Jednoduchost a snadnost použití se v Mountain Equipment odráží ve všem, co dělají. Už téměř 60 let vyvíjí vybavení pro lezce a alpinisty. Současný špičkový sortiment oblečení a vybavení má sice své počátky v jedné malé slepičí kůlně ve vesnici Broadbottom, nacházející se v severozápadní Anglii, ale od té doby už uběhlo 60 let vývoje a zdokonalování horolezeckého oblečení, spacáků a batohů.

Nedělájí to pro slávu nebo uznání. Je to uspokojení jejich kreativity a touhy po horolezectví. Jejich vybavení již dekády důveřují ti nejlepší z nejlepších. Vydávají se do míst planety, kde klimatické podmínky téměř neumožnují život. K tomu potřebují to nejlepší vybavení. Uspokojit tuto výzvu a vyvinout ty nejlepší produkty na trhu je to, co značku baví, motivuje a v čem jsou špičkoví.

Téměř 60 let drsného alpinismu

Vývoj oblečení zasvětili horolezcům, kteří o jejich odbornosti dobrě vedeli. Proto seznam expedic, které oblékaly Mountain Equipment je poměrně významný. Patřily mezi ně například prvovýstupy bez kyslíku jižní stěnou Annapurny, provovýstup na Everest, severní stěnou na Changabang a cestou Mozeno Ridge na Nanga Parbat. Mountain Equipment nosili například Messner, Scott, Habeler, Parkin, Venables a dnes je to treba Bullock, Livingstone a Ramsden.

Stejně tak je vybavení Mountain Equipment součástí expedic za polární kruhy naší planety Země. Za zmínku stojí zejména první ženský přechod Antarktidy nebo nejdelší polární výprava po Antarktidě trvající 105 dní.

Mountain Equipment v Čechách a na Slovensku

Seznam těchto velkých jmen mluví za vše. Jedni z těch nejlepších důvěřují vybavení Mountain Equipment. Všichni zasvětili svůj život horám, kde tráví vetšinu svého času a k tomu potřebují to nejlepší vybavení.

Snímek obrazovky 2023-06-21 v 11.48.35

Batohy

V ME měli myšlenku dokonalého horolezeckého batohu. Chtěli především, aby byl jednoduchý, lehký a odolný. Měl by být dost velký na věci a zároveň, aby neměl nic navíc, co nepotřebujeme. Proto v roce 2018 prišli s kolekcí batohu Tupilak.

“Jsem nadržený na veci, které jsou jednoduché, efektivní a odolné. Horolezecké batohy z rady Tupilak jsou definicí této mé touhy. Je to ten nejvíc hardcore batoh, který jsem kdy mel.” Derek Franz, magazín Alpinist.

 • Horolezcké batohy Tupilak a Ogre
 • Rada batohu Goblin na VHT
 • Skialpový batoh Kaniq

Spacáky

Ačkoliv mohou všechny spacáky vypadat na první pohled velmi podobně, ty nejdůležitejší detaily rozhodující o kvalitě, nejsou vidět okamžitě. To, co dělá spacáky Mountain Equipment těmi nejlepšími na světě, nespočívá jen v jedné výhodě. Je to o nekompromisním přístupu, desítkách let zkušeností a někdy až přehnaném lpění na detailech. Spacáky ME kombinují nejlepší materiály na světě s konstrukcí promyšlenou do posledního detailu. Proto Ben Sounders a Tarka LHerpiniere zvolili spacáky Mountain Equipment pro nejdelší samostatnou výpravu Antarktidou trvající 105 dní. Tyto spacáky jsou lehké a rozhodně nejsou jednoduché. Jejich tepelná izolace má své opodstatnění.

 • Kolekce pérových spacáku
 • Karimatky s nejvýkonejší izolací

Oblečení

Nejvetší část kolekce tvoří oblečení – hardshell, softshell, fleece, peří. Ten, kdo nosí Mountain Equipment ví, že má to nejlepší. At už se jedná o expediční bundu nebo mikinu na volný čas, vždy je prioritní použití těch nejlepších materiálů, jednoduchého a funkčního designu.

 • Pánské hardshellové bundy a kalhoty s GORE-TEX a Drilite membránou
 • Pánské syntetické a pérové bundy
 • Pánské softshell bundy a kalhoty
 • Pánský fleece
 • Doplňky – rukavice, čepice
   
 • Dámské hardshellové bundy a kalhoty s GORE-TEX a Drilite membránou
 • Dámské syntetické a pérové bundy
 • Dámské softshell bundy a kalhoty
 • Dámský fleece
 • Doplnky – rukavice, cepice

Fair Wear

V roce 2019 byli potřetí za sebou označeni jako “Leader status”, světovou asociací Fair Wear Fundation (FWF), což je nejvyšší ocenění, kterého lze v této kategorii dosáhnout. Spolu s FWF se snaží celosvětově dosahovat férových pracovních podmínek, se kterými souvisí např. nenucená práce, adekvátní mzda, zákaz diskriminace na pracovišti nebo pracovní prostředí nepoškozující zdraví.

Down Codex

Down Codex je kontrola původu peří, jeho kvality, etického a ekologického přístupu. Každý rok jsou farmy, ze kterých Mountain Equipment nakupuje peří, kontrolovány nezávislou švýcarskou organizací IDFL, aby splňovaly nejvyšší kvality. Mountain Equipment používá do svých výrobků to nejkvalitnější peří a vy máte možnost si to ověřit. Oblečení nebo spacák má unikátní kód, pod kterým lze dohledat původ peří a jeho parametry.

mikulas zubec

Mikuláš Zubec

Lezení se věnuje od roku 2011 a jeho přirozený habitat je uprostřed alpské nebo tatranské stěny. Najdete ho ale i v Summit Trade, kde vede marketingové oddělení.
Alpinismus