Mountain Equipment jako synonymum alpinismu

Pokud milujete horolezectví, pak jste určitě slyšeli o značce Mountain Equipment. Tato značka je synonymem alpinismu a nabízí kvalitní a spolehlivou výbavu pro každou výpravu. Od oblečení a spacáků po batohy. Již více než 60 let je lídrem ve vývoji a výrobě expedičního a horolezeckého vybavení. Pokud je pro vás kvalita a spolehlivost na prvním místě, nemůžete se značkou Mountain Equipment šáhnout vedle.

Výběr spacáku pro alpinismus a zimní horolezectví

Výběrem spacáku ovlivňujete komfort, bezpečnost a hmotnost vybavení. Spacák by měl být dostatečně teplý, aby zvládl nízké teploty a vlhkost v horách, ale zároveň lehký a dobře sbalitelný. Zapomeňte na syntetiku a šáhněte raději po dražším peří. Vyplatí se to. Značka Mountain Equipment navrhla pro alpinismus řadu spacáků Extreme Alpine s modely Xeros a Kryos. Alternativou pak mohou být spacáky z řady Glacier a konkrétně modely Glacier 450 nebo Glacier 700.

Volba maček pro horolezectví

Spolehlivost maček je u horolezectví na prvním místě. Jejich defekt ve stěně může způsobit velké problémy. Pro alpinismus jsou nejlepší volbou automatické mačky vhodné pro boty, které mají vzadu nacvakávací patku a vpředu drážku pro hrazdičku. Drží nejlépe. Co se hrotů týče, tak pro lezení sněhů a ledů jsou dostačující dvouhroté, které nabízí dobrou oporu, ale pro lezení mixových terénů jsou vhodnější volbou jednohroté, protože umožňují přesnější stoupání na malé stupy a při rotaci kotníkem nehrozí nechtěné vykopnutí ze stupu.

Podle čeho vybírat horolezecké oblečení?

Horolezecké oblečení má svá specifika, ale zároveň tu platí vrstvení jako v jiných sportech – 1. vrstva funkční prádlo, 2. vrstva technické fleece mikiny, 3. vrstva softshell nebo hardshell bundy a kalhoty. Nesmíme však zapomenout na péřové bundy. Obecně platí, že by oblečení mělo mít kapsy umístěné tak, aby byly přístupné v sedacím úvazku, rukávy a nohavice spíše delšího střihu a kapuce kompatibilní s přilbou. Horolezecké oblečení je často funkčně jednoduché ale spolehlivé.