoci snížit únavu a stres na nohách, kolenou a kloubech. To je zvláště prospěšné při dlouhodobých trekingových výpravách, kdy je třeba šetřit svou energii a minimalizovat riziko zranění. Vyberte si u nás na webu, kde naleznete výběr trekingových holí od značky TSL.

Po práci do hor

Spěcháte ven po práci nebo na odpolední výlet? Ne, abyste si přidali další výškové metry do Stravy, ale hlavně proto, abyste dobili baterky pobytem v krásné přírodě? Vybírejte si lehké vybavení, které vám umožní šetřit sílu a zároveň poskytuje všechny funkce do nutné do horského terénu.

Máte s sebou lékárničku?

Bez ohledu na to, jak krátký nebo dlouhý trek plánujete, je důležité být připraven na neočekávané události. Lékárnička je jedním z nejdůležitějších předmětů, které byste měli mít při trekingu s sebou. Obsah lékárničky by měl zahrnovat základní potřeby pro ošetření drobných zranění, jako jsou obinadla, dezinfekce, náplasti, obvazy, nůžky a pinzety. Měli byste také zahrnout léky na bolest, průjem, alergie a další běžné potíže. Nezapomeňte také na léky, které běžně užíváte, abyste si zajistili jejich dostatečný zásobník na celou dobu trvání treku.

Od značky ORTOVOX si můžete vybrat z několika šikovně řešených lékárniček, které kromě základního vybavení mají volné kapsy na doplnění vlastního vybavení. Také tu najdete nákresy první pomoci a kartičku, kde můžete uvést své zdravotní údaje včetně nemocí nebo užívaných léků.

Buďte připraveni i na to nejhorší možné počasí

Doba pláštěnek je pryč. Možnost pokračovat v treku i za špatného počasí může rozhodovat o úspěšnosti celé akce. Značky Mountain Equipment a ORTOVOX nabízejí širokou škálu hardshell (nepromokavých) bund, které můžou být použity jako záložní bunda a nebo bunda pro celodenní nošení. Při výběru se rozhodujte právě podle intenzity nošení. Správně zvolená bunda vám pak vydrží i víc jak deset let.

Nalehko a dále

Nová, puristická řada FAR & LIGHT od značky ORTOVOX byla speciálně navržena právě pro tento typ použití: lehké minimalistické vybavení, které lze rychle použít a zaručuje odolnost a ochranu. S čistým designem a vyspělými technickými řešeními je celý outfit v této řadě váží maximálně 1 kg.