Lyžování je největší lidská vášeň.
oblíbený citát (autor: Vreni Schneider, švýcarská lyžařská legenda)

Michal o sobě

Jsem rodák z okraje Vysočiny. Lyžovat jsem začal v dětství na kopcích, které neměly vleky, lyžáky nebyly plastové, lyže měly přišroubované hrany (novinka) a vázání Kandahar bylo vytuněné bezpečnostní špičkou. Jak už to tak v lyžařských pohádkách bývá, byl jsem zocelen touto výbavou a moje další lyžařské kroky v horách byly jednoduché.

V Brně jsem vystudoval Vysoké učení lyžařské, tenkrát ukryté pod přezdívkou technické. Vykrojení mých oblouků cizelovali mnoha radami pánové Bogdálek a Podešva. Nejen na sněhu, ale i na svahu s umělou hmotou. V kombinaci s tehdejšími nekarvovými, klasickými sjezdovými lyžemi, byl každý přechod na lepší výbavu snadný.

V roce 1994 jsem vyrazil do Rakouska a koupil si první skialpový set s vázáním TLT, které právě vynalezl Fritz Barthel. Když jsem se s tímto koumákem osobně setkal na Dachsteinu, udělal jsem s ním rozhovor pro svůj, tehdy nový, web Skitour.Guru. Na něm se postupně snažím sdílet skialpinistům svoje zážitky, tipy na túry, představovat novinky ve vybavení a šířit informace, které povedou k bezpečnému pohybu lyžařů v zasněžených horách. Nejinak tomu bude na kurzech Summit Academy, pokud budete mít štěstí a půjdu zrovna kolem.

Vzdělání, kurzy

  • OEAV skitouring (2004)
  • OEAV ledovcový skialpinismus (2005)

Zdolané výstupy

Od roku 1995 stovky skialpových túr v Alpách, včetně výstupů na 14 čtyřtisícovek.