Proč vybrat stoupací pásy KOHLA?

SMART GLUE

U skialpových pásů musí lepící vrstva pevně držet na skluznici i v těch nejnáročnějších podmínkách. KOHLA je lídr v technologiích přilnavých vrstev a neustále je inovuje. Důkazem je lepidlo Smart Glue, na které se můžeš opravdu spolehnout a skvěle drží i při velkých mrazech. Při slepování pásů s lepidlem Smart Glue nemusíš používat separační fólii a na rozlepení ti stačí 60 % síly v porovnání se standardními pásy.

IMPREGNACE

Všechny stoupací pásy KOHLA jsou z výroby impregnované, což zlepšuje jejich vlastnosti a zároveň zabraňuje chlupům nasávat vlhkost ze sněhu. Na vlhké chlupy se nabaluje sníh, což dělá výstup zbytečně náročný. Impregnace z výroby se ale častým používáním opotřebí. Pomocí impregnačních přípravků KOHLA jednoduše tuto impregnační vrstvu obnovíte.

SERVIS

Všechny pásy jsou dodávány s pytlíkem, separační fólií a nožem pro ořezání, nic dalšího k pásům a montáži není potřeba. V případě zničení uchycení špičky nebo patky se dá náhradní díl snadno vyměnit za nový. Pokud jeden pás zničíš nebo ztratíš, KOHLA vyrobí nový půl pár.

kohla-historie
kohla-historie

Historie značky KOHLA

KOHLA vyrábí vybavení pro skialpinismus, horolezectví a outdoor už od roku 1932. O necelých 40 let později se proslavila prvním nylonovým batohem a teleskopickými holemi. Dnes patří mezi špičkové a inovativní výrobce stoupacích skialpových pásů. Pásy Kohla se pyšní prestižním oceněním ISPO AWARDS za inovaci v letech 2013 a 2016. Snahou této rakouské rodinné firmy je mimo jiné zachovat také lokální výrobu. V současné době vyrábí v Rakousku 80 % svých produktů. Při testování a vývoji exkluzivně spolupracuje s národním německým skialpinistickým týmem. Skialpové pásy a příslušenství jsou vyráběny s maximálním důrazem na kvalitu provedení. Značka KOHLA vyrábí pásy i pro jiné značky (např. Scott, La Sportiva, Völkl, Atomic) a jsou vyváženy do více než 30 zemí světa.