Lyžování je největší lidská vášeň.
oblíbený citát (autor: Vreni Schneider, švýcarská lyžařská legenda)

Michal o sobě

Jsem rodák z okraje Vysočiny. Lyžovat jsem začal v dětství na kopcích, které neměly vleky, lyžáky nebyly plastové, lyže měly přišroubované hrany (novinka) a vázání Kandahar bylo vytuněné bezpečnostní špičkou. Jak už to tak v lyžařských pohádkách bývá, byl jsem zocelen touto výbavou a moje další lyžařské kroky v horách byly jednoduché.

V Brně jsem vystudoval Vysoké učení lyžařské, tenkrát ukryté pod přezdívkou technické. Vykrojení mých oblouků cizelovali mnoha radami pánové Bogdálek a Podešva. Nejen na sněhu, ale i na svahu s umělou hmotou. V kombinaci s tehdejšími nekarvovými, klasickými sjezdovými lyžemi, byl každý přechod na lepší výbavu snadný.

V roce 1994 jsem vyrazil do Rakouska a koupil si první skialpový set s vázáním TLT, které právě vynalezl Fritz Barthel. Když jsem se s tímto koumákem osobně setkal na Dachsteinu, udělal jsem s ním rozhovor pro svůj, tehdy nový, web Skitour.Guru. Na něm se postupně snažím sdílet skialpinistům svoje zážitky, tipy na túry, představovat novinky ve vybavení a šířit informace, které povedou k bezpečnému pohybu lyžařů v zasněžených horách. Nejinak tomu bude na kurzech Summit Academy, pokud budete mít štěstí a půjdu zrovna kolem.

Vzdělání, kurzy

  • OEAV skitouring (2004)
  • OEAV ledovcový skialpinismus (2005)

Zdolané výstupy

Od roku 1995 stovky skialpových túr v Alpách, včetně výstupů na 14 čtyřtisícovek.

Osp2_konecny_jakub_climberbehindlens

Jak leze Jan „Honzál“ Novák

Lezení
Michal Bulička
19. 7. 2022

Honzál Novák se věnuje hlavně sportovnímu lezení. Jak na laně, tak boulderingu. Baví ho písek a v rámci projektu Sokolíci okusil i lezení v horách na skále i ledu.

nahled

Systém oblečení ORTOVOX Westalpen – hardshell

Lezení
Vysokohorská turistika
Treking
Michal Bulička
30. 5. 2022

Ortovox zkompletoval svou kolekci pro vysokohorskou turistiku a horolezectví robustní hardshellovou výbavou Westalpen 3L, která splňuje nejpřísnější měřítka pro pohyb v nejvyšších zónách Alp i jiných…

IMG-20220115-WA0023

Když se řekne lavinový kurz…

Michal Bulička
18. 1. 2022

Proč se zúčastnit lavinového kurzu? Důvodů je několik – naučit se bezchybně ovládat lavinový vyhledávač, nacvičit sondování a vyhrabávání lopatou. Práce s lavinovou výbavou je ale činnost, které se…

Profily na sociálních sítích